Kariyer

3. Havalimanı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsmi İstanbul Havalimanı olan yeni havalimanımız olan 3. Havalimanı İş Başvurusu nasıl yapılır? Bu haberimizde başvuruların nereye ve nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Havacılık Sektörünün Büyümesi
Gelişen teknolojiler ile birlikte seyahat fırsatları da ilerlemekte ve yaygınlaşmaya devam etmektedir. Eskiden havayolları ile seyahat etmek yalnızca çok zengin kişilerin karşılayabildikleri bir unsurken günümüzde öğrencisine kadar neredeyse herkes bu imkandan faydalanabilmekte ve ülkenin, dünyanın çeşitli noktalarına diğer ulaşım yollarından çok daha güvenli ve kısa bir süre içerisinde ulaşabilmektedir.

Durum böyle olunca havayollarını tercih eden yerli ve yabancı kişilerin sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Yolcuların ve müşterilerin artmaya devam etmesi sayesinde de yerleşik olan imkanlar yetersiz gelmeye başlayabilmekte ve bu imkanlar yenileri ile değiştirilebilmektedir. 3. havalimanı projesi de Atatürk Havalimanı’ nın kapasitesinin yetersiz gelmesi sebebiyle oluşturulmuş, geniş ve son teknolojik imkanlara sahip olacak yeni bir havalimanıdır.

3. Havalimanını Hangi Firmalar Yaptı?
Cumhuriyet tarihinin en yüksek fiyata sahip yatırımı olduğu belirtilen 3. havalimanı için oluşturulan konsorsiyumda Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa OGG (Ortak Girişim Grubu) yer almaktadır. Projenin 22 milyar 152 milyon Euro değerinde olduğu belirtilirse ne oranda büyük bir proje olduğu daha ilk bakışta anlaşılabilecektir. İhale sürecine 24 Ocak 2013 tarihinde başlatılmış olup aynı yılın 3 Mayıs tarihinde sonlandırıldı.

Dünyanın En Büyük 10. Havalimanı: Dünya’ nın en büyük 10. havalimanı olma özelliğine sahip olacak havalimanımız, yıllık olarak 150 milyon kişinin, yolcunun hizmet alabilecek olduğu bir kapasiteye sahip olacaktır. Yeni havalimanının şehre olan uzaklığının 35 kilometre düzeylerinde olacağı aktarılmaktadır. İstanbul’ un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısında yer almaktadır.

3. havalimanının yapımında kullanılacak olan arazinin büyük bir kısmı kamusal araziden oluşmaktadır ve geri kalan araziler de kamulaştırılarak projenin tamamlanması planlanmaktadır. Projenin tamamlanmasının ardından Atatürk Havalimanı’ nda bulunan Türk Hava Yolları’ nın tüm çalışanları ve araçları da ilk günden 3. havalimanında olacaklarını ve uçuşlarına ara vermeden devam edeceklerini bildiriyorlar. Ulaşımın herhangi bir şekilde aksatılmaması ve yolcuların kesinlikle mağdur edilmemesi için havayolları firması ellerinden gelen her şeyi yerine getireceklerini bildiriyor.

3. Havalimanı İş Başvurusu
İstanbul Havalimanı iş başvurusu için bu linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada açık iş pozisyonu ara bölümü çıkmaktadır. Buradan arama yaparak hangi sektörde çalışmak istiyorsanız o sektöre ait iş ilanlarını görebilirsiniz. Yine bu site üzerinden sağ üst kısımdan “oturum aç” diyerek ya da yeni üyelik açarak iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu