Hastane İş İlanları

Ağrı Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı ilinde yer alan ilk hastanenin açılması şu anda hizmet vermekte olan Sağlık Müdürlüğü’nün olduğu binada 1961 senesinde olmuştur. Bu yıldan 1984’e değin binada hizmet verilmeye devam edilmiştir. 1984’te ise bu hastane daha evvel kadın doğum ve çocuk hastalıkları ek binası olarak kullanılan binaya geçmiştir.

Hastane hizmet vermeye bu binada 1984 ile 2005 yılları arasında devem etmiştir. Günümüzde hizmette olanı ise 2005 senesinde inşaatının tamamlanması neticesinde hizmet vermeye başlamıştır. Bir diğer gelişme ise 2005 senesinde Sağlık Bakanlığı’na ait olan hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmesinden ötürü de eski SSK binası olarak kullanılan binanın hastanenin ek binası şeklinde kullanılmasına karar verilerek devam edilmiştir.

Ağrı Yeni Devlet Hastanesi
2005 itibari ile hizmete açılan yeni binası ile aynı yerleşkede yer alan ek bina günümüzde hala daha idare binası olarak hizmet vermektedir. 2009 senesine gelindiğinde ise SSK hastanesine bağlı olarak hizmete devam eden diyaliz ünitesi ise yeni binasına geçmiştir. 2010 senesinde gerçekleşen Sağlık Bakanlığı hastanelerinin birleştirilmesi uygulaması ile ilde yer alan kadın doğum ve çocuk hastalıkları Ağrı Devlet Hastanesi bünyesine katılmıştır. Bu bina ek hizmet binası olarak kullanılmaktadır. Daha sorasında 2012’de de bu ek bina yeni binaya katılmıştır. Hastane güncel olarak bir ana bina ve 4 tane ek hizmet binası ile ildeki halka hizmet sunmaktadır.

Hastanenin fiziki yapısı hakkında bilgi vermek gerekir ise eğer toplam olarak ana binanın 9500 metre kare kapalı alanı bulunmaktadır. Oturma alanı ise 1650 metrekare olarak bilinmektedir. Hizmet sağlamakta olan ana bina 3 kattan oluşup aynı zamanda 22 poliklinik ve 156 yataktan oluşmaktadır.
Hastanemiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Ek Binası için ise toplam olarak sahip olunan kapalı alan 9968 metrekare olarak bilinmektedir. Toplam oturma alanı 1300 metrekare ve yapım yılı 2010’dur. Bu ek bina 7 katlı olup toplamda 8 poliklinik ve 71 yatak ile hizmet sağlamaktadır.
Hastane bünyesinde yer alan FTR-Psikiyatri Hastanesi Ek Binasının kapalı alan olarak 5480 metre kare üzerine kurulduğu bilinmektedir.

Ağrı Devlet Hastanesi Vizyon & Misyon
Hastanenin resmi internet sitesi üzerinden edindiğimiz bilgiler neticesinde misyonumuz kısmında yazılı ola bilgiler şu şekilde aktarılmıştır: “Gelişmiş teknolojik donanımlara ve bunları kullanabilecek bilimsel yeterliliğe ulaşmış, mutlu sağlık çalışanlarına sahip olmak. Çalışan ve hasta memnuniyetini ön planda tutan, çalışanları ile bütünleşmiş duyarlı hastane yönetimi oluşturmak. Güvenlik koşulları sağlanmış temiz ortamda, hastaların ihtiyaçlarını ve beklentilerini optimum düzeyde karşılayarak, sağlık hizmetlerinde hedeflenene kaliteyi birlikte yakalamak. “ Aynı şekilde kendi resmi sitelerinden bilgiler neticesinde vizyonlarını ise şu şekilde ifade etmişlerdir: “Hastanemize ulaşan hastalarımızın, sağlık hizmetlerinden kısa sürede, güvenli, eşit doğru bir şekilde faydalanmasını ve memnun ayrılmasını sağlamak, sürekli iyileştirmeye ve geliştirmeye açık olmak.”

Hastane ki Sistem Aşağıdaki Gibi İşlemektedir
1) Poliklinik muayenesi almak istiyor iseniz eğer bununla alakalı olan birimde yer ala sektere gitmeniz gerekmektedir.
2) Poliklinikte hizmet almak için kayıt işlemi sağlandıktan sonra kayıt edilen bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmek amaçlı bağlı olduğunuz kurumla internet üzerinde bir bağlantı sağlanıp provizyon işlemi alınmaktadır. Gelen cevap neticesinde işlem devam edecektir.
3) Muayene talebiniz kabul edilmesi halinde size sıra numarası verilecektir.
4) Bu işlemin gerçekleşmesi halinde hastaneye ait olan bir protokol numarası ile birlikte adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız ve muayene sıranızın üzerinde yazılı olduğu bir barkod size verilecektir.
5) Bu kağıdın elinize geçmesi neticesinde polikliniğiniz olduğu yerdeki bekleme salonuna giderek size ait olan sırayı beklemek kalacaktır.
6) Eğer ki sosyal güvenceniz yok ise aynı şekilde sıra alarak poliklinik ücretini ödemek adına ilk olarak vezneye gitmeniz sonrasında bekleme salonuna gitmeniz gerekli olacaktır. Muayene işleminin bitmesi neticesinde doktorunuz sizden tetkik ya da konsültasyon ister ise eğer bunun için de başka bir polikliniğe gitmeniz gerekli olacaktır. Daha evvelde ifade ettiğimiz üzere sosyal güvenceniz yok ise eğer tekrar muayene ücreti ödemeniz gerekmektedir.
7) Bir diğer önemli detay ise acil vaka, engelliler, hamileler, 65+ kişiler, yedi yaşından daha küçük çocuklar, harp ve vazife şehitleriin dul ve yetimleri ile malül ve gazilerin poliklinik hizmeti alınması bakımından önceliği bulunmaktadır.

Ağrı Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Ağrı Devlet Hastanesi Adres; Erzurum Caddesi. Fırat Mahallesi. Tedaş Yanı Ağrı / Merkez
Ağrı Devlet Hastanesi Telefon Numarası; (472) 215 10 56
Ağrı Devlet Hastanesi Web Sitesi; http://agridh.saglik.gov.tr

Ağrı Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Eğer ki siz de bu hastanede çalışmak isteyenlerden iseniz sizin için bu konuya da açıklık getirdik. Konu hakkında yaptığımız araştırmalar neticesinde elde ettiğimiz bilgiler sayesinde de sizlere bunları aktaracağız. Bu hastaneye kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları adına konuşmak gerekirse, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Eğer ki sizde bu sıralı olan koşullara sahip iseniz rahat bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşmeniz gerekli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu