Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

İnsanlar çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi çekmektedir. Bu ihtiyaçlar genellikle ev alma, araba alma, tadilat yapma, işyeri açma gibi fazla miktarda para gerektiren işler olmaktadır. Bu nedenle bankalar da kişilere kredi verirken çeşitli öncüller kullanmaktadır. Bu öncüller sayesinde krediyi alan kişinin geri ödeme yapması garanti altına alınmaktadır.

Gelir Belgesi; Son zamanlarda bankalar tarafından en sık istenen belgelerden birisi de gelir belgesidir. Gelir belgesi kişilerin maaş durumlarını ve ödeme gücünü anlama konusunda bankalara yardımcı olmaktadır. Fakat serbest meslek yapan ya da ev hanımı olan kişilerin gelir belgesinin olması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle ev hanımları ya da serbest meslek sahibi olan kişiler kredi alırken çeşitli problemler yaşanmaktadır. Gelir belgesiz kredi durumu da bundan dolayı oldukça önemlidir.

Gelir Belgesiz Kredi İmkanı; Kişilerin kredi almasının önünde engel oluşturan gelir belgesi bazı bankalar tarafından kredi şartı olmaktan çıkarılmıştır. Böylece ihtiyacı olan herkes kredi imkanlarından faydalanabilmektedir. Gelir belgesi bir bakıma önemli bir belge olsa da serbest meslek çalışanları ve ev hanımları için olumsuz yanları bulunmaktadır. Özellikle kendi işini kurmak için kredi çekmek isteyen ev hanımları bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankaların son zamanlarda sayıca artmış olması ise önemli bir avantajdır.

Bankaların yalnızca gelir belgesiz olarak değil normal şartlarda kredi vermesi için de bazı ön şartları bulunmaktadır. Bu ön şartlardan bazıları Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı ve kefil olacak bir kişidir. Nüfus cüzdanı kişinin tüm bilgilerini içeren en önemli belgedir. Sadece kredi konusunda değil  bankalarda yapılan diğer tüm işlemlerde nüfus cüzdanı büyük önem taşımaktadır.

Gelir belgesi için ise şunları söyleyebiliriz: Gelir belgesi maaş bordrosu olarak bilinen ve kişilerin aylık maaş hesaplamasının yapıldığı bir belgedir. Bankaların kredi alacak kişilerden gelir belgesi istemesinin en önemli sebebi ise kredinin geri ödenme aşamasında herhangi bir zorlukla karşılaşılıp karşılaşılmayacağının saptanmasıdır. Gelir belgesi olmadan kredi verilmemesi durumu bu yönden bakıldığı zaman oldukça mantıklı gözükmektedir. Fakat elinde gelir belgesi olmayan kişilerin de düşünülmesi gerekmektedir. Örneğin ev hanımlarının gelir belgesi edinebilme gibi bir durumları olmamaktadır. Sırf gelir belgesi yüzünden kredi alamıyor olmaları da haksız bir durum ortaya çıkarmaktadır. Çünkü ev hanımlarının da krediye ihtiyaçları olmaktadır. Gerek kendi işlerini kurmaları konusunda gerek herhangi bir ev alımı ve satımı, araç alımı ve satımı, ev tadilatı gibi konularda kredi ihtiyacı duyulmaktadır.

Özellikle KOSGEB tarafından olumsuz karşılanan ev hanımları kredi için bankalara yönelmektedir. Bu noktada gelir belgesiz kredi avantajından faydalanılmaktadır. Gelir belgesiz kredi yalnızca ev hanımları tarafından değil serbest meslek çalışanları tarafından da faydalanılabilen bir durumdur. Serbest meslek çalışanlarına inşaat işçileri, boya ustaları, şoförler, temizlik işçileri gibi kişiler örnek verilebilir. Ellerinde gelir belgesi bulunmayan bu kişiler de ihtiyaç duydukları zaman gelir belgesiz kredi alabilirler.

Peki gelir belgesiz kredinin başka ne gibi avantajları bulunmaktadır?
Gelir belgesiz kredinin bir başka avantajı da kişilerin kredi almak için ikinci ve üçüncü kişilere ihtiyaç duymuyor olmasıdır. Gelir belgesi istenen düz kredi şeklinde kişilerin mutlaka bir kefili olması gerekmektedir. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler kefil olacak bir kişi bulmadan kredi alamamaktadır. Gelir belgesiz kredi ile bu sorun da ortadan kalkmıştır. Hatta kefil ile ilgili olan yasada da bir düzenlemeye gidilmiştir ve bu düzenleme sonucunda kefil olacak kişinin eşinin de imzası istenmektedir. Kredi için kefil olarak gösterilen kişinin eşinin imzası onay belgesinde bulunmak zorundadır. Aksi taktirde kredi alımı gibi bir durum söz konusu olamamaktadır. Gelir belgesiz kredi ile tüm bu sorunlar da ortadan kalkmış bulunmaktadır. Ayrıca gelir belgesiz kredilerin vade süreci de oldukça makul bir şekilde tasarlanmıştır. Kişilerin rahat bir şekilde ödeme yapması sağlanarak maddi anlamda sıkıntı yaşamalarının da önüne geçilmiştir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Denizbank Gelir Belgesiz Kredi İmkanı; Denizbank, Finansbank, Odeabank ve Akbank olarak sıralanabilir. Denizbank’ın vermiş olduğu kredi yeşil kredi olarak da bilinmektedir. Genellikle ev tadilatı, bina tadilatı gibi konular için de Denizbank’ın vermiş olduğu bu krediden faydalanılmaktadır. Denizbank’ın Filli Boya ile anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşma ile bina tadilatlarında da kolaylık sağlanmaktadır. Finansbank da hazır kredi adı ile gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. Vade sürecinin uzun olması Finansbank kredisinin en beğenilen özelliklerinden birisidir.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi İmkanı; Odeabank yeni kurulan bir banka olduğu halde müşteri sayısı oldukça idealdir. Odeabank gelir belgesiz kredi vermesi ile kısa zamanda birçok kişi tarafından tercih edilen bir kurum haline gelmiştir.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi İmkanı; Fakat yazımızın konusu olan ve bizim asıl ilgilendiğimiz nokta Akbank’ın vermiş olduğu gelir belgesiz kredidir. Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankalar içerisinde en fazla tercih edilen bankalardan birisi de Akbank’dır. Akbank 20.000 TL’lik krediyi 48 ay vade ile müşterilerine sunmaktadır. Bu durum birçok bankanın yapmak isteyip yapamadığı bir durumdur. Çünkü gelir belgesiz kredilerin belirli miktarları olmaktadır. 20.000 TL gibi oldukça fazla bir miktar gelir belgesiz bir şekilde verilmemektedir. Akbank bu ilki gerçekleştirmiştir. Ayrıca 48 ay vade gibi bir avantajının da bulunuyor olması oldukça önemlidir. Akbank’ın 20.000 TL’lik 48 ay vadeli gelir belgesiz kredisinden faydalanmak isteyen kişiler herhangi bir Akbank şubesine gitmeden de işlerini kolayca halledebilirler.

Akbank’a Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bu yöntemlerden ilki telefon üzerinden kredi başvurusu yapmaktır. İkincisi ise bilgisayar üzerinden kredi başvurusu yapmaktır. Telefon ile gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle Google Play’e girerek Akbank’ın uygulamasını telefonlarına indirmelidir. Daha sonra Akbank müşteri hizmetlerinin aranması ve bireysel müşteri departmanındaki çalışanlardan birisinden uygulama için şifre oluşturması istenmelidir. Uygulama şifresi alındıktan sonra uygulamaya rahat bir şekilde giriş yapılabilir. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ana menü kısmında yer alan kredi işlemleri bölmesine tıklamanız gerekmektedir. Daha önce kredi başvurusu yapmamış iseniz ekranda “Herhangi bir kredi başvurunuz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yazı çıkacaktır. Bu yazının altında bulunan “Başvur” yazısına tıklayarak kredi başvurunuzu oluşturmanız mümkündür.

Mevduat Hesabı; Burada unutulmaması gereken en önemli noktalardan birisi de bankada mevduat hesabı oluşturulmasıdır. Mevduat hesabı oluşturulduktan sonra bu hesaba otomatik olarak kredi aktarımı gerçekleşecektir. Akbank’dan bu şekilde almış olduğunuz 20.000 TL’lik gelir belgesiz krediyi % 1.39 faiz oranı ile ödemeniz gerekmektedir. 48 ay içerisinde 608.78 TL olarak ödeme yapmanız zorunludur. Vade sonunda ödemiş olduğunuz toplam tutar ise 29.221.26 TL olacaktır. Akbank’dan bu krediyi almanın ikinci yolu olan bilgisayar başvurusu da oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Başvurunuzu yapabilmek için Akbank internet bankacılığı müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunun için de müşteri temsilcisinden şifre almanız zorunludur. Şifreniz tek kullanımlık olmaktadır. Daha sonrasında telefonunuza gelen SMS’de yer alan şifreyi kullanabilirsiniz. Şifre alım işlemi gerçekleştikten sonra mobil uygulamada yer alan aşamaların aynısını uygulayarak kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Siz de Akbank 20 bin TL 48 ay vadeli gelir belgesiz kredi ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın