Hastane İş İlanları

Antalya Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak 20.11.1968’de açıldığında SSK Antalya Bölge Hastanesi adıyla hizmet vermekteydi. 19.02.2005 tarihinde SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşince Antalya Atatürk Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etti.

Hastanenin 22.09.2006’da ISO 9001:2000 belgesini aldığı da bilinmektedir. 30.09.2009 tarihinde yenilenmesi neticesinde ISO 9001:2008 versiyonu olarak hastane hizmet sağlamaya devam etmiştir.

Bunların yanı sıra Sağlık Bakanlığı tarafından kalite ve verimlilik olarak iki ayrı denetim sistemi ayağı üzerinden hastanelerin denetimine ve kalitesinin artması noktasında önemli gelişmeler sağlanmıştır. Hastane şu anki mevcut durumu itibariyle 525 hasta yatağı, 18 ameliyathane, 1 doğumhane, 25 II. Seviye yoğun bakımları ile toplam olarak 5 yerleşke ile gerekse Antalya’nın merkezi gerekse de çevre ilçelere hizmet sağlamaktadır. Bahsi geçen bu yerleşkeler ise; “ Hüseyin Savaş Semt Polikliniği, Aşır Aksu Hizmet Binası, Paliyatif Bakım Merkezi, Kızıltoprak Semt Polikliniği, Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi ve Diyaliz Merkezi” olarak ifade edilmiştir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vizyon & Misyon
Hastanenin kendi resmi sitesinde vizyon kısmı, “Uluslararası kabul görmüş standartlarda tüm tanı ve tedavilerin yapılabildiği bir hastane olmak.” olarak ifade edilmiştir.
Aynı şekilde misyon kısmı, “Bölgenin sağlık gereksinimleri ve mevzuatlar çerçevesinde hasta ve çalışan odaklı sağlık hizmeti sunmak.” diye belirtilmiştir.
Politikalarımız açılımı, “Teknolojik yöntemleri kullanarak ve eğitimli personelle, kolay ulaşılabilir, güvenilir, çağdaş, sürekli gelişmeyi amaçlayan sağlık hizmeti sunmak.” şeklinde ortaya konmuştur.

Hastanenin bünyesinde yer alan idari ve mali birimler; Adli Rapor, Vezne – Acil Hasta Kabul, Faturalandırma, Disiplin ve Hukuk, Fotokopi, İstatistik, Maaş Mutemetliği, MHRS, Öğrenci İşleri, Personel Servisi, Hasta Taburcu, Bilgi İşlem, Satınalma, Muhasebe, Bütçe, Klinik Mühendislik, Tıbbi Sarf ve Ayniyat’tır.

Hastanede yer alan tıbbi birimler; Merkez Yerleşkesi Poliklinikleri, Semt Poliklinikleri ve Ek Hizmet Binaları Poliklinikleri, Acil Servis ve Doktorlarımız şeklinde ifade edilmiştir.

Hastanede yer alan destek ve kalite birimleri ise; Genel Evrak, Sivil Savunma/ Afet Planlaması, Santral Birimi, Şoförler, Arşiv Birimi, Morg Birimi, Güvenlik, Temizlik, Teknik Servis, Yemek/ Rasyon, Tıbbi Atık / Atık Hizmetleri, Otopark ve Bahçe olarak dile getirilmiştir.
Hastanede Kalite Yönetim Birimi de bulunmaktadır.

Hastane Genel Kuralları
– Bütün klinikler için ziyaret saatleri her gün öğlen 13.00-14.00 ve akşam için de 19.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.
– Hasta ziyaretleri için enfeksiyon ve hijyenin sağlanması bakımından yiyecek, içecek ve canlı çiçek getirilmemesi noktasına dikkat edilmelidir.
– 0-12 yaş arasında olan çocukların sağlığını korumak için ziyarete getirilmemesi doğru bir yaklaşım olacaktır.
– Hastane içinde ve yangın merdivenlerinde sigara içilmemesi kesin olarak yasaktır.
– Hastaların sağlığını göz önüne almak koşuluyla ziyareti kısa tutmak ve en fazla iki kişi olacak şekilde yapmak makul olacaktır.
– Gerek sizin sağlığınız gerekse de hastanın sağlığını korumak adına hasta yatağına oturmamaya özen göstermek gereklidir.
– Hastane içinde izinsiz video ve fotoğraf çekilmesi yasaktır.
– Acil bir durumun vukuu bulması halinde acil çıkış levhalarını takip edip binayı terk etmeniz gerekli olacaktır.

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Olanakları
Devlet hastanelerine yapılan alımlar KPSS veya benzeri sınavlara göre ya da kadroda ki açıklara göre yapılmaktadır. Hastane kadrosunda bulunan doktor, hemşire, hasta bakıcı ve diğer açıklara yerleştirmeler belli şartlara tabidir. Devlet kurumlarına direk olarak iş başvurusu yapılamamaktadır. Bunun dışında hastane ile anlaşmalı olan taşeron firmalara başvuru yapabilir ve belli başlı alanlarda personel olarak çalışabilirsiniz. Taşeron firmalara başvuru yapmak için hastane insan kaynakları ile görüşebilir ve bu firmaların telefon, iletişim bilgilerini isteyebilirsiniz.

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres: Varlık Mh. Kazım Karabekir Cd. 07100 /Antalya
Tel: +90 242 249 44 00
Fax: +90 242 249 44 87
Web Sayfası: https://antalyaeah.saglik.gov.tr/TR,20509/iletisim.html

Sorularınız
Nil Kara;  Taşeron firmaların ilanları ile Antalya Devlet Hastanesi iş ilanları farklı mı oluyor?
Cevap; Merhaba. Taşeron firmalar hastanelerle özel anlaşma yaparak, kendi personellerini belirlemektedirler. Hastanelerin kendi kadroları ile alakası yoktur. Devlet hastanelerine personel alımı yaparken Kpss gibi sınavlara girmek gerekir veya belli başlı üniversiteler ya da sağlık okulların mezun olmak gerekmektedir.

Adnan Tora; Merhaba Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş başvurusu formunu nasıl doldurabilir ve cv bilgilerimizi nasıl gönderebiliriz?
Cevap; Merhaba Adnan bey, hastane web sayfasında belirtmiş olduğunuz başvuru formu bulunmamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi devlet hastanelerine yapılan alımlar devlet sınavları ile yapılmaktadır veya belirtilen sağlık okullarından, üniversitelerinden mezun olmak gerekmektedir. Bunun dışında taşeron firmalar için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Taşeron firmaların iletişim bilgilerinden ulaşarak ya da bizzat hastaneye giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu