Bankalara Hızlı ve Kolay Cepten Kredi Başvurusu Yapın

Bankalar birbirleri ile rekabet halindeler ve nasıl daha fazla müşteriyi kendi şubelerine, kendi taraflarına çekebilecekleri konusunda çalışmalar yürütmektedirler.

Banka müşterileri daha çok kolaylık ve ulaşılabilirlik olan bankalarla çalışmayı tercih etmektedir ve bankalar da potansiyel müşterilerinin dikkatini kendi yönlerine çekmek adına pratiklik ve basitli adına yeni uygulamalarda bulunmaktadırlar.

SMS ile kredi başvurusunda bulunmak da bankaların müşterilerine sunmakta oldukları kolaylıklar, ayrıcalıklar arasındadır. Kişilerin genellikle T.C. kimlik numaraları ve kendi telefonları ile yapmakta oldukları bu kredi başvuruları banka bilgi sistemi tarafından kısa sürede değerlendirilir ve kişilere kısa süre içerisinde geri dönüş gerçekleştirilir. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi skorlarında ve kredi başvurusunda bulundukları bankada işlem geçmişi olarak herhangi bir sorun bulunmaması durumunda kişilerin yapacak oldukları kredi başvuruları büyük olasılıkla kabul edilecektir.

Bankaların, müşterilerine sunmakta oldukları daha ulaşılabilir ve daha basit hizmet anlayışı, dolandırıcıların da iştahını kabartmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu, kredi başvurusunda bulunurken kişilerin hesap numaraları ya da annelerinin kızlık soyadı gibi bilgileri kesinlikle girmiyor oluşlarıdır. Banka bu şekilde bilgileri müşterilerinden SMS şeklinde kesinlikle istememektedir. Yazının devamında gelecek olan, hangi bankaya nasıl bir SMS yazılarak kredi başvurusunda bulunulabilecek olduğu aktarılacaktır. Aşağıda verilen numaralar, bankaların resmi internet sitelerinde de bulunmaktadır ve güncel olarak kullanılmakta olan numaralardır. Dolandırıcılar ise bu mesajları, bankada gelmişçesine düzenlemekte ve tuzaklarına düşecek av aramaktadırlar. Aman dikkatli olun.

Akbank Cepten Kredi Başvurusu
Akbank müşterileri, bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak istedikleri zaman koltuklarından kalkmadan bile bu işlemleri gerçekleştirebilmektedirler. Yapacakları işlemler oldukça basit olup; telefonlarının mesaj bölümünden yeni bir mesaj oluşturacaklardır. Yazılacak mesajda “Kredi” yazılıp boşluk bırakılacak, devamında T.C. kimlik numarası yazılarak 4425’ e kısa mesaj olarak iletilecektir. Bu şekilde başvuruda bulunulacak krediler sadece ihtiyaç kredileridir. SMS ile başvuruda bulunulabilecek olan ihtiyaç kredisi tutarı maksimum olarak 20 bin TL’ dir. Akbank Direkt Kredi aracılığıyla da kredi kullanımı mümkün olmaktadır. Kişilerin yapması gereken, Akbank Direkt Kredi resmi sayfasına giriş yapmalarıdır. Buradan yapılacak olan kredi başvurularının kabul edilmesi halinde kişilerin banka şubelerine gitmelerine gerek bile kalmadan kredi kullanmaları mümkün olmaktadır. Kredilerin onaylanması halinde para, kişilerin hesabına otomatik olarak aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası Cepten Kredi Başvurusu
7/24 olacak şekilde kullanılabilecek olan SMS bankacılığı aracılığıyla Ziraat Bankası müşterileri, yalnızca ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmayıp hesaplarının kontrol etme, bakiye görüntüleme, yatırım yapılacaksa kur fiyatlarını görüntüleme gibi ayrıcalıklardan faydalanabileceklerdir. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için de yapılacak olan şey 4747’ ye kısa mesaj göndermek olacaktır. 4747’ ye gönderilecek olan mesajda istenen işlemler yazılacaktır. Yazılan işlemler yukarıda sayılanlardan biriyse anında geri dönüş gerçekleşecektir. Kredi başvurusunda bulunulduysa kişilerin kredi kullanmaları için bir manilerinin olup olmadığı araştırılacak, daha sonra kişilere geri dönüşte bulunulacaktır.

Aynı zamanda Ziraat Bankası müşterileri cep telefonlarından Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık uygulaması aracılığıyla da kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Yapılacak olan kredi başvuruları için banka şubelerine gitmeye gerek olmadan, birkaç tuşla kısa süre içerisinde kredi başvuruları gerçekleşecektir.

Yapı Kredi Cepten Kredi Başvurusu
Mobil işlemler bazında önde gelen bankalardan olan Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin mobil hizmetler bakımından ayrıcalıklı deneyimler yaşamalarını sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi kullanma niyetinde olan Yapı Kredi müşterileri, bankalarının internet ve mobil bankacılık uygulamaları aracılığıyla kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Bunun yanında SMS göndererek de kredi başvurusunda bulunulabilecek olup kullanılacak olan kredinin türüne göre farklı mesajlar gönderilmektedir.

Gönderilecek olan mesajda kullanılmak istenen  “kredi türü” yazılarak devamında kredi kullanacak olan kişilerin T.C. kimlik numaraları yazılacaktır. Bunun devamında da kişilerin aylık olarak kazanmakta oldukları gelirleri yazılacaktır. Yazılacak olan bilgilerin tümünün doğru bir şekilde girilmesi sonrasında mesaj 4411’ e gönderilecektir.

Bunun yanında 444 0 444 numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı numarası aranarak da kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Garanti Bankası Cepten Kredi Başvurusu
Garanti Bankası müşterileri, banka şubelerine gitmeden kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Yapacakları tek şey, cep telefonlarından girecek oldukları internet şubesi ile başvurular sekmesi altından ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabileceklerdir. Bunun yanında SMS göndererek de kredi başvurusunda bulunmaları mümkündür. Yazılacak olan mesajda aralarında boşluk bırakarak “kullanılmak istenen kredinin türü” “kredi kullanacak olan kişilerin T.C. kimlik numarası” “kullanmak istenen kredinin tutarının sayı ile yazılışı” “borçların ödenecek olduğu vade süresi” yazılarak 4411’ e kısa mesaj olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Vakıfbank Cepten Kredi Başvurusu
Vakıfbank müşterileri, banka şubelerine gitmeden ve sırada beklemeden bile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabileceklerdir. Yapmaları gereken tek şey kısa mesaj menüsünden yeni mesaj oluşturmalarıdır. Yazacak oldukları mesajda büyük harflerle TIK yazıp arada boşluk bırakacak, devamında T.C. kimlik numarasını ve aylık olarak kazanmakta oldukları net gelirleri yazarak 5724’ e kısa mesaj olarak göndereceklerdir. SMS ile kredi başvurusunda bulunulabildiği gibi Vakıfbank’ ın telefonlardan erişimi olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması kullanılarak da kredi başvurusunda bulunulabilecektir. Yapılan kredi başvurularından kısa süre sonra kişilerin telefonlarına başvurularının onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Halk Bankası Cepten Kredi Başvurusu
Halkbank müşterisi olan kimseler, bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak istedikleri zaman bankalarına kadar gitmelerine gerek bile kalmadan kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Yapılan işlemler son derece yalın ve basittir. Kişilerin cep telefonlarından Halkbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla kredi başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır. Bunun yanında, kişilerin SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır. Gönderilecek olan mesajda aralarından boşluk bırakarak kredi kullanacak olanların T.C. kimlik numaraları, kullanmak istenen kredi türü, talep edilen kredi miktarı ve aylık olarak kazanılmakta olan düzenli gelirler yazılarak 3401’ e kısa mesaj olarak gönderilecektir. Kişilerin göndermiş oldukları kısa mesajlar kısa süre içerisinde yanıt bulacaktır.

QNB Finansbank Cepten Kredi Başvurusu
İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen QNB Finansbank müşterileri, yalnızca T.C. kimlik numaralarını yazarak 5030’ a kısa mesaj olarak gönderecekler ve bu işlemleri, kredi başvurusunun alınması için yeterli olacaktır. Yapılacak olan bu kredi başvurusu sadece ihtiyaç kredisi başvurusunda geçerli olmaktadır. QNB Finansbank Enpara hizmetinden faydalananlar da aynı şekilde kredi başvurusunda bulunabileceklerdir.

Denizbank Cepten Kredi Başvurusu
Banka şubesine gitmeye gerek kalmadan yapılacak olan kredi başvurusu ile Denizbank müşterileri, SMS aracılığıyla 10 bin TL’ ye kadar olan kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Yapacak oldukları kredi başvurularının onaylanması durumunda kullanmaya hak kazandıkları krediler, kişilerin banka hesaplarına aktarılmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için yapılacak olan tek şeyse KREDIM yazarak boşluk bırakmak ve devamında kredi kullanacak olan kişilerin T.C. kimlik numaralarının yazılmasıdır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra mesaj 3280 numarasına kısa mesaj şeklinde gönderilecektir. SMS’ in gönderilmesinden kısa süre sonra kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgilendirme mesajı Denizbank müşterilerinin telefonuna iletilecektir.

Kredilerin onaylanması halinde Denizbank’ lı kişiler, kredilerini bankaya gitmeye gerek kalmadan kullanabileceklerdir. Krediler, kişilerin bankadaki mevduat hesaplarına aktarılabilecektir.

ING Bank Cepten Kredi Başvurusu
ING Bank’ lı kişiler, kredi başvurusunda bulunmak için telefonlarından birkaç kelime mesaj yazıp   2205’ e mesaj atarak kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Kredi yazıp boşluk bırakılacak, devamında T.C. kimlik numarası yazılarak 2205’ e gönderilecektir. Yapılan kredi başvurusu kısa süre içerisinde banka tarafından değerlendirilecek ve kredi başvurusunda bulunan kişilere başvurunun onaylanıp onaylanmadığı hakkında geri dönüş yapılacaktır.

Yorum yapın