İş ve Para Dünyası
Akşamları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri
Yazar: - 11 Ağustos 2018
449
0
Akşamları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri

Hayat pahalılığı, ihtiyaçların eski döneme göre çok artması, büyük şehirlerin parayı sünger gibi emmesi gibi nedenlerden artık bir evi eskisi gibi sadece baba geçindiremiyor. Evde birden fazla kişinin para kazanması gerektiği gibi bazen bir kişinin tam zamanlı işinden elde ettiği kazanç da hayatı idame ettirmeye yetmiyor.

İşte siz de bu kişilerden biriyseniz, gelirleriniz giderlerinizi karşılamamaya başladıysa  ve ek iş arayışında iseniz hangi alternatifleri değerlendirebilirsiniz, beraberce bakalım.

Öncelikle tam zamanlı mesainizin günde kaç saatini ve hangi bölümünü kapsadığını belirledikten sonra, nasıl bir ek iş yapabileceğinize karar vermeniz gerek. Biz sizin tam zamanlı işinizin standart sabah 9 akşam 18 şeklinde olduğunu varsaydık ve önerilerimizi buna göre hazırladık. Haydi başlayalım.

İşte O Fikirler
Akşamları internetten ikinci el ürün alıp satabilir, bu esnada sinema ya da tiyatroya gitmiş bir anne babanın çocuklarına birkaç saatliğine ablalık/abilik yapabilirsiniz. Uzman olduğunuz bir dalda ya da hakim olduğunuz bir dilde özel ders verebilirsiniz. Bu belki de özel zevkiniz olan pilates, yoga sizin kazanç kapınız olacak.


Lezzetli ve güzel muhammere, salça, reçel, pasta ya da cupcake yapıyorsanız bunları hazırlayıp satabilirsiniz. İnternet siteleri için makale yazabilir ya da editörlük yapabilirsiniz. Blog açma ve üzerinden reklam geliri elde etme fikri de fena değil bence.

Eğer bilgisayar konusunda iyiyseniz belki de şirketten tanıdığınız birinin kişisel web sitesini siz hazırlarsınız. Ya da mahallenizdeki komşularınızın köpeklerini akşam gezmesine siz çıkarabilirsiniz, ne dersiniz?

Örgü ya da tığdan hoşlanıyorsanız, el beceriniz de varsa, el örgüsü atkı, bere , kazak örmek ya da dekoratif mum yapmak tam size göre..

Üniversite öğrencileri için tez yazabilir ya da orta öğretime dönem ödevi ya da  proje hazırlayabilir, network marketing ile kozmetik ürünleri ya da ilaç pazarlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi seçenek çok fazla, biz aklımıza hemen ilk etapta gelenleri ifade etmeye çalıştık. Size de  oturup düşünüp kendinize en uygun olanını seçmek kaldı.

Bol kazançlar.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ