Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İş Başvurusu 2018

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi hakkında bilgi vermek istediğimiz bu yazıda sizler için bir araştırma yaptık. Kendi resmi siteleri üzerinde elde ettiğimiz bilgileri ise sizler ile aşağıda paylaştık. Başlayalım dilerseniz.

Hastanenin yapılması noktasında ilk olarak o zamanın padişahı olan Sultan Abdülhamit’in emri ile 1907’de başlanmıştır. 1909 itibari ile de Guraba yani Garipler Hastanesi şeklinde hizmete başlamıştır. Şu anda Yol-Su- Elektik Müdürlüğü tarafından kullanılan  binada 28 yatak kapasiteye sahipti.

İlk kurulduğu zaman itibari ile yönetimde yer alan kişiler ise şu şekildedir;

  • Baştabip: Mukbil Bey
  • Cerrah: İbrahim Efendi
  • Müdür: Mehmet Efendi
  • Eczacı: Simon Efendi
  • Katip: Rifat Efendi
  • Hizmetliler: 3 erkek, 2 kadın hademe ve 1 aşçıdan ibaretti.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Tarihçesi
Bu hastane o dönem itibari ile özellikle de Balkan Savaşları ve Kurtuluş Savaşı’nda oldukça etkili rol almıştır. 1930 senesinde Baştabip Recep Bey’in hastanenin yeterli kapasiteye sahip olduğunu belirtmesi üzerine dönemin Bayındırlık Bakanı Ali Çetinkaya’ya yeni bir hastane yapılması noktasında haber iletmiş ve bu durumda yardım sağlanmıştır. Bir süre yapımına ara verilmesinin yanı sıra 19.10.1946 yılı itibari halkın katkıları nedeni ile ismi Millet Hastanesi olarak ismi değişmiş ve hizmete başlamıştır. İlin mevcut şartları itibari ile ulaşım trafiğinde önemli bir güzergah olmasından ötürü kazalar da sıklıkla görülmektedir. Bundan ötürü de Acil Trafik ve Travmatoloji Hastanesi’nin açılması nokrasında karar alınmış ve buna binaen ek bina 6 Eylül 1982 senesinde hizmet sağlamaya başlamıştır.

İlerleyen zamanlar içinde Kocatepe Devlet Hastanesi ile birleşmesi de 01.07.2009’da olmuştur. 2012 senesine değin iki blok şeklinde hizmet sağlamıştır. 16.01.2012’de ise yeni binasında hizmet sağlamaya başlamıştır. Son durum itibari ile de kendi halkına hizmet sağlamaya devam eden bir hastane olarak nitelik kazanmıştır. Sitelerinde yer alan bilgilerden edinildiği üzere hastane misyonu şu şekilde ifade edilmiştir: “Halkımızın hem fiziki hem de ruhsal sağlığını korumayı, bilgi çağının gereklerine paralel olarak teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak, dalında uzmanlaşmış hekim ve personeli ile insanımıza en çağdaş ve kaliteli sağlık hizmetini sunmayı amaçlar.” Aynı şekilde kendi internet siteleri üzerinden vizyonlarını ise, “Afyonkarahisar Devlet Hastanesi, tıbbi hizmetlerdeki mükemmeliyet düzeyi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı, nitelikli ekibi ve çağdaş altyapısı, öncü uygulamalarıyla model oluşturmayı, hizmet sunumunda hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutmayı hedefleyen, bölgesinde lider sağlık kuruluşu olmaktır.” şeklinde ifade etmişlerdir. Oldukça eksi bir tarihe sahip olmasından ötürü de hastanenin önemi büyüktür. Bundan ötürü de hastanenin kendi sitesinde de bunun altı çizilmiştir. Bundan dolayı da gerek tarihi önemi gerekse de halk adına değeri nedeni ile gerekli kısımlara değinmek bizim üzerimize bir vazife idi. Siz de bundan nasiplenmiş oldunuz. Bu nedenle de tarihi yapıyı önde tutarak sizlerin kafasında belli hususları vurgulamak istedik.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres: Orhangazi, Nedim Helvacıoğlu Blv. No:73, Merkez/Afyonkarahisar
Telefon Numarası: 444 42 34
Web Sayfası: https://afyonkarahisardh.saglik.gov.tr/TR,29039/iletisim.html

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İş Olanakları
Devlet hastanelerinin kadrolarına giriş yapmak için Tıp fakültelerinden ya da sağlık okullarından mezun olmak gerekmektedir. Bunların dışında KPSS sınavları ile de devlet hastanelerine kadrolu personel olarak atanabilirsiniz. Bazı hastaneler ise belli bölümlerinde çalıştırmak üzere taşeron firmalarla anlaşma yapmaktadır. Taşeron firmalar aracılığıyla çalışmak için herhangi bir sınava girmeye gerek yoktur. Hastane insan kaynakları ile görüşerek bu taşeron firmaların telefon numaralarını alabilirsiniz. İster telefonla ister bizzat hastaneye giderek bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sorularınız
Cevdet Uçar;  Afyon Devlet Hastanesi iş ilanları ve personel alımı hakkında bilgi alabilir miyiz?
Cevap; Devlet hastanesinde çalışmak istiyorsanız KPSS sınavlarından yeterli puanı almanız gerekmektedir ya da sağlık okullarından mezun olmanız gerekiyor. Bunun dışında ancak taşeron firmalar aracılığıyla çalışabilirsiniz. Siz hangi sektörde çalışmak istediğinizi yazarsanız ve mezun olduğunuz okulu yazarsanız daha fazla bilgi vermeye çalışırım.

Yorum yapın