İş Fikirleri

2018 Yılında Para Kazandıracak Teknolojik İş Fikirleri

Uzun süre devam ettirebilecek olduğunuz ve aynı zamanda iyi kazanç sağladığınız bir iş kurmak istiyorsanız, onlarca seçenek arasından kendinize, yeteneklerinize ve karakterinize en uygun olan işi seçmeniz gerekecektir.

Yazının devamında aktarılacak olan işlerden kendinize en uygun olan meslekte faaliyet göstermeye başlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Selfie Drone
Dronelar, gençlerin ve yetişkinlerin yeni uğraş alanları içerisine dahil olmuş ve pazar hacmi olarak da tatmin edici boyutlara ulaşmışlardır. Çevrenin ve belirli alanların kameraya alınması ya da yalnızca oyuncak gibi kullanılabilmesi sayesinde birçok kişi tarafından farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Droneların sayısı bakımından bu 2018 yılında 600 bin civarında olduğu tahmin ediliyor ve bu sayı, ilerleyen yıllarda 127 milyon’ a kadar çıkacak gibi görünüyor. İnsanlar dronları profesyonel fotoğrafçılıktan çevre düzenlemesine, mezuniyet çekimlerinden yalnızca oyun oynama ve simülasyon keyfi çıkartmak için faydalanmamaktadırlar. Aynı zamanda yeni çıkan ve diğer dronelardan daha farklı bir tasarıma sahip olan selfie droneları, kişilerin kendi selfilerini kolaylıkla çekmelerini ve daha güzel fotoğraflar elde etmelerini sağlamaktadır.

Çocuklar, gençler ve yetişkinler, yavaş yavaş selfie droneları ile haşır neşir olmaya başladılar ve bu pazar da ilerleyen yıllar içerisinde tatmin edici şekilde büyümeye devam edecek. Kendinize belirleyecek olduğunuz ekonomik sınıftan insanlar; çalışanlar ya da öğrenciler, çocuklar ya da yetişkinler gibi, için özel olarak tasarlayacak olduğunuz ve kaliteleri ile maliyetleri değişecek olan dronları satabilirsiniz. Tasarlama aşamasında zaman kaybetmek istemiyorsanız, yurt dışında bulunan üreticiler ile iletişime geçebilir, istediğiniz nitelikleri üreticilere aktarabilir ve toplu olarak ucuza mal edecek olduğunuz droneları Türkiye’ de daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

HIIT Ekipmanları
Kilo vermek ve hızlı bir şekilde forma girmek, sağlıklı bir vücuda kavuşmak isteyen kişilerin, özellikle yaz aylarının yaklaştığı bu aylarda özellikle yöneldikleri ve kısa sürede sonuç alabilecek oldukları HIIT antrenmanları, yani yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar, ülkemizde de halk tarafından tanınmaya başlamakta ve benimsenmektedir. Yüksek yoğunluklu antrenmanlarda kullanılan ekipmanlar basit şekilde, egzersiz matları, atlama ipleri, kettlebel ağırlıkları ve dambıllar ile ağırlık yelekleri, ağırlık torbalarından oluşmaktadır. Sayılan ekipmanlar dışında ekipmanlar da listeye dahil edilebilir fakat genel olarak bu aletler kullanılmaktadır.

Listesi verilen ekipmanlar, yurt dışından, özellikle Aliexpress gibi uygulamalar aracılığı ile Çin’ den getirtilerek ülkemizde satışa sunulabilmektedir. Aliexpress ile ürün satın almadan önce uygulama üzerinden uygun ürünlerin teker teker bulunması ve satıcılar ile irtibata geçerek anlaşmaya varılması gerekmektedir. Uygulama aracılığı ile bulunacak olan ürünler ve ekipmanlar zaten uygun fiyatlarda satılırken toplu satışlarda daha fazla indirim uygulanabilmektedir. İndirimli satışlardan yararlanmaya dikkat edin. Gemilerle size yollanacak olan ekipmanları istediğiniz şekilde, sosyal medya hesabınız ile, internet siteniz ya da bloğunuz ile ya da reelden spor malzemesi satan mağazalara satabilirsiniz. Kendi dükkanınızı bile kurabilir ve kendi müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Akıllı Saatler
Milyarlarca dolarlık piyasası olan akıllı saatler, kullanıcıları tarafından hem estetik ve modern bir görünüme sahip olduğu için, hem de spor yaparken, günlük aktivitelerde bulunurken kişilerin ne kadar fiziksel güç sarf ettiklerini ölçtüğü ve değerlendirdiği için tercih edilmektedir. Akıllı saatlerin toplam piyasasının 2019 yılında 53,2 milyar doları bulacağı tahmin edilmektedir ve bu denli büyük bir pasta payına sahip alanda faaliyet göstererek para kazanmak da oldukça muhtemeldir.

Farklı model akıllı saatleri yurt dışından getirerek ya da yerli firmalar ile anlaşarak kendi dükkanınızda ya da internet siteniz üzerinde satışa koyabilirsiniz. Dağcılıkla ve doğa yürüyüşü yapmakla uğraşan kişiler için GPS desteği bulunan modelleri satışa koyabilir; kalp hastalığı bulunan kişiler ile spor yapan ve kalp ritimlerini kontrol eden kişiler için nabız ölçerli modelleri satışa sunabilirsiniz ve son olarak da fotoğraf çekme konusunda tutkun olan kişiler için bu konuda özelleşmiş olan akıllı saatlerden satabilirsiniz. Yurt dışından alacak olduğunuz saatleri Türkiye’ de daha yüksek fiyatlardan satabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

Aynasız Fotoğraf Makinesi
Geçtiğimiz yıllardan 2015 yılında, kamera sektöründe yaşanan bir değişime değinerek bu alandan nasıl kazanç sağlanabileceği hakkında bilgi sahibi olunabilir. 2015 yılında piyasada göze çarpan bir değişim yaşandı, özellikle Canon’ un DSLR makine satışlarında %21 gibi bir oranda düşüş yaşanmasına yol açan aynasız fotoğraf makineleri, birçok kişinin yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek için telefonlarını kullanabilmelerine rağmen tercih edilen fotoğraf makinesi olmuştu.

Yüksek kaliteli fotoğraflar elde etmek için artık cep telefonlarının birçoğu yeterli gelmektedir fakat aynasız fotoğraf makineleri bu fotoğrafları elde etmek için tercih edilen cihazların başında gelmektedir. Aynasız fotoğraf makinelerinden satmak ve bu dalgadan kar elde etmek sizin elinizde. Bu alanda faaliyete geçmeden önce, DSLR fotoğraf makineleri, aynasız makineler ve cep telefonlarının kameraları arasında ne gibi farklar bulunduğunu ve insanların neden aynasız kamera almaları gerektiğini öğrenmeli, müşterilerinizi de sizin kameralarınızı almaya ikna edebilmelisiniz. Bizden demesi.

Yol Kamerası
Trafikte, park halinde ve hatta kırmızı ışıklarda bile insanların başına olmadık şeyler gelebilmektedir. Otomobil sürücüleri ve hatta motosiklet sürücüleri zaman zaman trafikte kimsenin karşılaşmak istemeyeceği durumlarla yüz yüze gelmektedirler. İnternet üzerinden daha önce görmüş olabileceğiniz, Rusya’ dan çekilen araç için kamera görüntüleri, sürücülerin ne gibi durumlarla karşı karşıya kalabilecek olduklarını ortaya koymaktadır.

Araçlara takılan kameralar ile alınan görüntüler, sigorta şirketleri tarafından ve herhangi bir kaza durumunda polis tarafından değerlendirilebilmektedir. Aynı zamanda, aracında yol kamerası bulunan kişilere sigorta şirketleri özel indirimler uygulamaktadır.

Bu gibi avantajlı bir durumda yol kamerası satmaya başlamak, ileride yükselecek olan pazar hacminin büyük bir kısmını şimdiden ele geçirmek anlamına gelecektir. Değişik kalitelerde ve özelliklerde araç kameralarını yerli ve yabancı kaynaklar aracılığı ile temin edebilir ve hatta kendiniz bile üretebilirsiniz. Elinizdeki kameraları da internet üzerinden ya da reel mağazalar aracılığı ile kolaylıkla satabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu