Bardak Tutacağı Yaparak Para Kazanma İş Fikri

Ofis ortamında ya da evde çalışırken masanın bir köşesinde bulunan ve dumanı üzerinde tüten, sıcak ve içeni de kendine getiren kahve ya da çaylar, çalışma masalarının değişmez bileşenlerindendir.

Uzun çalışma sürelerinde ve gece geç saatlere kadar devam edecek olan çalışmalarda bir bardak kahvenin yardımı hiç de küçümsenecek kadar değildir ve masa başında çalışmakta olan herkes tarafından bir bardak sıcak kahve ve çayın değeri son derece iyi bilinir.

Sıcak İçecekler
Sıcak kahve derken sıcak kelimesinin altını çizmemiz gerekiyordu çünkü kahve ve çay gibi içecekler daha çok sıcak içilmesi tercih edilen ve genellikle de böyle tüketilen içeceklerdir. Şimdi hayal edin, masanızda çalışıyorsunuz ve masanızın bir köşesinde de içmekte olduğunuz kahve var. Uzun süredir üzerinde çalıştığınız iş ya da proje de masanızın diğer tarafında olsun. Şimdi düşünün, uzun zamandır üzerinde çalışmakta olduğunuz proje üzerine sıcak kahveniz ya da çayınız dökülüyor ve projeniz mahvoluyor. Başka bir olasılıkta da tam toplantıya yetişmek üzeresiniz ve elinize aldığınız bardak size olması gerekenden daha sıcak geliyor ve elinizin yanmaması için refleksel olarak bardağı bırakıyorsunuz, üzerinize ve gömleğiniz kahverengi bir lekeye bürünüyor.

Bu gibi olasılıkların kurbanı olmamak adına, bardaklarda kullanılabilecek olan plastik, ahşap ve hatta örgü olan bardak tutacaklarından kullanabilir ve evinizde siz de bu ürünlerden üreterek para kazanabilirsiniz. Bazı durumlarda kulpsuz, tutacağı olmayan bardaklar içerisinde sıcak bir içecek varken tutması çok zor olabilir, bunun yanı sıra kulpu olan bardaklar bile kimi zaman içerisinde sıcak bir içecek varken tutulması zordur. Bu nedenle, kendi kullanımınız için ve ofis çalışanlarının satın almaları işlerine sorunsuz bir şekilde devam edebilmeleri için bardak tutacaklarından üretebilirsiniz.

Bardak Tutacağı Üretimi
Plastik ürünlerin üretimi konusunda 3D yazıcı gibi teknolojik aletlerden faydalanmanız gerekebileceği gibi ahşap ya da örgü bardak tutacakları ile kendi yaratıcılığınızı ortaya koyabilir ve son derece kullanışlı, estetik ürünler üretebilirsiniz. Örgü kahve tutacaklarını hem kuplu bardaklar hem de sade bardaklar için üretebilecek olduğunuz için birçok kişi bu ürünlerinizden satın almak isteyecektir. Ahşap bardak tutacakları ise daha fazla emek isteyen ve şekil vermesi için daha fazla zaman gereken ürünler olacağı için fiyat olarak da diğer bardak tutacaklarına göre farklı olacaktır fakat üzerinde bulunan işlemelere, ahşabın rengine ve cilasına bağlı olarak da satın alan kişilerin farklı ve özel hissetmelerini sağlayacaktır. Ofisinde bu gibi bir bardak tutacağı bulunan bardağı kullanmak isteyen kişilere ulaşmak için fazla bir zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır.

Ürünler Nerede Satılabilir?
Hazırlamakta olduğunuz ürünleri pazarlamak adına kendi sahip olduğunuz sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Kaliteli bir fotoğraf makinesi ile ürünlerinizin fotoğrafını çekebilir ve internet üzerinde paylaşabilecek olduğunuz bütün platformlar üzerinden bu fotoğrafları paylaşmalısınız. Bunun yanı sıra, ikinci el ürün satış uygulamalarından da faydalanabilirsiniz. Bu uygulamaların en popülerlerinden biri olan Letgo aracılığı ile kısa süre içerisinde akıllı cihazlarından birinde bu uygulamayı kullanan kişilere ulaşabilir ve yapmış olduğunuz ürünlerinizi kısa sürede satabilirsiniz.

Malzemelerin Temini
Bardak tutacağı için kullanacak olduğunuz malzemeleri satın alırken reel ortamlarda bulunan dükkanlardan, tuhafiyecilerden faydalanabilecek olduğunuz gibi internet sitelerinden de farklı yapılarda ve farklı renklerde, desenlerde ürünlere kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Ahşaptan yapacak olduğunuz bardak tutacakları için de kolay şekil alabilecek ahşaplardan sipariş vermeniz ve satın almanız, işi yapmak için daha az enerji ve zaman harcamanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, ahşaptan yapacak olduğunuz bardak tutacakları için kişilerden özel cümleler ya da resimler alabilir ve bu istekleri de tutacaklar üzerine kazıyabilir ya da lazer uygulamaları ile işleyebilirsiniz.

Evinizde bulunan ve en basit şekliyle, oturma odanızdaki bir masada başlayabilecek olduğunuz bu işe ilerleyen zamanlarda profesyonel bir şekilde bile devam edebilirsiniz. Evde çalışarak daha az miktarda maliyete katlanacak, yol parası, öğle yemeği parası gibi giderleriniz olmayacak ve yaptığınız işlerden, bir iş yerinde çalışan kişilere kıyasla daha iyi oranda kazanç sağlayabileceksiniz. Fikirlerinizi alt kısımdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Yorum yapın