Krediler

2018’de Avantajlı Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Dini vazifelerden olan hac ve umre görevlerini yerine getirmek için kişilerin farklı finansman yöntemleri bulunmaktadır. Faizsiz bankacılık anlayışı ile işlem görmekte ve hizmet sunumunda bulunmakta olan katılım bankaları, hac ve umre görevlerini yerine getirmek isteyen kişilere uygun koşullar altında kredi sağlamaktadırlar.

Türkiye’ de son dönemde sayıları artan katılım bankalarından kullanılacak olan hac ve umre kredileri ile dini vazifelerin yerine getirilmesi sağlanırken finansman olarak da kişileri zorlamayacak taksitlerle geri ödemede bulunulabilecek olan faizsiz krediler elde edilecektir. Katılım bankaları, sundukları hizmet ve kredilerden faiz payı almamaktadırlar ve bunun yerine sundukları finansman hizmetine belirli bedeller biçmektedirler ve bu bedelleri almaktadırlar. Faizsiz bankacılık uygulamalarından faydalanacak olan kimseler, hac ve umre gibi dini görevlerini katılım bankalarından sağlayacak oldukları krediler ile finanse edilebileceklerdir. Yazının devamında katılım bankalarının müşterileri için sunmakta oldukları hac ve umre kredileri ile bu krediler için gerekenler, kredilerin sunumu sırasında ödenecek olan bedeller aktarılmaktadır.

Albaraka Türk Hac ve Umre Kredisi
Albaraka Türk, hac ve umre görevlerini yerine getirmek isteyen kişilerin faizsiz kredi sağlayabilecek oldukları bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın sunmakta olduğu hac ve umre kredilerinden faydalanacak olan kimseler, kullanacak oldukları kredilerin 48 aya kadar vadelendirilmesini isteyebilmektedirler.

 • Hac ve umre görevlerini yerine getirmek isteyen kimselerin tüm giderleri için kredi başvurusunda bulunulabilecektir.
 • Kullanılacak olan kredinin aylık kar oranı ile kredi ücreti güncel olarak banka şubelerinden temin edilebilecektir.
 • Ayrıca Albaraka Türk’den hac ve umre kredisi kullanmak isteyen kimselerin hizmet aldıkları acentelerin diyanet işleri başkanlığı tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Kredi kullanacak olan kimselerin 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir. Albaraka Türk’ ün sunmakta olduğu hac ve umre kredilerinden faydalanacak olan kimselerin bankaya;T.C. kimlik belgeleri ile birlikte bireysel olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Satın alınacak olan hizmetin de proforma faturasının da kredi başvurusu sırasında kişilerin yanında bulunması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin gelir belgelerini, maaş bordrolarını ya da net maaş tutarının gösterildiği ve çalışılmakta olan işyeri tarafından onaylanmış olan belgenin kredi başvurusunda bulunan banka şubesine sunulması gerekmektedir.
 • İstenilen belgelerin tamamının hazırlanması durumunda kredi başvurusu 24 saat içerisinde sonuç verecektir.

Ziraat Katılım Bankası Hac ve Umre Kredisi
Ziraat Katılım Bankası da hac ve umre görevlerini yerine getirmek isteyen müşterilerine faizsiz kredi sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Katılım Bankası’ndan kullanılacak olan faizsiz hac ve umre kredileri ile 48 aya kadar olan vadelerden faydalanılabilecektir. Ziraat Katılım’ dan kullanılacak olan hac ve umre kredisi ile dini vazifelerin yerine getirmesi sırasında oluşacak olan tüm giderler finanse edilebilecektir. Kullanılacak olan kredilere 48 aya kadar vadelendirme yapılırken banka ile yapılacak olan görüşmeler ile esnek ödeme fırsatlarından faydalanılabilecek, geri ödeme konusunda büyük sorunların yaşanmasının önüne geçilecektir.

 • Kredi başvurusunda bulunacak olan kimselerin kredi başvuru formlarını doldurmuş olmaları,
 • T.C. kimlik belgelerinin- sürücü lisanslarının ya da pasaportlarının fotokopisi,
 • Çalışan kişilerin gelir belgeleri,
 • Şube sayılan evrakların dışında başka evrak talebinde bulunabilmektdir. Gerekli görülmesi halinde kişilerden ek teminat göstermeleri ya da kefil göstermeleri istenebilmektedir.
 • Ziraat Katılım Bankalarından hac ve umre kredisi kullanmak isteyen kimselerin banka şubelerine bireysel olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Türkiye Finans Hac ve Umre Kredisi
Dini vazifelerini yerine getirmek isteyen kimselerin bu görevleri icra ederken oluşacak giderlerin finansmanının sağlanması için kredi alabilecek oldukları bankalar arasında Türkiye Finans Bankası da yer almaktadır. Türkiye’ de faaliyet göstermekte olan katılım bankalarında olan Türkiye Finans, faizsiz bankacılık ilkesi ile hareket etmekte olup dini görevlerini yerine getirecek olan kimselerin faizsiz şekilde kredi kullanabilecek oldukları bankalardan biridir. “Hac ve Umre Seyahati Destek Paketi” adı ile sunduğu krediler ile Türkiye Finans müşterileri, hac ve umre sırasında oluşacak giderlerin finansmanını kolaylıkla sağlamış olacaklardır.

Kredi Kartı ile 5 Taksit Fırsatı
Türkiye Finans ile anlaşmalı işyerlerinden yapılacak olan hac ve umre harcamalarında banka tarafından sunulan Haremeyn kart ya da bankanın kredi kartlarının kullanılması durumunda peşin fiyatına 5 taksit ya da 9 taksit imkanlarından faydalanmak mümkün olmaktadır. Peşin fiyatına 5 taksit avantajı, işyerlerinde yapılan 5 taksitli alışverişlerde geçerli olmaktadır. Kullanılacak olan Haremeyn kart ve Türkiye Finans kredi kartları, Türkiye Finans anlaşmalı tüm işyerlerinde geçerlidir ve yukarıda verilen avantajlar bu iş yerlerinde kullanılabilmektedir.

48 Aylık Finansman Desteği
Hac ve umre vazifelerini yerine getirecek olan kişilerin, diyanet işleri başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlardan alacak oldukları hizmetlerin bedellerini Türkiye Finans Bankasından 48 aya kadar taksitlendirme imkanları bulunmaktadır. Diyanet işleri başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan acentelerden alınacak olan hizmetler, Türkiye Finans tarafından 48 aya kadar olacak şekilde finanse edilebilecektir. Detaylı bilgi almak ve hizmet başvurusunda bulunmak isteyen kimseler en yakın Türkiye Finans şubesine gidebilmektedirler.

Finansör ile 36 Ay Vade Desteği
Hac ve umre görevlerini yerine getirecek olan kimseler, bankalarını sunduğu finansör avantajı ile tüm giderleri 36 aya kadar vadelendirebilmektedir. Faydalanılacak olan Finansör ile indirimli kar oranları yakalanabilecek ve 36 aylık vadelerden faydalanılacaktır.

Kuveyt Türk Hac ve Umre Kredisi
Kutsal mekanların ziyareti görevlerini yerine getirecek olan kişilerin diyanet işleri başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş acentelerden alacak oldukları hizmeti finanse etmede başvuruda bulunabilecek oldukları bankalar arasında Kuveyt Türk Bankası da yer almaktadır. Kuveyt Türk’den alınacak olan umre ve hac desteği ile nakit sorunu yaşamadan dini görevler yerine getirilebilecektir. Herkesin bütçesine uygun koşullarda kar paylarıyla hazırlanacak olan hac ve umre faizsiz kredileri, 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Kuveyt Türk’ün sunmakta olduğu hac ve umre kredilerinden faydalanacak olan kişilerin kredi başvurusunda bulunmaları için T.C. kimlik belgeleri, gelir belgeleri, ikametgah belgeleri gibi belgeleri tamamlayarak en yakın Kuveyt Türk şubesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu