Hastane İş İlanları

Adıyaman Devlet Hastanesi İş Başvurusu ve Kariyer Olanakları

Bugünkü yazımızda sizler için Adıyaman Devlet Hastanesi hakkında bir araştırma yapıp bu yazıda derledik. Hastane hakkında tarihçesinden başlayarak daha sonrasında içinde yer alan birimlerin neler olduğuna değindik.

Bir diğer önemli konu ise eğer ki hastanede çalışmak isteyen biri iseniz neler yapmanız gerektiği noktasında da bilgiler sunduk. Bunların yanı sıra hastane ile ilgili verdiğimiz tarihçe ve birimler hakkında kısımda yer alan bilgileri hastanenin kendi resmi sitesi üzerinden güncel bir şekilde ele aldık. Hastane ile ilgili olan yazımıza geçelim dilerseniz.

Adıyaman Devlet Hastanesi’nin Tarihçesi
Adıyaman Devlet Hastanesi merhum bir hayırsever iş adamı olan Hacı Mehmet İnan nezdince bağışlanan arsa üzerinde bulunmaktadır. 1954 itibari ile yapımına başlanan hastane 1963’te 50 yatak kapasitesine sahip bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen zaman içinde ise bu hastane fiziki yapısında genişlemeler yaşamış ve nihayetinde 315 yatağa ulaşmıştır. Bünyesinde yer alan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 1998 yılı itibari ile hizmet vermeye başlamıştır. 2012’ye kadar Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Yıl Devlet Hastanesi hakkında yer alan bilgilerde ise hastanenin 1962 yılında Malatya SSK Hastanesine bağlı olduğu bilinmektedir. Bu hastane Sağlık İstasyonu şeklinde hizmete başlamasını yanı sıra daha sonrasında 1974 yılında 26 yataklı Dispanser olarak hizmet sunmaya başlamıştır. 2001’e gelindiğinde ise yataklı hastane şeklinde hizmet sunmaya devam etmiştir. 2005 yılında gerçekleşen bir uygulama ile SSK hastanelerini Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Bu uygulama neticesinde 2012 yılına değin 100 yatakla hizmet sağlayan Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi şeklinde hizmet vermeye devam etmiştir. 2012’nin mart ayından sonra Adıyaman Devlet Hastanesi, 82. Yıl Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi birleştirilmiştir. En nihayetinde Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı ile hizmet sunmaya devam edilmiştir. Hastane ile ilgili bir diğer gelişme ise Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliasyon yapılması neticesinde 2012 Ağustos ayından bu yana T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi şeklinde hizmet kapasitesi ve niteliğini yükselterek yöre halkında hizmet sunmaktadır.

Adıyaman Devlet Hastanesi Modern Sağlık Binaları
25.06.2015 tarihinden bu yana T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi şeklinde hizmet sunan bu hastane yeni yapılan hastane kampüsünde bulunan modern binasına geçmiştir. Toplam olarak ele almak gerekir ise eğer hastane üç yerleşkede 663 yatak kapasitesi ile halka hizmet sunmaktadır. Bunlar ise aşağıda ifade edilmiştir:

a) Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Merkez Yerleşke)
b) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası
c) 82. Yıl Ek Hizmet Binası

Hastanede yer alan idari birimleri resmi internet sitesi üzerinden idari birimler şu şekilde ifade edilmiştir.
– Fizik Tedavi Ünitesi
– Palyatif Bakım Merkezi
– Yanık Ünitesi
– TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi)
– Gebe Okulu – Anne Okulu
– Evde Sağlık Hizmetleri
– Taş Kırma Ünitesi
– Hemodiyaliz Ünitesi
– Sağlık Kurulu
– Kemoterapi Ünitesi
– Adıyaman Devlet Hastanesi İş Başvurusu İçin Neler Gerekmektedir?

Adıyaman Devlet Hastanesi İş Olanakları
Adıyaman Devlet Hastanesinde çalışmak istiyorsanız, hastaneye bağlı olan bünyeler bazında doktor, hemşire, hasta bakıcı ve diğer pek çok alanda sağlık personeli alımının olduğunu belirterek işe başlamak doğru olacaktır. Öte yandan bu personel alımlarının bir kısmı yapılan KPSS sınavı neticesinde merkezi atama şeklinde olmaktadır. Bunun dışında kalan kısım adına konuşmak gerekirse eğer personel alımları bizzat hastane tarafından da yapılmaktadır. Bir diğer önemli konu ise taşeron firmalara ile anlaşması olduğu için de bu firmalar tarafından gelen kişilerin de hastane bünyesinde işe girmesi mümkün olmaktadır. Taşeron firmaların telefon numaralarını alt kısımda verdiğimiz iletişim bilgilerinden bulabilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfamızı beğenerek bizlerden bilgi alabilirsiniz. https://www.facebook.com/guncelisilanlari.org/ sayfamızı takip edebilirsiniz.

Adıyaman Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres Bilgisi; Turgut Reis Mahallesi 02200 Adıyaman
Telefon Numarası; (0416) 216 1124 şeklindedir.
Hastane Resmi Web Sitesi; http://adiyamaneah.saglik.gov.tr

Sorularınız
Semih Özcan;  Adıyaman Devlet Hastanesi iş ilanları arasında Fizyoterapist alımı yapılıyor mu? Ya da personel alımlarını nereden görebiliriz?
Cevap; Merhaba Semih bey. Hastane resmi sitesi üzerinden bu tür ilanlar yayınlanmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu