Albaraka Türk Katılım Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

AlbarakaTürk, Türkiye’ de hizmet vermekte olan katılım bankaları arasındadır. Banka bünyesinde her bankada olduğu gibi mevduat ve vadeli mevduat hesapları bulunurken bunların yanında AlbarakaTürk karlı hesap gibi hesap türleri de bulunmaktadır.

Albaraka Türk’ de hesap sahibi olmak isteyenlerin yapmaları gereken banka şubelerine giderek orada bulunan yetkililere, hangi tür hesap açtıracaklarsa o hesap için başvuruda bulunmalıdırlar.

Albaraka Türk Hesap Açma İşlemleri
Başvuru için banka tarafından istenen evraklar, her bankanın hesap oluşturuşunda istediği evraklardandır. Kişilerin T.C. kimlik belgeleri, adres bilgilerinin belgelenebileceği elektrik ya da su faturası gibi faturalarla resmi makam tarafından düzenlenmiş güncel eş değer bir belgedir. Yabancı uyruklu olup da Türkiye’ de yaşayan kişiler için de bankaya başvuruları sırasında yabancı kimlik numarası ve adres bilgileri bankaya iletilmesi gerekenler arasındadır. Girişim bankalarının genelinde olduğu gibi Albaraka Türk tarafından da müşterilerinden hesap kesim ücreti tahsil edilmemektedir. Bankanın bu yönü sayesinde hesap işletim ücreti adı altında bankalar tarafından alınan ve genellikle 80 ile 150 TL arasında olan hesap işletim ücretleri ödenmemektedir.

Albaraka Türk Hesap Kapatma İşlemleri
Kişilerin genellikle birden fazla bankayla çalışırlar ve bu bankalardan bazılarını zamanla kullanmaz olurlar. Kullanmadıkları banka hesaplarını kapatmamaları durumunda hesaplarına, zamanla bazı masraflar yansıyabiliyor. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak adına kullanılmayan hesapların kapatılması, yapılması doğru bir hamle olacaktır. Albaraka Türk banka hesaplarının kapatılması için, banka müşterilerinin kullanabileceği bazı yollar mevcuttur. Bunlar banka şubelerine başvurmak, internet bankacılığı yoluyla hesapları kapatmak ve telefon bankacılığı aracılığıyla hesapların kapatılmasıdır. Bu yöntemler aşağıda detaylı şekilde anlatılmaktadır.

Banka Şubeleri Aracılığıyla Hesap Kapatma
Banka müşterileri dilerlerse banka hesaplarını kapatmak için banka şubelerine başvurabilmektedirler. Bankaya yapacakları başvuru sırasında aşağıda verilmiş olan dilekçe gibi hesap kapatılması üzerine yazılmış bir dilekçe banka tarafından istenebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Hesap Kapama Dilekçe Örneği
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Albaraka Türk …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …./…./..

Ad – Soyad

İmza

Verilen dilekçe örneği doldurularak ya da bir benzeri hazırlanarak, hesap kapatımı için banka şubesine giderken kişilerin yanında bulunması kendi faydalarına olacaktır. Dilekçeyle birlikte yapacakları başvurudan kısa süre sonra hesapları kapanmış olacaktır.

Telefon Bankacılığı Aracılığıyla Hesap Kapatma
Banka müşterileri bankalarının kendilerine iletişim kanalı olarak sunduğu telefon bankacılığından da sahip oldukları hesapları kapatma şansları bulunmaktadır. Bunun için bankanın telefon bankacılığı numarası 444 5 666 ya da 0 850 222 5 666 olan telefonlardan biri aranarak hesap kapatımı başvurusunda bulunulabilir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için hesap kapatımı başvurusunda bulunacak kişilerin telefon bankacılığı şifrelerini biliyor olmaları gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Hesap Kapatma
Hesap sahiplerinin hesaplarını kapatmak için kullanabilecekleri başka bir yol da internet bankacılığıdır. Kişilerin internet bankacılığını kullanarak hesaplarını kapatmaları için internet şifrelerini ve kullanıcı adlarını biliyor olmaları gerekmektedir. Şifrelerini bilmeyen kişiler bankanın müşteri hizmetlerini arayarak şifrelerini öğrenebileceklerdir.

Yorum yapın