İş ve Para Dünyası
Akbank Online İş Başvurusu ve Kariyer İmkanı
Yazar: - 25 Ocak 2019
136
0
Akbank Online İş Başvurusu ve Açık İş Pozisyonları

Haberimizde Akbank hakkında genel bilgiler verilmektedir. Akbank’ın geçmişten günümüze yaptığı faaliyetler ve başarılar. Ayrıca Akbank’ta kariyer yapmanız için gerekli olan şartlar, güncel iş başvurusu ve açık iş pozisyonlarının olduğu Akbank insan kaynakları sayfasına alt kısımdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Öncelikle sizlere Akbank hakkında bilgiler verelim.

Akbank Hakkında Genel Bilgiler
Akbank 30 Ocak 1948 tarihinde kurulmuş olan bir bankadır. Özel sermayeli bankalar arasında yer almaktadır. Kuruluş yeri ise Adana’dır. Akbank’ın esas kuruluş amacı Adana’da ve Adana civarında yer alan pamuk üreticilerinin finans ihtiyaçlarını daha kolay sağlamasıdır. Kurulduktan sonra ilk şubesi ise İstanbul’da açılmıştır. İstanbul’un oldukça büyük ve gelişmiş bir şehir olması Akbank açısından olumlu olmuştur. Bu sayede çok daha fazla sayıda insan Akbank adını duymuştur ve Akbank’ı kullanmaya başlamıştır. Akbank İstanbul şubesi Sirkeci ilçesinde, 14 Temmuz 1950 tarihinde açılmıştır. 1954 senesine gelindiğinde ise Akbank genel müdürlüğü tamamen İstanbul’a taşınmıştır. Bu tarihten sonra Akbank’ın şube sayısı da gitgide artmıştır. 1963 senesinde Akbank bütün bankacılık işlemleri için otomasyon sistemini kullanmaya başlamıştır. 1990 senesinde Akbank hisseleri halka açılmıştır. 1998 senesinde ikinci defa hisseler halka arz edilmiştir Bu tarihten sonra ADR ( American Depository Receipt) hizmeti vermeye başlamıştır.

Akbank birçok işlem ve faaliyetin gerçekleştirildiği bir bankadır. Temel faaliyetleri ise kurumsal bankacılık, özel bankacılık, bireysel bankacılık, KOBİ bankacılığı, döviz bankacılığı, kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı, menkul kıymet işlemleri bankacılığı ve ticari bankacılık olarak sıralanabilir. Bu bankacılık işlemleri haricinde sigorta işlemleri de Akbank tarafından yapılabilmektedir. Aksigorta A.Ş ve AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş Akbank ile çalışan sigorta kurumlarıdır. Akbank genel olarak bankacılık faaliyetlerini İstanbul’da yer alan Akbank Genel Müdürlüğü aracılığı ile sürdürmektedir. Bunların yanısıra Akbank şubeleri de Akbank’ın faaliyetleri için oldukça önemlidir. Ülkemizde toplam 23 adet bölge müdürlüğü bulunan Akbank, 4.150 adet ATM şubesi de bulundurmaktadır.

14 Bin Üzerinde Çalışan Sayısı
Akbank’ın 14.000 civarında çalışanı ve 900 civarında da şubesi bulunmaktadır. İnternet aracılığı ile Akbank kullanımı da son zamanlarda oldukça yaygındır. Akbank’ın internet şubesi kartında ne kadar para olduğunu bilmeyen ya da kartından havala, EFT gibi işlemler yapmak isteyen kişiler için kullanışlı olan bir uygulamadır. Günümüzde birçok işin internet üzerinden yapıldığını düşündüğümüz zaman Akbank internet uygulamasının da fazla rağbet görmesi normal bir durumdur. Tüm bu durumların dışında Akbank birçok uluslararası alanda da başarı göstermektedir. Global Finance Dergisi tarafından düzenlenen dijital bankacılık törenindeki tören ödülllerinden birisi de Akbank’a aittir. Akbank bu dergiden bireysel bankacılık alanında En İyi Dijital Banka Ödülü’nü almıştır. Bu sayede Akbank’ın uluslararası alandaki başarısı da teyit edilmiş olmuştur. Akbank’ın merkezlerinden birisi olan Akbank Bankacılık Merkezi’nin 2010 senesinde hizmet vermeye başlaması Akbank’ın başarıları için altyapı oluşturmuştur. Bu merkez sayesinde Akbank hem teknolojik kariyerini, hem hizmet gücünü, hem müşteri memnuniyeti oranını üst seviyelere çıkarmıştır. Akbank’ın teknolojik alanda daha donanımlı olması da bu merkez sayesinde olmuştur.


Yurtdışında Akbank
Akbank’ın yurt dışı faaliyetleri de bulunmaktadır. Bu faaliyetleri kontrol eden iki ana merkez bulunmaktadır. Bu merkezler Almanya ve Dubai’de yer alan merkezlerdir. Almanya’da yer alan merkez kısaca Akbank AG adı ile, Dubai’de yer alan merkez ise kısaca Akbank Dubai Limited adı ile bilinmektedir. Bu merkezlerden elde edilen verim ve süreklilikten sonra Akbank Malta’da da bir merkez açılışı gerçekleştirmiştir. Bu merkezlerde bankacılık haricinde yapılması gereken işler ise merkezlerin alt kolu olan Ak Yatırım, Aklease ve Ak Portföy tarafından yapılmaktadır. Gerek bu merkezlerde gerekse Türkiye’de yer alan merkezlerde son teknoloji ve bilgi sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede hem kurumsal hem de bireysel bankacılık işleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Akbank ülkemizde güçlü bir sermaye bulundurduğu için gelişmesi ve büyümesi de kolay olmuştur. Ayrıca istikrarlı bir şekilde ilerleyen mevduat yapısı ve sağlam yapısı Akbank’ın yurt dışındaki yabancı kaynakları temin etmesinde de olumlu bir etki oluşturmuştur.

Tüm bunlar sayesinde Akbank Türkiye’de yer alan bankalar arasında öncü bir durumdadır. Akbank’ın 2015 senesi sonunda elde ettiği kar yaklaşık olarak 3.229.000 TL’dir. Bu durumda hem Akbank ATM’leri hem Akbank şubeleri hem de Akbank internet uygulamasının yaygın kullanımı etkili olmuştur. Tüm faaliyetlerini ülkemizin ekonomik anlamda gelişmesini amaçlayarak yapan bir banka olan Akbank bu şekilde ülke ekonomisine de büyük oranda katkıda bulunmuştur. Akbank’ın bugüne kadar elde edilen toplam kredileri yaklaşık olarak %13 oranında bir artışa sahip olmuştur. Bu artışla beraber toplam kredi miktarı 153.000 TL olmuştur. Ayrıca Akbank’ın güvenilirlik için uyguladığı risk yönetimi uygulaması sayesinde bankacılık sektöründeki ortalaması %3’ün altında bulunmaktadır. 2015 senesinde yapılan bu yatırımlar ve elde edilen oranlar nedeni ile Brand Finance Akbank’a ödül vermiştir. Bu ödül Türkiye’nin En Değerli Banka Markası ödülüdür. Ayrıca yine aynı sene içinde Brand Finance Akbank’a Türkiye’nin En Değerli Markası unvanını da vermiştir. Akbank tüm bu başarıları ile son zamanlarda daha fazla çalışana ve müşteriye hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizin en gelişmiş bankalarından birisi olan Akbank yurt dışı ve yurt içi başarılarını sürdürmeye devam etmektedir.

Akbank Kariyer Olanakları
Akbank kariyer sayfası üzerinde yer “Akbank İşe Alım Sistemi” sayfası üzerinden iş başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle bu sayfa üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir. “yeni üye” butonuna tıklayarak üyeliğinizi açabilir ve özgeçmiş, cv bilgilerinizi online olarak yükleyebilirsiniz. Akbank iş başvurusu ve üyelik için buraya tıklayınız.

Akbank Açık İş Pozisyonları
Yine yukarıda verdiğimiz link üzerinden ya da buraya tıklayarak açık iş pozisyonlarını listeleyebilirsiniz. Eğer size uygun bir pozisyon varsa bu sayfa üzerinden üyelik açarak online başvuru yapabilirsiniz. Akbank iş pozisyonları içerisinde genel müdür, müdür, takım asistanı, gişe yetkilisi alımı, çağrı merkezi personeli alımı gibi birçok pozisyonda personel ihtiyacı bulunmaktadır.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ