Bankalar

Alternatif Bank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Genellikle Abank olarak bilinen Alternatif Bank, müşterilerine 1991 yılından beri hizmet vermekte; paralarının güvenli bir şekilde değerlendirecek olan müşterilerine gerek mevduat gerekse vadeli mevduat hesabı hizmeti, alışverişlerinde nakit kullanmaktan hoşlanmayan müşterilerine kredi kartı ve banka kartı, yatırım yapacak ya da ev- araba alacaklara çeşitli kredi imkanları sunmaktadır.

Alternatif Bank, müşterilerinden kullanmakta oldukları mevduat hesapları için yıllık 82 TL hesap işletim ücreti almaktadır. Hesap işletim ücreti tahsilatını 4 kerede eşit taksitlerle müşterilerinin hesaplarından düşmektedir.

Abank Rakipleriyle Yarışmak İçin Birçok Avantajı Bizlere Sunuyor
Sektördeki yerini sağlamlaştırmak ve daha köklü rakipleriyle mücadele gücünü arttırmak, müşteri kitlesini genişletmek adına müşterilerinin vadeli mevduat hesaplarına yüksek faiz uygulayan bankalar arasında yer almaktadır. Abank’ ın vadeli hesaplara uygulamakta olduğu faiz oranları %11’ i bulmaktadır. Alternatif Bank’ ın sunduğu avantajların yanında kişiler, Abank’ taki hesaplarını kullanmayı bırakmış olabilirler. Zaten çoğu kişi de bir bankayla çalışmak yerine birden fazla bankayla çalışmayı tercih ediyorlar, böylece diğer bankaların fırsatlarını kaçırmamış olacaklarının düşünüyorlar. Kullanılmayan banka hesaplarına banka tarafından hesap işletim ücreti gibi masrafların yansıtılabildiği biliniyor. Bu masraflar biriktirilerek bir süre sonra da hesaba işlenebiliyor. Kişilerin uzun zamandır kullanmadıkları hesaplarına para yatırmalarıyla bu ücretler otomatik olarak hesaplardan düşülebiliyor ve kişiler bu durumlardan son derece mağdur oluyorlar. Bu durumdan kaçınmak adına da kullanılmayan banka hesaplarının, dursun bir kenarda, lazım olursa kullanırız şeklinde düşüncelere kapılmadan, biran önce kapatılmaları gerekmektedir. Aşağıda Alternatif Bank(Abank) hesaplarının kapatılması için izlenecek yol ve kullanılabilecek alternatif yollar açıklanacaktır.

Abank Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Abank’ ta kullanılmayan hesabı bulunan ve bu hesaplara zamanla çeşitli masrafların yansıtılması durumunda mağdur olmamak isteyen kişiler, hesaplarını kapatabilmek için bankanın iletişim kanallarını kullanabilirler.

Telefon Bankacılığı Aracılığıyla Hesap Kapatma
444 00 55 nolu Alternatif Bank telefon bankacılığı aranarak Abank hesabının kapatılmak istendiği aktarılabilir. Müşteri temsilcisiyle yapılacak işlem sonrasında hesap kapatmaya dair işlemler başlatılacak ve size hesabın kapandığına dair bilgi iletilecektir. Hesapların kapatılabilir olması için içlerinde hiç para bulunmaması gerekmektedir. İçerisinde para bulunan hesaplar için hesap kapatma işlemleri gerçekleşmeyecektir.

Banka Şubesi Aracılığıyla Hesap Kapatmak
Hesaplarını kapatmak isteyenlerin, özellikle görevlilerle yüz yüze görüşerek işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak isteyenlerin tercih edebilecekleri başka bir yoldur. Banka şubelerine başvurarak hesaplarınızın kapatılmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Hesaplarınızı kapatmak için bankaların şubelerine giderken mümkünse hesabın açılışının yapıldığı şubeye gitmeye özen gösterin. Hesap kapatmak için banka şubesine başvurunuz sırasında sizden hesabınızın kapatılmasına dair bir dilekçe hazırlamanız istenebilir. Aşağıda örnek olarak verilen dilekçe kullanılabilir ya da bir benzeri hazırlanarak bankaya iletilebilir.

Alternatif Bank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği
ALTERNATİF BANK A.Ş.
…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Alternatif Bank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …./…./..

Ad – Soyad

İmza

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu