Ek İş İlanları

Adıyaman İlinde Evlere İş Veren Firmalar

Adıyaman’da evlerde ek iş imkanı. Aktif iş ilanları alt kısımda yer almaktadır, kendinize uygun bir iş alanına başvuru yapabilirsiniz. Uygun bir iş alanı yoksa yapabileceğiniz ek iş türlerini yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Verdiğiniz e-mail adreslerinden size ulaşılacaktır.

Adıyaman Hakkında; Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehirlerimizden biri olan Adıyaman ili kuzeyde Malatya ve Diyarbakır‚ doğu ve güneyde Şanlıurfa‚ güneybatı kısmında Gaziantep ve batı kısmında ise Kahramanmaraş illeri arasında kalan bir ilimizdir. Adıyaman ili nüfusu itibari ile son yapılan 2015 senesi sayımına göre 602.774 kişinin yaşadığı orta çaplı bir şehirdir. Adıyaman ilinde sanayi gelişim süreci geçirmektedir. 90’lı yıllardan kurulumuna başlayan sanayi siteleri yıllar içerisinde sayısını artırmıştır.

Adıyaman’da Ekonomi; Adıyaman ve ticaret kelimeleri bir araya geldiğinde akla ilk gelen bir diğer kelime ise tütün olmaktadır. Adıyaman ülkemiz sınırları içerisinde en fazla tütün ticaretinin yapıldığı şehir olarak öne çıkmaktadır. Buna bağlı olarak da Adıyaman’da bu konuda istihdam edilen kişi sayısı oldukça fazladır. Üretim aşamasında tam zamanlı olarak tütün imalatında çalışan çok sayıda eleman istihdam edilirken hatırı sayılır rakamlarda da iş dışı istihdam sağlanır. Ek iş olarak evlere verilen siparişler ile birçok kişi ek kazanç elde etme imkanına sahip olmaktadır.

Adıyaman’da yaşamakta olan öğrenciler‚ ev hanımları‚ emekliler ya da mevcut bir işte halihazırda çalışmaya devam ederken boş zamanlarında da ek gelir elde etmek isteyenler için en ideal ve kolay ulaşılabilir olan iş imkanı tütün sarma işidir. Adıyaman’da bulunan tütün üreticileri ek iş için gerekli kişiye ulaşamadıklarından kargo ile şehir dışına dahi iş verebiliyorlar. Bu yüzden Adıyaman için değerlendirilebilir en mantıklı iş imkanı evlerde tütün işidir.

Yapılacak iş ise oldukça basit. Bu konuda ticari firmalar ile iletişim kurduğunuzda size yeterli hammadde ve paketleme malzemeleri verilecek. Tütünleri sararak paketlediğiniz sigaralardan ise parça başı belirli bir ücret alacaksınız. Yaptığınız işin kalitesi ve teslimat süreniz ile memnun edici olmanız durumunda aynı kurum ile uzun süre çalışma imkanı elde edebilir‚ kazancınızı da artırabilirsiniz.

Adıyaman Ek İş İmkanları; Tütün işinde çalışmak istemeyenler ya da daha farklı alternatifler arayanlar için de çok sayıda ek iş imkanı mevcut. Bunlardan biri de sabun paketleme işi. Bazı firmalar sadece sabun paketleme‚ bazıları ise hem sabun imalatı hem paketleme işi verebiliyorlar. Bu firmalar ile iletişim kurduğunuzda ise yine sigara paketlemede olduğu gibi size verilen numuneler şeklinde üretimini ya da paketlemesini yapmanız gerekiyor. Yine belirli sürede siparişleri yetiştirmeniz isteniyor. Sabun paketleme işi oldukça cazip ve kolay bir iş olduğundan kısa sürede yüksek gelirler elde etmeniz mümkün.

El İşleri; Adıyaman ili el işleri açısından oldukça farklı yöresel üretimlere sahip olan bir il. Bu da Adıyaman’da yaşayan bayanlar için bir gelir kapısı olmayı sağlıyor. Eğer siz de Adıyaman’da ek iş arayışı içerisinde iseniz ve el becerilerinize‚ zevk ve yeteneğinize güveniyorsanız sizin gibi yetenekli bayanlara ulaşmaya çalışan çok sayıda üretici ya da mağaza olduğunu bilmelisiniz. Bebek kıyafetleri‚ şallar‚ çoraplar‚ patikler ve daha birçok yöresel ürün Adıyamanlı bayanların maharetli ellerinde şekilleniyor ve daha büyük şehirlere gönderiliyor. Bu şehirlerde yöresel ürünlerin satışının yapıldığı birçok mekanda bu ürünlerin satışı oldukça yüksek fiyatlara yapılabiliyor. Bu da hem üretici ve aracı firmalar için hem de bayanlar için oldukça cazip bir iş alternatifi oluyor.

Kına Paketleme İşi; Yöresel ürünler denildiğinde akla gelen bir diğer şey de kına işi. Adana ilinde bayanların yapabileceği bir diğer ek iş imkanı da kına paketlemesi. Kına denilen geleneksel ürün hem düğünlerde‚ mevlütlerde‚ özel günler ve gecelerde kullanılabilen bir madde. Bunların farklı şekillerde dekoratif olarak paketlenmesi de son yıllarda popüler olan bir yöntem. Hal böyle olunca zevk sahibi ve yine becerilerine güvenen çok sayıda bayana ihtiyaç duyuluyor. Adıyamanlı bayanların paketlemesini yaptığı güzel kınalar gerek diğer illere gerekse merkezdeki mağazalarda satılabiliyor. Parça başı para kazanacağınız bu iş ile de ek gelir sağlamanız mümkün.

Türk Kahvesi; Gelelim kahve işine. Adıyaman için Türk kahvesi oldukça özel bir anlam taşır. Adıyaman’ın geleneksel Türk kahvesi oldukça meşhur bir kahvedir ve diğer illerde de satışı yapılır. Bunun için de gerek Doğu illerinde gerekse Batıda satışı için fazla üretim ve paketlemeye ihtiyaç olmaktadır. Kahve üretici firmaları da bu talebi karşılamak için evlere kahve paketleme işi vermektedirler. Bu iş her yaştan herkesin kolayca yapabileceği bir iş.

Tüm bu ek işleri yapabilmek için öncelikle ihtiyacı olan firmalara ulaşmanız gerekiyor. Bu firmalar gerek gazete gerekse internet aracılığı ile ilanlar vererek aradıkları elemanlara ulaşmayı hedefliyorlar. Siz de yerel gazete ve yerel internet sitelerini takipte kalarak bu tarzdaki ilanları ilk görenlerden olabilirsiniz. Yaptığınız üretim ve paketleme işleri ile parça başı belirli miktarlar ile başlayabilir‚ zaman içerisinde bu kazancı yükseklere taşıyabilirsiniz. Ev ekonominize katkı sağlayabilir‚ daha iyi imkanlara sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu