Evde Ek İş İmkanı

BATMAN’da Evlere İş İmkanı Veren Firmalar

Batman’de evde ek iş yapmak isteyenler aktif ek iş ilanlarını inceleyebilir ve online başvuru yapabilirler. Sitemizin alt kısmında yer alan yorumlar bölümünden de yapabileceğiniz ek işleri yazabilirsiniz. Doğru e-mail adresi vermeyi unutmayınız.

Batman Hakkında; Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden biri olan Batman 1990 yılına kadar ilçe idi. 1990 yılına kadar gösterdiği gelişme ile birlikte il olmayı hak ederek bu yıl içerisinde bazı ilçeleri Siirt ve Mardin üzerinden alınarak tek başına bir il olma ünvanı kazandı. Bu sayede ülkemizin 72. ili Batman oldu.

Batman nüfusunu uzunca bir süredir devamlı olarak artırmakta olan bir ildir. Batman’ın bu nüfus artışına sebep olan temel faktörlerin başında sanayi alanında gösterdiği gelişim oldukça etkili olmuştur. İstihdam şartları artma ve iyileşme göstermesi ile birlikte daha nitelikli bir şehir olan Batman etrafındaki doğu illerinden ayrılarak göç almaya başlamıştır. 2015 senesi nüfus sayımına göre Batman’da yaşayan kişi sayısı 566.633’e yükselmiştir. Şehirde yaşayan halkın büyük çoğunluğu Kürt nüfustur. Bunun yanında Türk‚ Arap ve diğer etnik kökenli insanlardan da mevcuttur.

Batman Ekonomik Şartlar; İl olana kadar ve olduktan sonra sürekli devam eden gelişimi ile birlikte Batman ekonomisi de daha ileri bir düzeye geçmiştir. Genel Batman ekonomisi en temelde tarım‚ hayvancılık ve madenciliğe dayanır. Dağlık bölgeler çok olduğundan hayvancılık için en uygun tercih büyükbaş hayvancılığı olmaktadır. Küçükbaş ve kümes hayvanlarının yetiştirilmesi zor olduğundan oldukça azdır.

Büyük gelir kaynaklarından bir diğeri de madenciliktir. Madencilikten kasıt en çok petroldür. Bölgede yer almakta olan Raman Dağları petrol bakımından oldukça zengindir. Öyle ki ülkemizin petrollerinin beşte birlik bir bölümü bu dağlardan üretilmektedir. Bunun dışında barit madeni de bulunan Batman ilinde Sason İlçesinde bir de barit madeni bulunmaktadır.

Batman tarımına değinecek olursak Batman’ın ovaları ve sulama problemi olmayan bölgeleri karşımıza çıkar. Bu bölgelerde yetiştirilen tarım ürünleri tütün‚ pamuk‚ tahıllar‚ baklagiller ve meyve‚ sebze olmaktadır. Batman ilinin en çok sanayisi gelişme göstermiştir. Yakın zamanda 3. sanayisini de açan Batman ülkede sıralama açısından 15. sıraya yükselmiştir. Bu da yeni il olmuş bir yer için oldukça kıymetli bir sonuçtur.

Batman’ın gösterdiği bu iddialı gelişim ve artan nüfusu ile birlikte elbette çalışan istihdamı da artış göstermeye devam etmektedir. Devamlı çalışan istihdamı olduğu gibi evlerde ek iş olarak çalışan sayısı da oldukça fazladır. Batman sanayisi gelişmiş olduğundan bu açıdan fazla sayıda imkan bulunmaktadır. Evlere ek iş veren‚ devamlı çalıştırma yerine bu şekilde eleman çalıştırmayı uygun gören firmalara ulaşmanız durumunda rahatlıkla gelirinizi kazanabileceğiniz uğraşlar edinebilirsiniz.

Batman Ek İş İmkanları; El becerisi iyi olan bayanlar bu noktada bir adım ön plana çıkıyorlar. Zira el işleri ile üretilen‚ şehrin turistik bölgelerinde de satışı yapılan ürünleri bayanlar daha iyi üretebiliyorlar. Bu yüzden becerikli ev hanımları için kolay bir iş kapısı oluşmuş oluyor. Bunun dışında erkeklerin de yapabilecekleri bir iş tespih yapımı. Üretici firmaların çokluğu sayesinde bölgede bu işi yapabilecek insanlara ihtiyaç duyuluyor. Boncuk dizme ve tespih yapımı işini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Batman’da bu ve buna benzer çok sayıda ek iş bulabilirsiniz. Firmaların sayfalarını‚ yerel internet sayfalarını takibe almalısınız. Bu şekilde çalışılan elemanlara genellikle internet yolu ile ulaşılır. Ayrıca küçük esnaf da size iş verebilir. Bunlar için de satış yapan mağazaları dolaşarak talebinizi belirtebilirsiniz. Birçok alanda‚ herkesin yapabileceği tarzda bir iş mutlaka bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu