Hastane İş İlanları

Aksaray Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray’da bir hastane kurulması noktasında karar alınması Cumhuriyetin ilk yıllarında meydana gelmiştir. Cumhuriyetin kurulmasından sonra 1928’de dönemin valisi Ziya Bey’in özverisi sayesinde Memleket Hastanesi adıyla hizmet sağlamaya başlandığı bilinmektedir.

Vali Ziya Bey oğlunun ameliyat edilmesi nedeniyle Konya’da olduğu vakitlerde oğlunun ameliyatını yürüten operatör doktor Muhsin Bey ile tanışmıştır. Daha sonrasında 13 Haziran 1928’de Aksaray’a dönmesinin ardından şehirde bir hastane yapılması noktasında adım atmıştır.

Aksaray Devlet Hastanesi Hakkında Genel Bilgi
Vali Bey’in hastanenin kurulması adına gereken ödenek, plan ve projenin teminini sağlamak için girişimlerde bulunduğu bilinmektedir. Neticede hastanenin faaliyete başlamasıysa 5 Ağustos 1928’de olmuştur. O dönemde mevcut olan Hilal-i Ahmer Cemiyeti (Kızılay Derneği) Aksaray Merkez Reisi Avukat İzzet Bey (Turan)’in evinin hastane binası olacak şekilde kullanılmasına karar verilmiştir. Bu süreçte 5 senelik bir zaman dilimi adına seneliği de 2000 liraya kiralanmıştır. Bunu gerçekleştiren tarafsa Vilayet-i Hususi Dairesince (Özel İdare Müdürlüğü) olmuştur. Günümüzde bugün İl Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet vermekte olan bu yer 25 yatak kapasitesine sahip ve 2 tabiple sağlık hizmeti sunmaya başlamıştır.

Vizyon & Misyon: Hastane kendi sitesi üzerinden misyonunu, “Biz deneyimli ve uzman kadromuzla ,ileri teknolojiyi kullanarak ,yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak, hasta ve çalışan güvenliği temel alarak ,hizmetimizin her aşamasında güven dolu bir iletişim kurarak, beden, akıl ve ruh bütünlüğünü sağlamak için varız.” şeklinde ifade etmiştir. Aynı şekilde vizyonunu ise, “Saygınlığı ve güvenilirliği ile bölgesinde lider, ülkesinde tanınan, hastalar ve sağlık çalışanları tarafından tercih edilen eğitim-öğretim ve sağlık hizmetinin sunumu yönüyle lider bir eğitim kurumu/hastane olmak.” olarak ortaya koymuştur.

Hastane Kalite Politikası

 • Yeniliklere açık ve profesyonel yönetim kadrosuyla hizmet sağlamak,
 • Tıbbi etik değerleri önemseyen hekimlerle çalışmak,
 • Yasalara bağlı ve hasta haklarını gözeten bir sunum şekli benimsemek,
 • Hizmette, ulusal ve uluslararası sağlık standartlara uyan,
 • Sürekli eğitim ve iyileştirme faaliyetlerini önemseyen
 • Gelişmenin; yazılı, ölçülebilir ve kanıta dayalı olması noktasında özen gösteren bir kuruluş olmak.

Hastane Değerleri

 • Etkinlik (Etkin ve kaliteli hasta bakımı ve tedavisi sağlamak)
 • Etkililik (Meydana gelme ihtimali olanla gerçekleşen arasındaki veriler karşılaştırılmasıdır)
 • Verimlilik (Elde edilmek istenen ölçütlere ne kadar yaklaşabildiğinin kapsamlı bir şekilde ortaya koyar)
 • Hasta Güvenliği ( Hastaya gereksiz yere zarar verme ya da hastanın olası zarar görme durumunu ortadan kaldırmayı ifade eder)
 • Çalışan  güvenliği (Sağlık hizmeti sunumunda sağlık çalışanlarının zarar görmesine yol açabilecek her türlü işlem ve süreçlere karşı, alınacak tedbir ve iyileştirme uygulamalarıdır.)

Hastanenin Anlaşma Olduğu Kurumlar

 • Sosyal Güvenlik Kurumu
 • Eskil İlçe Devlet Hastanesi
 • Ortaköy İlçe Devlet Hastanesi
 • Gülağaç İlçe Devlet Hastanesi
 • Konya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
 • Adana Yaşam Laboratuvarı

Hastaneden randevu almak için 182 numaralı hatla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde internet üzerinden MHRS sayfasından da bunu yapma ihtimaliniz vardır.

Aksaray Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Zafer Mahallesi, Nevşehir Cd. No:117, 68200 Merkez/Aksaray
Telefon Numarası; 0382 212 91 00 & 0382 213 10 43
İletişim & Web Sayfası; https://aksarayeah.saglik.gov.tr

Aksaray Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Aksaray Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşmeniz gerekli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu