İnternetten Para Kazanma

Anket Doldurma Karşılığında Para Kazandıran Siteler

Evde Anket Doldurarak Ek İş Yapmak; Ek gelir sağlamak, internette geçirilen vakit dahilinde kazanç sağlanabilecek faaliyetlerde bulunmak isteyenlerin tercih ettikleri yöntemlerden biridir anket doldurmak.

İnternet üzerinden hizmet vermekte olan anket siteleri, kayıt yaptırarak sistemlerine kayıt olan üyelerine çeşitli alanlarda anketler gönderirler ve bu anketlerin doldurulması ile anket sitelerinden para kazanılması mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda sitelerden gönderilen anketlerin bir vakit sınırında doldurulması, kesinlikle doldurulması gibi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Gelen anketleri, kişiler meşgullerse hatta canları anket doldurmak istemiyorlarsa bile doldurmayabileceklerdir. Bilgisayar ve internete erişimi olan herhangi bir yerden gerçekleştirilebilecek bir iş olan online ortamdan anket doldurmanın kişilere herhangi bir maliyeti, dezavantajı, şartı, koşulu bulunmamaktadır. Yalnızca bilgisayar başında geçirilecek olan zaman ve internet, evden anket doldurarak para kazanılmasına imkan vermektedir.

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?
Günlük hayatta, sosyal ortamlarda; alışveriş merkezlerinde, çarşıda ve benzeri yerlerde karşılaşılan anketörler ve yaptıkları anketlerin yerine kullanılabilecek olan sanal anketler, maliyet ve zaman yönünden anket oluşturan tarafların tasarruf sağlamalarını ve daha geniş kitlelere zahmetsiz şekilde internet aracılığıyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Yapılan bu anketlerin amacı üretilen ürünler, hizmetler gibi geri dönüş gerektiren durumlar için gerçekleştirilmektedir. Ürün ve hizmet üretiminde bulunan kuruluşlar ve şirketler sunmakta oldukları ürün ve hizmetlerin daha iyi koşullarda üretimini sağlamak ve daha fazla kazanç elde etmek için zaman zaman anket yöntemine başvurmaktadırlar. Bu kuruluşların hedef kitlesinden geri bildirim almak için kullandıkları yollar arasında reel ortamlarda anket uygulama varken sanal olarak anket uygulama da azımsanmayacak kadar yer tutmaktadır.

Anket Şirketleri Neden Para Ödüyorlar?
Peki anket şirketleri anket dolduran kişilere neden para ödüyorlar? Yukarıda aktarıldığı gibi reel olarak uygulanan anketler için evren ortalamasını yakalamak amacıyla geniş kitlelere ulaşmak, bazı bölgelerde ve şehirlerde yapılacak anketlerde kullanılacak anketörlerin sayısının ve giderlerin çok fazla olmasına neden olmaktadır. Fakat internet üzerinden dağıtılmakta ve doldurulmakta olan anketler için bu giderler söz konusu olmamaktadır. Şirketler ve kuruluşlar geri bildirim toplamak amacıyla anket sitelerine ödemede bulunurlar ve anket şirketleri de sistemlerine üye olan kişilere bu anketleri dağıtırlar. Anketlerin doldurulması ve siteye geri gönderilmesi ile de kişilerin hesaplarına para aktarılır. Anket siteleri burada aracı durumunda bulunmaktadır.

Anket Doldurarak Kazanç Sağlanacak Olan Siteler

Myiyo TR Anket Sistemi;  https://www.myiyo.com/?ref=253029713

Marketagent TR ; Aşağıda verilen adres ile siteye üye olabilir ve anket doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu 2 site dışında çok kullanılan sitelerden bir tanesi de Global Test Market sitesidir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Kayıt İşlemleri Hakkında
Yukarıda verilen bağlantılar aracılığıyla anket sitelerine üye olunabilecektir. Kayıt işlemleri sırasında siteler, kişilerden bazı bilgiler isteyebilmektedirler fakat bu bilgiler arasında kredi kartı bilgileri ya da kimlik bilgileri gibi bilgiler bulunmamaktadır. İnternet üzerinde karşılaşılabilecek bazı siteler anket dağıtım sitesi gibi görünmesine rağmen kişilerin kredi kartı bilgilerini ya da diğer özel bilgilerini almak için çalışmaktadır. Bu gibi durumlar karşısında tedbirli davranılmalıdır. Aynı şekilde anket sitelerine kayıt oluşturulurken, kayıt olan kişilerin 18 yaşından büyük olmalarına dikkat edilmektedir.

Anket sitelerine kayıt oluşturulurken siteye verilen bilgiler, sitelerin kişilere gönderecek oldukları anketler için önem taşımaktadır. Kayıt sırasında sahip olunan kişisel özelliklerin ayrıca belirtilmesi kişilere daha alakalı anketlerin gönderilmesini ve gelen anketlerin doldurulmasının daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Kayıt Sırasında Sözleşme Gerekiyor Mu?
Anket sitelerine kayıt olunurken kişilerin yapmaları gereken, site tarafından istenen bilgilerin verilmesi; isim, mail adresi, yaş gibi ve daha sonra mail adreslerine gönderilecek olan aktivasyon maillerinin onaylanmasıdır. Bunun dışında anket siteleriyle bir anlaşma ya da bir sözleşme yapılmamaktadır. Olur ki internette anket sitesi ararken sözleşme benzeri bir şart koşan siteyle karşılaşılırsa bu sitenin art niyetli olduğu düşünülebilir.

Anket sitelerinin sistemlerine üye kişiler üzerinde anket doldurma kotası ya da gönderilen anketleri kısa süre içerisinde doldurup geri yollama gibisinden de bir yaptırım güçleri bulunmamaktadır. Zaten bu işte kişilerin performanslarıyla doğru orantılı olacak şekilde kazanç sağlandığı için kişilerin çok fazla çalışmaları ve çok fazla anket doldurmaları kendi lehlerine olacaktır. Olur da anket dolduracak bir durumda bulunulmazsa ya da öncelikli olarak bitirilmesi gereken başka işler varsa anketler arka plana atılabilecektir.

Ne Kadar Kazanç Sağlanmaktadır?
Gelen olarak ek iş ya da boş zamanları değerlendirmek için ikincil bir iş olarak uğraşılan anket doldurma, aylık olarak 200 ve 300 TL arasında bir kazanç elde edilmesini sağlayacaktır. Bu gibi bir tutara ulaşmak için de yukarıda verilen siteler ya da farklı sitelerden birkaçına birden üye olunması ve buralardan gelecek olan anketlerin hepsinin doldurulması gerekecektir. Anketlerin doldurulması ile anketlerin ödülleri, kişilerin site üzerindeki hesaplarına bakiye olarak yansımakta, bazen alışveriş çeki olarak da kişilere iletilmektedir.

İnternet üzerindeki forumlarda anket doldurmak konusunda tatmin olmayan kişilerin yazılarına da denk gelinebilecektir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bir tutara ulaşmak için harcanan emek ve zaman başka bir işe de yönlendirilebilecektir. Reklam olarak bazı sitelere verilen ve günlük olarak 30 ile 60 dolar kazanılabileceği söylenen anket doldurma görevi aslında yoktur. 30 dolar bile günlük olarak elde edilebilecek olan tatmin edici bir gelirdir ancak bazı sitelerdeki reklamlarda gösterildiği gibi anket siteleri yapılan işlerin karşılığı olarak 30 dolar vermemektedirler.

Nasıl Ödeme Alınır?
Anket sitelerinin kendilerine has ödeme yöntemleri olabilmektedir. Bazıları banka hesaplarına havale yaparlarken bazıları hediye çeklerini posta ya da kargo ile kişilerin adreslerine ulaştırmaktadır. Anketlerin doldurulması ile kişilerin kazanacak oldukları ödüller sitelerin ana sayfalarında ulaşılabilecek alanlarda bulunmaktadır. Ne kadar kazanç sağlanacağı doldurulacak olan anketlerin sayısına, anketlerin uzunluğuna ve soru sayısına da bağlı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu