Krediler

Bankalardan 2018 Yılında Taksit Ertelemeli Kredi Kampanyası

Tüketiciler, ihtiyaçlarını karşılamada ve finanse etmede yeni yılda da müşterisi oldukları bankaların sunmakta olduğu kredilerden faydalanmaktadırlar.

Bankalarının sunduğu krediler çeşitli amaçlara göre özelleştirilmiş krediler olup kredilerin vadeleri ile faiz oranları da kredilerin çeşidine göre çeşitlilik göstermektedir.

Kredi Erteleme: Bankaların sunduğu kredilerden faydalanan tüketiciler satın almayı düşündükleri ürünleri, ev ya da arabaları kredilerin vadesi süresinde küçük toplam fiyata nazaran çok daha düşük oranlarda taksitlerde ödeme olasılığına sahip olacaklardır. Bankaların çoğu birbirinden farklı özellikte krediler hazırlamaktadırlar ve bazı kredilerin diğerlerinden farklılaştıkları nokta, kredilerin kullanımından sonra 3 ay gibi bir süreliğine kredilerin taksitlerinin ödemesinin ertelenmesi durumudur. Taksit erteleme genellikle bankaların sunduğu evlilik kredileri, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin kullandıkları üretici kredilerinde geçerli olmakla birlikte bankaların sundukları ihtiyaç kredilerinde de taksit erteleme söz konusu olabilmektedir. Yazının devamında bankaların sunmakta olduğu güncel ihtiyaç kredileri hakkında bilgiler verilecek olup bu kredilerin kullanıldığı bankalar ile anlaşılması durumunda taksit erteleme bu kredilerde de geçerli olabilecektir.

ING Bank İhtiyaç Kredisi
ING Bank, sunmakta olduğu ihtiyaç kredilerini hazırlarken kredilerin faizlerini kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi skorlarına göre hesaplamaktadır. Kredi skorunda sorun olmayan ING Banklılar bankalarının sunduğu ihtiyaç kredilerinden daha düşük faiz oranlarıyla faydalanacaklardır. İsteyen ING Bank müşterileri de kredim sonsuz aracılığıyla kredi limitlerini tek seferlik olarak belirleyip bir daha kredi başvurusunda bulunmadan ihtiyaç kredilerinden faydalanabileceklerdir. Kampanya dahilinde olan kredilerin kullanımı ile 3 ile 48 ay arasında vadelerden faydalanılabilecektir.

  • Kredilerin dosya masrafı oluşturulacak olan kredilerin toplamının %0.5’ i kadardır.
  • Kredilerin faizleri daha önce denildiği gibi kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi skorları ile doğrudan alakalıdır.
  • Findeks kredi skoru 1850 ve üzerinde olan ING Bank müşterilerinin kullanacak oldukları ihtiyaç kredilerinde faiz oranı %1.49,
  • Findeks kredi skoru 1800 ve 1849 arasında olan ING Bank müşterilerinin kullanacak oldukları ihtiyaç kredilerinde uygulanacak olan faiz oranı %1.49,
  • Findeks kredi skoru 1750 ve 1799 arasında olan kişilerin kullanacak oldukları ihtiyaç kredilerinin faiz oranı %1.59,
  • Findeks kredi skoru 1700 ile 1749 arasında olan ING Bank müşterilerinin kullanacak oldukları ihtiyaç kredilerinde uygulanacak olan faiz oranı %1.59 ve Findeks kredi skoru 1600 ile 1649 arasında olan ING Bank müşterilerinin kullanacak oldukları ihtiyaç kredilerinde uygulanacak olan faiz oranı da %1.59’ dur.

Kredi skoruna göre değişen faiz oranıyla hazırlanan ihtiyaç kredileri kullanılarak, ING Bank müşterilerinin ani oluşan ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılması gereken tek şey, en yakın ING Bank şubesine başvuruda bulunulmasıdır. Bankaya yapılan kredi başvurusunda kredi erteleme hakkında görüşmelerin yapılması durumunda bankanın müşterisi hakkında olumlu izlenim yakalaması durumunda taksit ertelemeden faydalanılabilecektir.

Akbank İhtiyaç Kredisi
Akbank, müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için kişiye göre değişen özel ödeme planlı ihtiyaç kredisi sunumunda bulunmaktadır. Akbank’ ın sunmakta olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanarak isteyenler mobilyalarını yenileyebilecek, isteyenler uzun bir aradan sonra tatile çıkacak, isteyenler düğün masraflarını bu kredilerle finanse edecekler, isteyenler de ödemek durumunda oldukları borçlarını bankadan alacakları kredi ile ödeyeceklerdir. Akbank’ tan alınacak olan ihtiyaç kredisi, kişilerin kaç vade ile ve ne tutarda kredi kullanacakları ile alakalı olarak ayarlanmaktadır. Akbank’ a kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, bankanın iletişim kanalları olan Akbank internet sitesinden, telefon bankacılığından ya da Akbank’ ın telefon uygulamasından faydalanabileceklerdir. Dileyenler de Akbank şubelerine bireysel olarak giderek kullanacak oldukları krediler için başvuruda bulunabileceklerdir. Akbank’ ın sunmakta olduğu ihtiyaç kredilerinde banka ile görüşülmesi durumunda taksit erteleme fırsatından da faydalanılabilecektir.

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekenler
– Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin finansal geçmişlerinde ve kredi skorlarında Akbank’ ın sunmakta olduğu ihtiyaç kredilerini kullanmaları için bir sorunun bulunmaması gerekmektedir.
– Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin T.C. kimlik belgeleri,
– Kredi kullanacak olan kişilerin adres bilgileri; güncel ikametgah belgesi ya da abonelik esasına göre faaliyet gösteren elektrik, doğalgaz, su, internet gibi hizmetlerin kredi kullanacak olan kişilerin adına basılmış faturaları
– Kredi başvurusunda bulunan kişilerin gelir belgeleri

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi
Yapı Kredi, yeni yılda da ihtiyaç sahiplerine uygun faiz oranlarıyla ve uygun vadelerde kredi hazırlamaktadır. Yapı Kredi’ den kullanılacak olan ihtiyaç kredileri ile acil ihtiyaçlar, düğün giderleri, tatil giderleri, eğitim giderleri gibi giderler finanse edilebilecek olup kullanılacak olan krediler %1.37 oranından başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

Yapı Kredi bankasının sunmakta olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanmak isteyenlerin kredi başvurusunda bulunmaları için farklı alternatifleri bulunmaktadır. Yapı Kredi bankasının internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı kullanılarak hafta için ya da hafta sonu demeden her an kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Özet olarak, Yapı Kredi müşterilerinin kullanacak oldukları kredilerde 5 bin TL’ lik krediyi 24 ay vade ile kullanmaları halinde uygulanacak olan faiz oranı %1.47 iken 50 bin TL’ lik ve 48 ay vadeli kredilerin kullanılması durumunda uygulanacak faiz oranı da %1.37’ dir. Buradan anlaşılacak olduğu gibi kullanılacak olan kredinin tutarı ve vadesi artması durumunda uygulanacak olan faiz oranları düşmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi
Garanti Bankası, yeni yılda da müşterilerine uygun ödeme koşulları altında kredi sunmaya devam etmektedir. Sunduğu krediler %1.39 faiz oranlarından başlamakla birlikte 48 aya kadar vade imkanları da bankanın sunmakta olduğu avantajlar arasında yer almaktadır. Garanti Bankası’ nın sunmakta olduğu bireysel kredi seçeneklerinden faydalanmak isteyenler bankanın iletişim kanallarından olan internet bankacılığı, mobil bankacılık aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Garanti İnternet ve Garanti Cep aracılığıyla alınacak olan kredilerin üst limiti maksimum olarak 25 bin TL belirlenmiştir.

Kredilerin faiz oranları, kullanılacak olan kredinin tutarına göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse 75 bin TL’ lik 48 vadeli kredinin kullanılması durumunda bankanın uygulayacak olduğu faiz oranı %1.39 iken aynı vadede 25 bin TL’ lik kredinin kullanılması durumunda banka tarafından uygulanacak olan faiz oranı %1.59’ dur.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi
QNB Finansbank’ ın sunmakta olduğu 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermelerini sağlarken diğer yandan da geri ödeme süresine kadar geçecek olan 3 aylık süre içerisinde rahat bir dönem elde edilmesine, daha sonraki ödenecek olan vadelerin bu süre zarfında toparlanmasının mümkün olmasını sağlamaktadır. QNB Finansbank’ ın 3 ay ertelemeli olarak sunmakta olduğu ihtiyaç kredileri, 10 bin TL’ lik kredi için %1.31 oranından başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadır ve maksimum olarak da 45 ay vadelendirme yapılabilmektedir. %1.31 oranındaki faiz oranlarıyla 45 ay vadeli şekilde kullanılması halinde aylık olarak ödenmesi gereken tutar 328 TL olacaktır. Bu koşullar altında kullanılacak olan kredi 3 aylık erteleme ile kullanılabilecektir.

QNB Finansbank internet sitesi üzerinden 35 bin TL’ ye kadar olan kredi başvurularında bulunulabildiği gibi bu tutarın üzerinde olan kredi başvuruları için bireysel olarak QNB Finansbank şubelerine başvuruda bulunulması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu