Ek İş İlanları

AMASYA’da Evlere İş İmkanı Veren Firmalar Listesi

Amasya’da aktif ek iş imkanlarını sayfamızın alt kısmında yer alan ek iş ilanlarından bulabilirsiniz. Yapabileceğiniz ek iş türlerini alt kısımda yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Firmalar da ek iş verme formunu doldurarak sitemizde ücretsiz ilan yayınlatabilirler.

Amasya Hakkında; Amasya ili Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Karadeniz’in orta bölümünde yer alan Amasya ili iç kesimlerde yer almasından dolayı Karadeniz’e kıyısı yoktur. Çevresinde Yozgat‚ Tokat‚ Çorum ve Samsun illeri ile sınırları bulunmaktadır. İklimsel özellikler bakımından incelenmesi durumunda en fazla Karadeniz iklimine benzerlik göstermekle birlikte diğer taraftan karasal iklim ile de ortak yönleri bulunmaktadır. Yaz ayları Amasya ilinde kurak geçerken kış aylarında ise orta şiddette yağış görülür. Amasya ili nüfus olarak ve büyüklük olarak küçük bir şehirdir. 2015 senesinde yapılmış olan nüfus sayımına göre Amasya nüfusu 322.167 kişidir.

Amasya Ekonomik Veriler; Amasya’yı ekonomisi yönünden inceleyecek olursak tarımsal faaliyetler ilk olarak göze çarpar. Özellikle bölgede bulunan ırmaklar ve dereler ile oluşan uzun vadiler tarım işleri için oldukça elverişli bir ortam hazırlamaktadır. Amasya’da yetişen ürünler oldukça kaliteli ve verimli ürünlerdir ve ülkenin birçok yerine ürün temin edilir. Toprakları oldukça verimli olan Amasya’da en fazla yetişen ürün buğdaydır. Bunun dışında bamya üretimi ve şeker pancarı üretimi de yapılmaktadır. Bunların dışında fasülye‚ pamuk‚ nohut‚haşhaş‚ arpa‚ mısır ve patates gibi ürünler de Amasya’nın verimli topraklarının ürünleri arasında yer alır. Ancak tüm bu ürünlerin yanı sıra elbette Amasya’yı en bilinir yapan ismi ile özdeşleşmiş olan elmadır.

Amasya’nın bu elverişli alanlarının büyük bir kısmı tarımsal faaliyetlere ayrılırken diğer taraftan üçte birlik gibi bir orandaki kısmı da hayvancılık faaliyetleri için otlak olarak kullanılmaktadır. Amasya otlaklarında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapılır. Sadece büyük hayvan yetiştiriciliği ile sınırlı değildir. Bunların yanında arıcılık ve ipek böceği yetiştiriciliği de Amasya’da yapılan hayvancılık faaliyetleri arasına dahil edilebilir.

Amasya sanayi açısından incelenecek olursa tarımsal üretimlere paralellik gösterir. Özellikle şeker pancarı üretiminin işlenmesi için şeker fabrikaları bulunmaktadır. Bunun dışında tuğla fabrikası‚ un fabrikası‚ iplik fabrikası‚ tekstil ve maya fabrikaları bulunmaktadır. Motor yenileme konusunda da bir sanayiye sahiptir. Ancak mevcut fabrikaların sayısı çok artış göstermemekle birlikte bölgede sanayi alanında ciddi gelişmeler bulunmamaktadır.

İstihdam Olanakları; Amasya ilinde başta elma üreticiliği olmak üzere istihdam diğer tarımsal ve hayvancılık faaliyetler üzerinde şekillenir. Ancak genel istihdam haricinde ev ortamında çalışmak isteyenler için de ek işler mevcuttur. Öğrenciler‚ ev hanımları ve emekliler için evdeki zamanlarını değerlendirebilecekleri iş olanakları vardır. Bunlardan ilki genç kesime hitap etmekte olan internet üzerinden yapılan ek işlerdir. Ancak daha çok orta yaşlı bayanlar için ise evde yapabilecekleri dikiş nakış işleri mevcuttur. Buraya tıklayarak ev hanımlarına verilen kosgeb desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Ek İş İmkanları; Paketleme işleri birçok ilde son dönemlerde en popüler olan işler arasında yer alıyor. Kına paketlemesi‚ poşet katlama‚ davetiye ve nikah şekeri hazırlama işleri ve evde kutu katlama işi herkesin yapabileceği ve sipariş ile para kazandıracak işler arasında yer alıyor. Bunların dışında takıcılık işi ile bayanlar ek gelir elde edebilir. Diğer bir alternatif ise ev yemekleri. Bu sektör de ev ortamında para kazanmak için ideal bir iş. Restoranlara ya da internet üzerinden verilecek ilanlar ile çevreye hazırlanacak olan el emeği yemekler‚ pasta ve börekler ile güzel kazançlar elde etmek mümkün. Siz de kendiniz için uygun olan işi seçerek bu alandaki ilanları sıkı takip etmeli‚ boş zamanlarınızı paraya çevirmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu