Bartın Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Bartın Devlet Hastanesinde genel bilgiler ve kariyer olanakları anlatılmaktadır. Hastane’nin vizyon ve misyonu, tarihçesi ve insan kaynakları politikası hakkında bilgiler yer almaktadır.

Bartın Devlet Hastanesi Tarihçe
1930’da şu anda Endüstri Meslek Lisesi binasının olduğu yerde 30 yatağa sahip şekilde hizmet vermeye başlanmıştır. Daha sonrasında 1954’te Kırtepe Mahallesi Arifler Sokakta yer alan eski Halk Evi binasına geçilmiştir. Neticede toplamda yatak sayısı 50 olmuştur. İlerleyen dönemler içinde 1964’te hastaneye ek bina yapılması neticesinde 100 yatak, 1991’de de başka bir ek binanın eklenmesi sayesinde toplam olarak 150 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

İnşaatı 1992’de Ömertepesi mevkinde başlamış olan yeni hastane binasının hizmete başlaması 21.05.2005’te olmuştur. Aynı zamanda günümüzde de hala burada hizmet sağlanmaktadır. 2007’in Mart ayında Turgut Işık Sağlık Meslek Lisesinin bir bölümünün ilave edilmesi neticesinde poliklinik binası olarak hizmet sağlamaya başlamıştır. 05.08.2009’da ilde yer alan  Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 25.08.2011’deyse  Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile birleşilmiş ve birlikte hizmet sağlanmaya başlanmıştır. Sonuç olarak bugün 450 yatakla çevre halkına sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Hastaneye gelen refakatçilerin uyması gereken kurallar şu şekilde ifade edilmiştir:

 • Tıbbi bakım esnasında hastanın yanında olunmaması gerekmektedir.
 • İzin verilen ölçüler dikkate alındığında refakatçinin hakkı bu kadarına yeter.
 • Hastanede mevcut olan kurallara uymak zorundadır.
 • Hasta tarafından kullanılan tedai malzemelerine müdahale şansı yoktur.
 • Tıbbi ekipmanın yer aldığı kısımlarda cep telefonu kullanmamaya özen gösterin.
 • Teknik konular noktasında sorun çıkabileceği için hasta odalarında su ısıtıcısı gibi aletleri kullanmamaya özen gösterin.
 • Yüksek sesle konuşmaktan kaçının.
 • Hastanede evcil hayvan getirmemeye özen gösterin.
 • Sigara içilmesi kesin olarak yasaktır.
 • Bu sıralanan kurallar haricinde her kliniğe ait olan kurallara da uymaya özen gösterin.
 • Yoğun bakım üniteleri adına refakatçi diye bir durum söz konusu olmamaktadır.

Aşağıda da ziyaretçilerin uyması gereken bazı maddeler ifade edilmiştir:

 • Hastaneye ziyaret amacıyla gelinebilecek saatler öğlen 12.30-13.30 ve akşam 19.00-20.00 arasıdır.
 • Ziyaret esnasında başınıza olağan dışı bir durum gelirse eğer nöbetçi hemşireyle iletişim sağlanması gerekli olacaktır.
 • 12 yaşından daha küçük olan hastaların ziyarete getirilmemesine özen gösterin.
 • Hastane ziyaretlerinde canlı çiçek ve yiyecek türü şeyler getirmekten kaçının.

Bartın Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Tuna Mahallesi Kanlıırmak Caddesi No: 73 BARTIN
Telefon Numarası; 0 (378) 227 76 20
İletişim & Web Sayfası; http://www.bartindevlet.gov.tr/TR,99592/iletisim.html

Bartın Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bartın Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

Sorularınız
Ziya Coşkun;  Bartın Devlet Hastanesi iş başvuru formu doldurarak başvuru yapabiliyor muyuz?
Cevap; Merhaba Ziya bey. Maalesef devlet hastaneleri için herhangi bir başvuru formu bulunmuyor. İş başvuru formları genelde özel sektör şirketlerin web sitelerinde yer alıyor. Devlet hastanelerine iş başvurusu yapmak için KPSS sınavlarına girmek ya da belli başlı üniversitelerden mezun olup o  branştaki açık iş pozisyonlara göz atmanız gerekiyor. Taşeron firmalar aracılığıyla devlet hastanelerinde çalışmanızda mümkündür. Bunun için hastane ile iletişime geçebilir ve bu firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yorum yapın