Ek İş İlanları

Ağrı Evlere Ek İş Veren Firmalar

Ağrı’da ek iş arayanlar haberimizi inceleyebilir. Haberimizin sonunda yer alan ek iş ilanlarından birine başvuru yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz farklı ek iş türlerini yorumlar bölümüne yazarak ilan bırakabilirsiniz. Ek iş imkanı olduğunda verdiğiniz e-mail adresinden sizlere ulaşılacaktır.

Ağrı İli Hakkında; Ağrı Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan bir ilimizdir. Ülkenin en doğusunda olan il olma özelliği taşıyan Ağrı doğuda İran ile sınıra sahiptir. Kuzey kısmında Kars‚ kuzeybatı kısmında Erzurum‚ güneybatıda Bitlis ve Muş‚ güneyde Van ve kuzeydoğuda ise Iğdır illeri ile sınıra sahiptir. Çok büyük bir il olmayan Ağrının 2015 senesinde yapılan son nüfus sayımına göre 547.210 kişi yaşadığı tespit edilmiştir.

Ağrı Ekonomisi; Ağrı sahip olduğu imkanlar ile birlikte ekonomik yönden kendine yetmeye çalışan bir ildir. Tarım ve hayvancılık aktif olarak yapılmaktadır. Ancak bunun dışında da zaman zaman iş ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle mevsimlik işçi olarak giden çok sayıda Ağrılı bulunuyor. Güneyde Adana ve diğer illere pamuk toplamak için ya da Karadeniz illerine fındık toplama işi için giden çok sayıda Ağrılı vatandaş bulunmaktadır. Ağrı’da hayvancılık kurban satışları ile de paralel devam etmektedir. Özellikle kurban bayramı öncesinde birçok vatandaş hayvanlarını batı illerine götürerek pazara çıkarırlar.

Kilim Dokumacılığı; Ağrının ekonomik olarak önemli bir diğer gelir ve iş kaynağı da kilim dokumacılığıdır. Ağrılıların ellerinden çıkan rengarenk‚ desen desen kilimler hem ülkenin dört bir yanına gönderilerek satışa çıkarılır‚ hem de yurtdışına ihraç edilir. Ağrıya özgü olan has yün ve tiftik kilim dokumacılığı bölge halkı için bir ek gelir kapısı olabilir. El becerisine güvenen ve kilim dokuyabilecek olan her birey bu becerisini değerlendirip yüksek kazançlar elde edebilir.

Kilim dokumacılığı yaparak para kazanmayı düşünenler için farklı iki çalışma stili alternatifi mevcut. Bunlardan ilki büyük firmalar ile birlikte çalışmak. Bu tarz bir çalışma şekli ile düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Size verilen siparişleri verilen zaman aralığında teslim etmeniz istenecektir. Güzel bir işçilik ve düzenli‚ zamanında teslimat yapabilirseniz firmalar sizin gibi birini kaçırmak istemeyecek‚ kazancınızı düzenli ve güzel şekilde yatıracaktır.

Ancak bu işte düzenli gelir olsa da kar payının büyük kısmı da elbette firmanın kendisine gider. Eğer bu payı görmezden gelmek istemiyorsanız bireysel olarak da üretim ve satış yapabilirsiniz. Bu şekilde çalışırsanız bir kilimden elde edeceğiniz gelir daha yüksek olacaktır. Ancak bu şekilde de gelirinizin düzenli olacağı konusu kesin değildir. Kazanca ihtiyacınızın oranına göre çalışma tarzınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Ağrı Ek İş Olanakları; Ağrıda bunun dışında diğer illerde olduğu gibi birçok ek iş imkanı mevcut. Nikah şekeri‚ sabun‚ mum‚ kına ve paketleme gibi birçok ek iş alternatifini değerlendirebilirsiniz. Bunlardan sizin için uygun olanlarını seçerek ek kazanç elde edebilirsiniz. Bu tarz işlerin ilanlarına ve üretici firmalara ulaşmanız gerekiyor. Bunun için en etkin platform internette yer alan yerel internet sayfaları. Dışarıya ek iş veren firmalar genel olarak bu sayfalar üzerinden ilan yayınlar ve aradıkları elemanlara bu şekilde ulaşırlar. Siz de sıkı bir internet ve ilan takipçisi olursanız en ideal ve kazancı bol olan işleri zamanında yakalayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu