Altcoin Nasıl Nereden Alınır? (Binance Üyelik Alımı)

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda altcoinleri nasıl alabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler verilecektir. Öncelikle “Altcoin Nedir” onu kısaca açıklamak istiyorum. Bilindiği üzere Bitcoin ilk çıkan kripto para yani ilk çıkan dijital coin olarak biliniyor. Bitcoin çıktıktan sonra ise yaklaşık 4.000 tane daha coin çıktı ve bunların tamamına “altcoin” şeklinde hitap edildi. Yani Bitcoin hariç tüm coinler altcoin diyebiliriz.

Neden Altcoin Almalıyız?
Bitcoin ilk çıktığı tarihten itibaren değerini binlerce kat arttırdı. İlk çıktığında 0,03 cent olan Bitcoin günümüzde 20.000 USD değere ulaştı. Yani ilk çıktığı tarihte 1 Dolar’a 30 tane Bitcoin alabilirdik ancak treni kaçırdık. Treni kaçırdık dedik ama yine de Bitcoin alabilir ve fiyatının 1 Milyon dolar olmasını bekleyebiliriz. Bu da tabii ki ayrı bir konu. Şimdi gelelim altcoinlere değerli arkadaşlar. Tıpkı Bitcoin gibi piyasaya sürülen birbirinden farklı özelliklerde altcoinler var. Bunlara örnek olarak Ethereum, Ripple, Litecoin, IOTA, Dash, Monero, Bitcoin Cash ve daha birçok coin ismi sayabiliriz. Her ay yeni altcoinler dijital para dünyasında yerini alıyor ve çok uygun fiyatlardan çıkıp, inanılmaz değerlere ulaşabiliyorlar.

Örnek olarak IOTA 1 USD değerindeyken Bosch ile yaptığı anlaşma sonrasında 5 USD değere kadar çıktı. Ethereum ilk çıktığında 2 USD değeri vardı ve 1 yılda değeri 800 USD oldu. Birbirinden farklı yüzlerce altcoine yatırım yapmak, bu coinleri takip ederek hangilerinin değerinin yükseleceğini öğrenmek artık bu piyasadaki kişiler için olmazsa olmaz bir durum haline geldi. Bugün 0.001 Dolar’a alacağınız 1.000 adet coin 1 ay sonra 100 kat değerlenebiliyor ve size 100 kat kazanç getiriyor. Bu coinleri takip etmek için ise Facebook gruplarını, Twitteri ya da Whatsapp gruplarını takip edebilirsiniz. Alt kısımda özel Facebook grubumuzun linkini bulabilirsiniz. Grubumuza girerek coinler hakkında bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Altcoinleri Nasıl Alırız?
Buraya tıklayarak Binance isimli Çin merkezli dijital para borsasından üyelik açabilirsiniz. Dünyanın en büyük ve en güvenilir 2-3 borsasından bir tanesidir ve bu borsaya bitcoin göndererek istediğiniz altcoinleri, bitcoin ile takas edebilirsiniz. Elinizde bulunan ya da btcturk, paribu, koineks gibi Türk borsalarından satın alacağınız Bitcoinleri Binance’de bulunan cüzdanınıza gönderebilirsiniz. Bitcoinler Binance hesabınıza geldiğinde dilediğiniz altcoine sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istediğiniz altcoin için emir vermek ve o altcoini belirtmiş olduğunuz fiyatlardan satın almak. Site İngilizce desteklemektedir ancak kullanımı çok basittir. Birkaç alış satıştan sonra zaten menülere kolaylıkla alışacaksınız. Siteye üye olduğunuzda Level 1 üye oluyorsunuz ve size günlük 2 Bitcoinlik işlem hacmi veriyor. Yani günde en fazla 2 Bitcoin değerinde alım yapabilirsiniz ki bu da zaten yüksek bir miktar. Eğer siz daha fazla alım satım yaparım diyorsanız ehliyetinizi önlü arkalı olarak hesabım bölümünden göndermeniz gerekiyor. Daha sonra firma çalışanları tarafından hesabınız doğrulanıyor ve Level 2 oluyorsunuz.

Üyelik Alımı:
Adım 1 : Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağ üst köşesinde “register” linkine tıklıyoruz.
Adım 2 : Karşımıza üyelik sayfası çıkıyor. Bu sayfada e-posta adresimizle şifrelerimizi belirliyoruz. Boş ise referer kısmına 11172530 yazıyoruz. Site sözleşme koşullarını kabul ettikten sonra bir kaydırma çubuğu (doğrulama) çıkıyor. Onu sağa doğru çekip puzzle’yi tamamlıyoruz. Puzzle’yi eksik yerdeki alana getireceksiniz. Bu adım botların siteye otomatik üye olmasını engellemek amacıyla yapılmıştır.
Adım 3 : İşlemi tamamlayınca sistem vermiş olduğunuz mail adresine doğrulama linki gönderecek. Doğrulama linkine tıklıyoruz ve siteye giriş yapıyoruz.
Adım 4 : Giriş yaptığımızda bize güvenliğimiz için 2FA kodu ya da SMS girişini aktif etmemiz isteniyor. SMS sadece Çin’de yaşayanlar için. Biz 2FA kodunu aktif edebiliriz. 2FA kodu dediğimiz şey “Google Authenticator” isimli uygulama. Hemen ücretsiz olarak telefonunuza yükleyebilirsiniz ve yükledikten sonra uygulamayı açıp 2FA sayfasındaki barkodu telefonunuzun kamerasıyla taratarak 2FA ‘yı aktif edebilirsiniz. Bu uygulamayı mutlaka telefonunuza yükleyin, eğer hesap güvenliğinize önem veriyorsanız 2FA sayesinde hesabınız hacklenmeyecek ve sadece siz girebileceksiniz. Bu barkodun olduğu sayfanın yedeğini de alın mutlaka. Sayfayı print screen yapıp güvenli bir bilgisayarda saklayın. İlerde telefonunuz bozulursa, uygulamayı tekrar yüklediğinizde taramayı tekrar yedeklediğiniz resimden yapabilirsiniz. Çıktı da alabilirsiniz, ekran görüntüsü de alabilirsiniz, size kalmış.

Buraya tıklayarak BINANCE’ye Üye olun ve takımımızda yer alın.

Özel Facebook grubumuz; Başvuru için tıklayınız.

Yorum yapın