Avon Ürünleri Satarak Para Kazanmak Avon Temsilcisi Olmak

Avon, dünya genelinde ürün üretmekte ve ürettiği ürünleri satış temsilcileri aracılığıyla müşterilerine ulaştıran; kozmetik, banyo ve duş ürünleri, kıyafet, saat, takı gibi ürünleri üreten bir markadır.

Avon’ un üretmekte olduğu ürünleri, temsilcisi olarak sattığınız zaman ürünlerin satımı başından prim sağlayabilir ve yüksek sayıya ulaşan satışlarınızdan yine yüksek tutarlarda kazanç sağlayabilirsiniz.

Avon Temsilcisi Olmak İstiyorum: Avon satış temsilcisi olmak için eskiden ödenmekte olan abonelik ücreti artık ödenmemektedir ve satış temsilcisi olmak isteyen kimseler, Avon’ un resmi internet sitesinden yapacak oldukları satış temsilcisi başvuruları ile birlikte satış temsilcisi olabileceklerdir. 100’ den fazla ülkeden 6 milyondan fazla satış temsilcisi ile çalışan bir kurum olan Avon ile çalışmak için Avon’ un resmi internet sitesine girmek ve buradan ulaşabilecek olduğunuz temsilci ol butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Çoğunlukla ev hanımlarının, öğrencilerin, düzenli bir işi olup da ek gelir sağlamak için bir ek iş isteyenlerin uğraştığı bir meslek olan Avon satış temsilciliği, aylık satış performansınıza bağlı olarak para kazanabilecek olduğunuz, 400 TL ile 2000 TL’ ye kadar para kazanabilecek olduğunuz bir meslektir. Buraya tıklayarak Avon temsilci başvurusu yapabilirsiniz.

Üyelik Kaydı Sırasında
Avon satış temsilcisi olmak istediniz ve Avon’ un resmi internet sitesine girdiniz. Buradan temsilci ol butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri dolduracak ve sisteme göndereceksiniz. Aklınıza, Avon’ la çalışmaya başlamak için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu gibi bir soru gelebilir. Eskiden, 2014 yılına kadar bu şekilde bir ücret alınmaktaydı fakat artık bu uygulama ortadan kaldırıldı. 2014 yılına kadar alınmakta olan giriş ücreti de yeni üye olan kişilerin hesaplarından değil, verecek oldukları ilk siparişlerin primlerinden kesilmekteydi. 2014 yılına kadar devam eden fakat şu anda alınmayan bu üyelik ücretleri maksimum olarak 8 TL minimum olarak 1 TL şeklinde, sembolik değerlerdi.

Üye Olduktan Sonra
Sisteme üye olduktan ve sistem tarafından üyeliğiniz kabul edildikten, size bir katalog gönderildikten sonra satış yapmaya başlayabileceksiniz. Fakat, üyelik işlemlerinizi tamamlamış olmanıza rağmen satış gerçekleştirmediniz. Araya farklı önceliklere sahip farklı işler girdi ve diğer işlerinizle uğraşmak durumunda kaldınız. Ya da ülke dışına çıktınız, tatile gittiniz ya da yalnızca canınız satış yapmak istemedi. Bu durumda, devam eden 3 ay boyunca satış gerçekleştirmemeniz durumunda Avon, sizin satış temsilciliğinizi düşürmektedir. 3 ay üst üste satış gerçekleştirmeme durumu karşısında devam edecek olan 4. ayda satış yapamayacaksınız, çünkü Avon satış temsilciliği hakkınızı elinizden almış olacaktır.

Fakat bu süre geçtikten ve elinizde uğraşacak fazla bir iş kalmadıktan sonra, canınız satış yapmak istediği zaman Avon’ un resmi internet sitesine giderek buradan yeniden satış temsilciliği için başvuruda bulunabileceksiniz. Bu durum, Avon ve sizin aranıza kara kedi sokmayacak, sizin satış temsilciliği almanıza herhangi bir mani doğurmayacaktır. Avon’ un resmi internet sitesine giderek yeniden temsilcilik başvurusunda bulunmanız yeterli gelecektir.

Satış Gerçekleştirirken Faydalanılabilecek Stratejiler
Avon temsilcisi olarak çalışırken, yakınlarınızın, arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın, komşularınızın, sizin Avon ürünlerini sattığınızı bilmelerini sağlayın. Satmakta olduğunuz ürünleri onlara tanıtma fırsatı yakaladığınız anda onların hoşuna gidebilecek olanlara öncelik vermek koşuluyla tanıtmaya çalışın. Bu tanıtım çalışması resmi bir sunum gibi olmayacak, laf arasında bahsedilen, kullanılan ürünlerden ne kadar memnun olduğunuzu söyleme tarzında olacaktır.

Müşterilerinize dağıtmak ve ürün tanıtımı yapmak için ürün numunesi siparişi verin, müşterilerinizin ürünleri daha yakından deneyimlemeleri ve ürünleri “tatmaları” için onlara bir şans verin. Hoşlarına giden ve duygularını okşayan ürünleri bulmalarında onlara yardımcı olun.

Aylık olarak Avon kataloglarında indirime giren ürünler yayımlanmaktadır. Bu ürünlerden kullandığını bildiğiniz ve daha önce satın alıp memnun kalan tanıdıklarınıza, bu ürünler indirime geldiği zaman haber verin ve bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğinden bahsedin. İndirime giren ürünlerin yanı sıra, zaman zaman büyük kampanyalar da düzenlenmektedir. Bir parfüm alana küçük boyu bedava ya da küçük boy parfüm alana büyük boy parfüm bedava gibi. Yanlış duymadınız, bu şekilde kampanyalar zaman zaman düzenleniyor ve bu ürünlerin müşterileri bu ürünler için yanıp biterken arzuları hem daha ucuza hem çifter çifter karşılanmış oluyor.

Avon’ dan kazanacak olduğunuz para, sizin aylık olarak satacak olduğunuz ürünlerin fiyatına bağlı olduğu için, gerçekleştirecek olduğunuz satışları ne kadar yüksek tutarsanız o oranda kazanç, prim sağlarsınız. Satış gerçekleştirecek olduğunuz kişilerle son derece nazik bir şekilde, isteklerine karşılık verir bir şekilde konuşun. Hoşlarına gidebilecek ürünleri bulmalarında onlara yardımcı olun ve bu arada indirimde olan ürünlere de göz atmalarını sağlayın. İndirim herkesi az ya da çok şekilde cezbedecektir.

Prim oranı bakımından da yüzde 20 lik bir kazançtan söz etmemiz mümkün olacaktır. Satacak olduğunuz 100 TL’ lik ürün için 20 TL prim kazanacak olmaktasınız.

Yorum yapın