Avantajlı Düşük Faizli 10 Yıl Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Konut almak isteyenlerin, uzun süredir kendi evinin sahibi olmayı ve kirada yaşamaya son vermeyi düşleyenlerin evlerini almak için başvurdukları finansman yöntemlerinin başında bankalardan aldıkları konut kredileri gelmektedir. Almak istenen evlerin konut kredisi kullanılarak alınması durumunda evin karşılığı bankadan çekilecek olan kredi olmaktadır ve kişilerin kredi sözleşmesini imzalarken onaylamış oldukları şartlar altında aylık olarak geri ödemede bulunmaya başlanır.

Ev almak için uzun zamandır para biriktirmemiş olan ya da kişilerin eline bir yerden topluca bir para geçmemiş ise alınacak olan evlerin tek seferde yapılacak bir ödeme ile satın alınması gerçekten çok uzak bir ihtimaldir. Bunun için ev alma niyetinde olan kişiler ev alacakları sırada bankaların ev satın alım işlemleri için hazırlamış oldukları konut kredilerine yönelmektedirler. Yazının devamında ortalama 10 yıl vade ile alınacak olan 100 bin TL değerindeki konut kredilerinin bankalar göre gösterdikleri değişim aktarılacaktır.

Yapı Kredi Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Ev almak için kredi başvurusunda bulunulacak olan banka olarak Yapı Kredi bankasının seçilmesi durumuna göre hesaplama yapılacaktır. 100 bin TL değerinde bir konut kredisi alınması durumunda kredi için %1,11 oranında faiz uygulanacaktır. Bu faiz oranı 10 yıl gibi bir süre için 81.345,92 TL değerinde faiz ödemesinin oluşmasına neden olacaktır. 10 yıl süresince ödenecek olan toplam borcun aylık eşit taksitleri 1.512 TL olacaktır. Banka, başvuruda bulunulan kredi için bazı masraflar ve gider kalemlerini de müşterilerine yükleyecektir ve bu giderler de 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti, 545 TL değerindeki ekspertiz ücreti ve alınacak olan evlerin bankaya rehin olarak bırakılacağı için oluşan 185 TL değerindeki taşınmaz rehin bedeli ödenmek durumundadır. 10 yıl sonunda bankaya ödenmiş olacak toplam borç 182.675,63 TL olacaktır.

Ziraat Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Ev almak için kredi kullanılacak olan bankanın Ziraat Bankası seçilmesi durumunda ne kadar faiz ve ne kadar kredi masrafı ödeneceği incelenecektir. 10 yıl vadeli ve 100 bin TL değerindeki bir konut kredisinin Ziraat Bankası’ ndan alınması durumunda banka %1,11 oranında faiz uygulamasında bulunacaktır. Uygulanan bu faiz ile 10 yıl boyunca toplamda ödenecek olan faiz tutarı 81.444,92 TL olacaktır. 10 yıl boyunca her ay olacak şekilde ödenecek olan eşit kredi taksitleri de 1.512,14 TL olacaktır. Vade sonuna kadar toplamda ödenecek olan kredi tutarı 182.477,92 TL olmaktadır. Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası da kredi oluştururken bazı masraf ve giderleri müşterilerine yüklemektedir. Kredi kullanacak olan kişilerin ödemeleri gereken masraflar arasında 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti, 415 TL değerindeki ekspertiz ücreti, 118 TL değerindeki taşınmaz rehin bedeli bulunmaktadır. Toplam olarak 1.033 TL değerinde masraf ödenmektedir.

Garanti Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut kredisi alınacak olan bankanın Garanti Bankası seçilmesi durumunda karşılaşılacak olan kredi kullanım şartları ve kredi masrafları değerlendirilecektir. 10 yıl vadeli olacak şekilde 100 bin TL değerindeki konut kredisinin Garanti Bankası bünyesinden temin edilmesi durumunda banka %1,24 oranında kredi faizi uygulayacaktır. Bu faiz oranı 10 yıl boyunca kişilerin 92.721 TL değerinde kredi faizi ödemelerine neden olmaktadır. Bunun yanında kredi kullanacak olanların banka tarafından oluşturulan kredi masraflarını da karşılamaları gerekmektedir. Kredi kullanımı için alınacak olan evin bankaya teminat olarak gösterilmesi sırasında oluşan 160 TL rehin bedeli, ekspertiz ücreti olarak ödenmesi gereken 620 TL ve kredi oluşturmak için alınmakta olan 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti ödenecektir. Toplamda 1.280 TL değerinde masraf ödenmiş olacaktır.

Aynı zamanda bu şartlar altında Garanti Bankası’ ndan kredi kullanmak isteyen kimseler yine Garanti Bankası şubelerinden kendileri için hayat sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Bahsedilen kredinin adı da hayat sigortalı müşteriye konut kredisi olarak geçmektedir.

10 yıllık vade sonunda toplamda ödenmiş olacak olan kredi miktarı 194.001 TL olacaktır.

Halk Bank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut almak amacıyla Halk Bank’ ın sunmakta olduğu konut kredisi fırsatlarından faydalanmak isteyenlerin karşılaşacak oldukları şartlar değerlendirilecektir. 10 yıl vadeli olacak şekilde 100 bin TL değerindeki konut kredisinin kullanılması durumunda kredi kullanan kişiler bankanın uygulamakta olduğu %1.12 oranında faiz oranıyla karşılaşacaklardır. Hesaplı Evim Kredisi olarak da bilinen bu kredi ile aylık olarak 1.519 TL değerinde kredi taksiti ödenmek durumunda kalınacaktır. Faiz oranından dolayı 10 yıl süresince ödenmesi gereken toplam kredi faizi 82.300 TL olacaktır ve 10 yıl sonunda toplamda ödenmiş olacak kredi miktarı 183.606 TL olacaktır. Kredi kullanan kişilerden tahsil edilecek olan masraflar da 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti, 650 TL değerindeki ekspertiz ücreti, 155 TL değerindeki taşınmaz rehin ücreti olacaktır. 10 yıllık vade sonunda ödenmiş olacak kredi miktarı da 183.606 TL olacaktır.

Vakıfbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut alımı için kullanılacak olan kredinin Vakıfbank şubelerinden alınması durumunda karşılaşılacak olan kredi faizi, kredi masrafları ve diğer şartlar incelenecektir. 100 bin TL değerindeki konut kredisinin 10 yıl vade ile Vakıfbank şubelerinden alınması durumunda karşılaşılacak olan faiz oranı %1.12 olacaktır. Kredi için 10 yıl boyunca uygulanacak olan faiz tutarı toplam olarak 82.300 TL değerinde faiz ödemesinde bulunulmasına neden olmaktadır. Bu kredinin kullanılması durumunda 10 yıl boyunca her ay ödenmesi gerekecek kredi taksiti 1.519 TL olacaktır. Kredi vadesi sonunda toplam olarak ödenmiş olacak kredi borcu da 183.600 TL olacaktır. Kredi oluştururken bankaların müşterilerine yansıttıkları masraflar için de 800 TL değerinde ekspertiz ücreti, 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti nedeniyle toplamda 1.300 TL gider masrafı ödenmektedir.

Akbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut kredisi kullanmak için Akbank şubelerinin seçilmesi durumunda karşılaşılacak olan kredi fırsatları incelenecektir. 10 yıl vade ile 100 bin TL değerindeki konut kredisinin kullanılması halinde banka, müşterilerine %1.19 oranında kredi faizi uygulayacaktır. 10 yıllık vade süresinde kişilerin toplam olarak ödemiş olacakları faiz tutarı da 88.345 TL olacaktır. Akbank’ tan alınacak olan bu kredinin kullanılması durumunda aylık olarak ödenecek olan kredi taksiti 1.569 TL, 10 yıllık vade sonuna kadar ödenmiş olacak toplam borç da 189.811,26 TL olacaktır. Kredi kullanımı için banka müşterilerine yansıtılan kredi masrafları da 600 TL değerindeki kredi tahsis ücreti, 750 TL değerindeki ekspertiz ücreti ve evin bankaya rehin olarak verilmesinden doğan 116 TL değerindeki taşınmaz rehin ücreti ödenecektir.

Türkiye İş Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut kredisi kullanmak için Türkiye İş Bankası ile çalışılması durumunda karşı karşıya kalınacak olan krediler ve kredi şartları incelenmektedir. 100 bin TL değerindeki konut kredisinin 10 yıl vade ile kullanılması durumunda banka, müşterilerinin kredilerine %1.14 oranında faiz uygulamasında bulunacaktır. Uygulanan faizden dolayı 10 yıl boyunca toplam olarak 84.017 TL kredi faizi ödenmiş olacaktır. Aylık olarak ödenecek olan kredi taksiti 1.533 TL olurken 10 yıl sonunda toplamda ödenmiş olacak kredi tutarı 185.478 TL olacaktır. Kredi oluşturulurken meydana gelen ve kredi kullanacak olan kişilere yansıtılan masraflarsa 850 TL tutarındaki kredi tahsis ücreti, 110 TL tutarındaki alınacak olan evin bankaya rehin olarak verilmesi için kullanılacak olan rehin verme tutarı ve 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti olmaktadır. Toplam ödenecek olan tutara oluşturulan kredi masrafı tutarları dahildir.

ABank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut satın alımı sırasında kullanılacak olan konut kredisinin ABank bünyesinden temin edilmesine karar verilmesi durumunda karşılaşılacak kredi koşulları incelenecektir. 10 yıl vadeli ve 100 bin TL değerindeki konut kredisinin kullanılması durumunda ABank kullanılacak krediye %1,34 oranında faiz uygulayacaktır. Uygulanan faiz ile 10 yıllık vade boyunca kişilerin ödemek zorunda kalacakları faiz tutarı 101.614 TL olacaktır. Aynı zamanda kredi oluşturulurken meydana gelen masraflar da kredi kullanan kişilerden tahsil edilmektedir ve bu giderler de 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti, 325 TL değerindeki ekspertiz ücreti, 200 TL değerindeki taşınmaz rehin ücreti olmaktadır. Toplamda 1.025 TL masraf ödemesi ile vade sonuna kadar 202.639 TL ödenmiş olacaktır. Bu tutardaki bir kredinin aylık ödenmesi gereken taksit tutarı da 1.680 TL’ dir.

ICBC Turkey 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Konut kredisi kullanmak için ICBC bankasının seçilmesi durumunda yakalanacak fırsatlar değerlendirilecektir. ICBC Turkey’ den kullanılacak olan 10 yıl vadeli ve 100 bin TL tutarındaki konut kredisi için banka, kredi üzerine %1,04 oranında faiz uygulamasında bulunacaktır. Uygulanacak faiz oranı nedeniyle oluşacak olan toplam faiz tutarı da 75.511 TL olacaktır. Kişilerin aylık olarak ödemek durumunda olacakları kredi taksitleri 1.462 TL ve 10 yıllık vade sonuna kadar ödenmiş olacak toplam borç tutarı da 176.650 TL olacaktır. Kredinin oluşturulması sırasında meydana gelen ve müşterilerin ödenmesi sağlanan masraflar da 500 TL değerindeki kredi tahsis ücreti, 450 TL değerindeki ekspertiz ücreti, 188 TL tutarında olan ve satın alınacak olan evlerin rehin işlemleri için kullanılacak olan rehin ücretleri bulunmaktadır. Tüm bu ücretler yukarıda verilen ödenmiş olacak toplam borç içerisinde dahil bulunmaktadır.

Yorum yapın