Afyonkarahisar Evlere İş İmkanları

Afyonkarahisar’da güncel ek iş ilanlarını haberimizin alt kısmında bulabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. Evlere iş veren firmalar da “ek iş verme” formunu kullanabilir ve ücretsiz ilan verebilirler.

Afyonkarahisar Hakkında; Afyonkarahisar‚ daha çok bilinen ismi ile Afyon ili Ege Bölgesinde yer alan bir şehrimizdir. İç Batı Anadolu kısmında yer alan Afyonkarahisar hem Anadoluya yakınlığı hem de bir Ege şehri olması ile birlikte birçok açıdan avantaj sağlayan bir şehirdir. Çevresinde Eskişehir‚ Konya‚ Denizli‚ Uşak‚ Kütahya ve Isparta illeri ile çevrelenmiştir. Bu durum itibari ile Anadolu ve Ege arasında bir köprü görevi üstlenmektedir. Toplam nüfusu ise 706.371 kişiye kadar ulaşmış ve daha da artış gösteren‚ göç alan bir şehirdir.

Afyonkarahisar Ekonomisi; Afyon ekonomik açıdan oldukça çeşitliliğe sahip‚ zengin bir şehirdir. Bu durum sayesinde birçok ilden devamlı olarak göç almakta‚ nüfusunu sürekli artırmaktadır. Birçok sektörde avantajlı ve potansiyel sahibidir. Afyon sanayisi genel olarak iki ana element olan gıda ve mermer üzerine şekillenmiştir. Sadece ülkemiz için değil dünya içinde de ihracat oranı yüksek olan bir şehrimizdir.

Gıda adına üretimini yaptığı temel maddeler et‚ tavuk ve yumurtadır. Bu konuda piyasaya yön veren bir konumda bulunmaktadır. Gıda ve mermer alanındaki sanayisinin yanında Afyon denildiğinde akla gelen çok sayıda ürün vardır. Bunlardan biri de şüphesiz ki termal. Afyon ili termal anlamında ülkenin başkenti olarak değerlendirilir. Turizm sektörü de buna paralel olarak oldukça gelişim göstermiştir.

Afyon için önemli iki diğer şey ise elbette ki sucuk ve lokum. Afyon için özel olan bu iki üründe de dünya çapında bir üretim söz konusu olmaktadır. Bunun yanında haşhaş‚ kaymak‚ ekmek‚ ekmek kadayıfı‚ kiraz‚ patates‚ maden suyu‚ arpa‚ buğday gibi ürünler de Afyon’un ekonomisine yön veren‚ hem ülkeye hem yabancı ülkelere ihracatın yapıldığı ve birçok kişinin istihdam edildiği üretimlerdir.

Afyonkarahisar Ek İş İmkanları; Afyonda üretimin ve sanayinin gelişmiş olması hem tam zamanlı çalışanlar için bir iş kaynağı olmakta hem de evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için bir kazanç kapısı olmaktadır. Afyonda birçok üretici firma belli başlı üretim ve paketleme işini evlere ek iş olarak vermektedir. Bu sayede evlerinde para kazanmak isteyen çok sayıda kişi için bir fırsat doğmaktadır.

Eğer Afyonda yaşayan ve yöresel yemekleri bilen bir ev hanımı iseniz ek işler açısından oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Afyon iline has olan bazı yöresel unlu mamullerin üretimi size para kazandırmak için ideal olabilir. Bunlardan en popüler ve satışı en çok yapılan iki tanesi bükme ve ağzı açık denilen ürünler. Bu ürünlerin satışını yapan mağazalar evlere sipariş vererek temin edebiliyorlar. Bu şekilde bir mağaza ya da restoran ile anlaşabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak da bu ürünlerin satışını yapmanız mümkün.

Afyonda evden yapabileceğiniz çok sayıda iş alternatifi mevcut. Eğer firmalardan sipariş alarak çalışmak istiyorsanız sabun üretimi‚ özel tasarım davetiyelerin yapımı‚ poşet ve paket katlama işlemleri‚ mum yapımı‚ kına paketleme ve süsleme işi gibi yapabileceğiniz çok sayıda alternatifiniz var. Bu alternatifler arasından sizin için uygun olanlarını seçip evinizde üretime başlayın. Bu tip işler iş yükü olarak da ağır olmamakla birlikte her kesimden her beceri düzeyinden insana hitap edebilecek işler olduğundan çok kişiye hitap etmektedir.

Kazancı saymış olduğumuz az beceri gerektiren işlere nazaran daha fazla olan bir sektör de el işleri oluyor. Dikiş‚ nakış ve boncuk işleme gibi işlerde el becerisi gerektirdiğinden hitap ettiği kesim daha kısıtlı oluyor. Bu konuda nitelikli elemana da kolay ulaşamayan firmalar verdikleri işlere daha yüksek ücret ödeyebiliyorlar. Hal böyle olunca dikiş ve nakış bilen‚ el becerisi kuvvetli bayanlar bir adım daha öne çıkıyor. Bu şekilde kazançları da daha yüksek oluyor.

Yorum yapın