İş ve Para Dünyası
2018 Yılında En Çok Para Kazandıracak Popüler İnternet İşleri
Yazar: - 10 Nisan 2018
482
0
2018 Yılında En Çok Para Kazandıracak Popüler İnternet İşleri

İnsanların giderlerinin belirli bir seviyede olması, ihtiyaçlar için gereken malzemelerin ve hizmetlerin alınabilmesi için gereken gelirlerin sabit kalırken enflasyonun yüksek seviyelerde kalması, kişileri sürekli olarak devam ettirmekte oldukları işlerden farklı, ek işler yapmaya itmektedir.

İnternet üzerinden devam ettirilebilecek olan işlerin bulunması, bu işlere kişilerin elinin yatkın olması gibi etmenlerle birlikte aylık olarak güzel ek gelirler elde edilebilecektir.

İlerisi için bir tasarruf oluşturmak isteyenler ya da aynı yıl içerisinde yapacak oldukları tatilin finansmanını sağlamak isteyenler gibi birçok kişi, internet üzerinden yapacak oldukları işlerle ve ek işlerle, ihtiyaç duydukları gelirleri sağlayabileceklerdir. Yazının devamında, 2018 yılında da devam ettirilebilecek olan, internet üzerinden gerçekleştirilebilecek işlerden bahsedilecektir. Bu işlerle uğraşan kişiler, günlük düzenli olarak belirli vakitlerini bu işlere aktif olarak harcarlarsa, aylık olarak tatmin edici tutarlarda kazanç sağlayabileceklerdir.

Blog Oluşturarak Para Kazanmak
Bloglar, internet üzerinde bilgi arayan kişilerin sıklıkla karşı karşıya geldikleri internet siteleridir. Blogger olarak bilinen ve sahip oldukları bloglarda belli başlı konular hakkında bilgi paylaşımında bulunan kişiler, belirli bir kitleyi etkilemeyi amaçlamakta ve sitelerine olan günlük ziyaret sayısını arttırmak niyetindedirler. Siteye gelmekte olan kişilerin sayısının arttırılması ile Google Addwords linkleri blog sayfalarında kullanılmaya başlanabilecektir. Google reklamlarının dışında da sitelerde belli başlı reklamlar paylaşılabilecektir fakat sayfalarda paylaşılan reklamların blogda aktarılmakta olan bilgiler ve dokümanlarla alakasının olmaması durumunda hem reklamlardan fazla bir gelir sağlanamayacak hem de sayfanın ziyaretçi sayısında düşüş yaşanabilecektir.

Udemy Platformu İçin Ders Videoları Hazırlamak
Udemy, 2 binin üzerinde ders videosu ve yüzlerce eğitmenin bir arada bulunduğu, eğitmenlerin hazırladıkları videoları o konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişilere ulaştıran ve bu şekilde kazanç elde eden bir platformdur. Platform, eğitmenler ve öğrencileri bir araya getirmekte ve kendisi için de eğitmenlerin kazandıkları her bir ders ücretinden komisyon geliri sağlamaktadır.

Belirli alanlarda uzmanlık sahibi olan kişiler, Udemy platformu için hazırlayacak oldukları videolar ile sistem üzerinden dünya çapında milyonlara varan öğrenci kitlesine ulaşabileceklerdir. Platform küresel anlamda hizmet vermektedir fakat bu gözünüzü korkutmasın, dersler için kullanılacak dil illa ki İngilizce olacak diye bir şart bulunmamaktadır. Kayıt edilecek olan Türkçe ders videoları da binlerce kullanıcıya Udemy platformu aracılığıyla ulaştırılacaktır. Udemy’ de ders verebilmek için bir alanda uzman olmak ve ders verebilecek seviyede bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir. Sistem, kişilerden anlatacak oldukları alan ile ilgili bir diploma ya da belirli bir sertifika istemeksizin, platform yetkilileri ile yapılacak olan görüşmede onları ikna etmek, ders videoları hazırlamak ve sisteme yüklemek için yeterli olmaktadır.

Ders videolarını kayıt altına almak için iyi bir kamera ve ses sistemine ihtiyaç duyulacaktır. Bunun için harcamadan kaçınmamanızı öneriyoruz çünkü sistem üzerinden binlerce öğrenciye ulaşacaksınız ve getiriniz de bir hayli yüksek olacak. Siz de uzman olduğunuz alan ile ilgili ders videoları hazırlayabilir ve Udemy sistemine yükleyerek dünya çapında milyonlara varan öğrenci kitlesine ulaşabilirsiniz.


Forumlarda Moderatör Olmak
Yine internet üzerinde bilgi ve doküman arayan kişiler ile bu bilgileri internet üzerinde yayınlayan kişilerin bir araya getiren ortamlardan bahsedeceğiz. Forumlar, birçok kullanıcının ve forumda bahsi geçen konu ile ilgili uzmanları bir araya getiren platformlardır. Bu platformlarda daha çok soru cevap gerçekleştirilmektedir ve kişiler aradıkları cevapları kolaylıkla bulmaktadırlar. Sorular genellikle forum üzerinde açılacak olan güncel konular aracılığıyla cevap bulmaktadır fakat aynı konu ile ilgili daha önce bir konunun açılması durumunda bu forum yöneticileri ve diğer forum üyeleri tarafından zaman ve enerji kaybına neden olabilecektir. Bu nedenle forum moderatörleri (düzenleyicileri) forum içinde gerçekleşmekte olan güncel konuları ve soru cevap kısımlarını sürekli olarak kontrol etmektedirler.

Moderatörlerin birinci amacı, forum kurallarının sürekli olarak işletilmesini sağlamak, soru cevap kısımlarında uygunsuz bulunan yazıların kaldırılması ve fazla açılan konuları kapatarak kişileri daha önce oluşturulmuş olan forum sayfalarına yönlendirmektir. Günlük düzenli olarak birkaç saatin forum için harcanması ve aktif olarak çalışılmasının karşılığında forum yöneticilerinden düzenli olarak gelir elde edilebilecektir.

Forumlara Yazı Yazmak
SEO ve webmaster uzmanı olan kişiler, siteler arasında link verme ve ilişkilendirme ile ilgili oldukça meşgul kişilerdir fakat sahibi oldukları siteleri kaliteli ve birbiriyle alakalı içerikle de doldurmak ve sürekli olarak beslemek durumundadırlar. Meşgul olmaları, siteleri için içerik üretecek olan kişileri bulmalarına ya da kendilerine yazarlık için başvuran kişilerin kabul etmelerini sağlamaktadır. Bu kimselerin kazanç sağlaması ve işlerinin devam ettirilebilir olması için gerek duydukları kaliteli içeriklerin sağlanması ile ek iş ya da homeoffice olarak çalışarak aylık tatmin edici kazançlar sağlanabilmektedir.

Doküman Çevirmek ya da Tercümanlık Hizmeti Sunmak
Teknolojinin son derece ileri düzeyde olması ile birlikte akademik ve ticari anlamda da kişilere binen iş yükü son derece azaldı. Fakat hala insan müdahalesine gereken alanlar bulunmakta. İnternette bulunan online çeviri programları, basit şekilde son derece kullanışlı olsalar da bir bütün halinde bakıldığı zaman çoğunlukla anlamsız sonuçlar verebilmektedirler. Bu nedenle çevirmen ihtiyacı duyan kimseler hala bu alanda kabiliyetli insanlara ihtiyaç duymaktadırlar. İnternet üzerinden hizmet vermekte olan çevirmenlik siteleri ile iletişime geçerek bu alanda faaliyet gösterilebilecek olup günlük olarak birkaç makalenin çevrilmesi karşılığında tatmin edici sonuçlar elde edilecektir.

Photoshop ve Logo Tasarımı İle Gelir Elde Etmek
Bilgisayar ve programlara hakim biriyseniz, photoshop programlarına da eliniz yatkın olacaktır. Yerel ya da bölgesel markaların ihtiyaç duydukları logoların ve amblemlerin tasarlanması bakımından bu kuruluşlara hizmet verebilirsiniz ve sunmakta olduğunuz özgün ve kaliteli hizmet karşılığında tatmin edici kazançlar sağlayabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Aracılığıyla Kazanç Sağlamak
İnternet üzerinde bulunan onlarca Affiliate ya da diğer adıyla satış ortaklığı sitesi aracılığıyla, sahip olduğunuz imkanlar ile başkalarının mallarını pazarlayabilir ve yapacak olduğunuz satışlardan da kazanç sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, ham madde ya da sermaye gibi giderleriniz olmadan bile mal ve hizmet pazarlarsınız, bir taraftan da kazanç sağlarsınız. Elde edecek olduğunuz kazanç, yapacak olduğunuz satış ile doğru orantılıdır, ne kadar çık satış yaparsanız o kadar çok kazanç sağlarsınız.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak
Kaliteli bir fotoğraf makineniz varsa ve görsel anlamdan da zengin bir alanda bulunuyorsanız, çekecek olduğunuz fotoğrafların çözünürlüğü düşürülmüş hallerini internet üzerinde yayınlayabilirsiniz. Bu siteler kendinizin instagram hesabınız ya da internet üzerinde binlerce kişiyi bir araya getiren başka bir site de olabilir. Bu fotoğrafların tam boyutlarını almak isteyen kişiler sizinle iletişim kurabilecektir ve siz de fotoğraflarınızdan ve yeteneklerinizden, internet üzerinden kazanç sağlamış olacaksınız.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ