Hastane İş İlanları

Bayburt Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haberimizde Bayburt Devlet Hastanesi hakkında bilgiler, kariyer imkanlarından bahsedilmektedir. Hastanenin tarihçesi ve politikaları, iş olanakları ve diğer bilgileri bulabilirsiniz.

1989’da o dönemin merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın girişimi neticesinde temeli atılmış olan hastane 1999’da hizmet vermeye başlamıştır. İlk olarak hizmete başladığı zamanlarda 100 yatağa sahipti. 2000’de 11 makine ve 41 adet sürekli diyaliz hastasına hizmet vermeye başlanmıştır. Bunların yanı sıra Ana Çocuk Sağlığı binasının tadilat edilmesinden sonra intaniye, göğüs hastalıkları ve nöroloji poliklinikleri ve bir diş ünitesinin hizmet vermeye başlaması neticesinde hastane yeni bir görünüme kavuşmuştur.

Bayburt Devlet Hastanesinin Gelişimi
2005 yılında 50 yatağı olan yeni ünitelerin de hizmet vermeye başlaması neticesinde yatak sayısı 150 olmuştur. 2014’te faal şekilde hizmet vermeye başlayan 50 yataklı ilave ek binayla birlikte toplam olarak 200 yatakla hizmet verilmeye devam edilmektedir. Bu yataklar B sınıfı özelliğe sahiptir. Hastane kendi sitesi üzerinden misyonunu, “Kurum politikaları çerçevesinde,  insana bütüncül yaklaşımı benimseyen, hasta ve çalışan güvenliğini öncelikli olarak ele alan, mesleki bilgi ve deneyimini sürekli geliştiren ve etik ilkeleri koruyan hemşireler olarak, ekip anlayışı içerisinde uluslararası standartlarda hemşirelik hizmeti sunmak, Sağlıklı bir toplum oluşturmak amacıyla tıbbi etik ilkelerinden ödün vermeden, çalışan ve hasta güvenliğini ön planda tutarak, gelişmiş teknolojiyle donatılmış tesislerimiz ve uzmanlaşmış kadrolarımızla kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. “ şeklinde ortaya koymuştur.

Aynı şekilde kendi sitesi üzerinden vizyonuysa, “Bilimsel gelişmelerin ışığında, mesleki bilgi ve beceri ile donatılmış, sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesinde bütüncül yaklaşımı benimsemiş, hemşirelik bakımında kaliteden ödün vermeyen, otonomi sahibi hemşireler olarak ulusal ve uluslararası düzeyde hemşirelik hizmetlerinde örnek olmak, Toplumumuzun yaşam kalitesini arttırmak amacıyla modern tıbbın imkânlarını kullanarak tüm sağlık tesisleriyle kaliteli sağlık hizmeti sunumunda öncü rol üstlenen sağlık merkezi olmaktır. “ olarak ifade etmiştir.

Hastane Değerleri

 • Ülkemizin geleceğini kendimize yük edindik.
 • Yaptığımız iş mühimdir ihmal edilemez.
 • Sağlıklı bir çalışma ortamının gerekli olduğuna inanırız.
 • Hasta/ yakını ve çalışanlarımıza yakın olduğumuz için ihtiyaç ve sorunlarına en uygun çözümleri ararız.
 • Karar alma sürecinde katılımcılık, şeffaflık ve eşitliği ön plana alırız.
 • Kararlarımızı açık ve dürüst bir iletişim ortamında belirtiriz.
 • Geribildirim ve özeleştiriyi gerekli görüp gelişim fırsatları yaratırız.
 • Çalışanlarımız hakkında fikir sahibi olduğumuz için onlara değer verir ve yeni fikir üretimini destekleriz.
 • Hizmet sunumu noktasında ölçüt olarak değer, başarı ve etkinliği baz alırız.
 • Bir olumsuzluk halinde çalışanları suçlamaz, süreçleri ve sistemi sorgu altına alırız.
 • Konuları yasalar gereğince ön yargısız, koşulsuz ve iyi niyetle ele alırız.
 • Kurumumuzu her yönüyle tanıdığımız için konulara içinde bulunduğu çevreyi göz önüne alarak bütüncül yaklaşırız.
 • Farklılıkları anlayıp saygıyla yaklaşırız.
 • Birbirimizin bilgi ve becerilerine güvendiğimiz için birlikte çalışırız.
 • Birbirimize değer verdiğimiz için birlikte başarmayı hedefleriz.
 • Tüm gücümüzle çalıştığımız için zoru başarınca gurur duyarız.
 • Kurumumuzun şehrimizde yer alan tüm hastalara hizmet edecek potansiyele sahip olması adına emek veririz.
 • Hizmet sağlanmakta olan her gün adına hasta ve çalışanlarımızın memnuniyetini en üst düzeye taşımak adına yeniliklere kapı aralayıp gelişen imkanları hasta ve çalışanlara sunmak için çalışırız.

Bayburt Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Şingah Mah. İbnisina Cad. Merkez, Bayburt 
Telefon Numarası; +90.458 211 91 91
İletişim & Web Sayfası; http://bayburtdh.saglik.gov.tr/TR,131455/bize-ulasin.html

Bayburt Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bayburt Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu