Bilecik Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Devlet Hastanesi tarihçesi ve hastane hakkında genel bilgiler. Bilecik Devlet Hastanesi kadrosunda çalışmak için ne yapmak gerekiyor? Taşeron firmalar aracılığıyla iş başvurusu nasıl yapılır?

Bilecik Devlet Hastanesi Hakkında
Bugünkü yazımızda Bilecik Devlet Hastanesi hakkında bir araştırma yaptık. Aşağıda yer alan bilgileri edindiğimiz kaynak hastanenin kendi resmi sitesidir. Daha ayrıntılı bilgi alma niyetindeyseniz eğer siteye gidip bakmanız yeterli olacaktır. 1930 senesinde ilk kurulduğu vakit Millet Hastanesi adıyla kurulan hastane o zamanın şartlarıyla 15 yatakla hizmet sağlamaktaydı. 1954’te bütün mal varlığıyla Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşen hastane şimdiki binasının olduğu Ertuğrul Gazi Mahallesindedir. 1957’deyse 50 yatakla halka hizmet sağlamaktaydı.

Hastanede yer alan yatak sayısı 1960’da 75 daha sonrasında 1999’da 128 olmuştur. Günümüzde ise yatak kapasitesi bakımından tescilli 120 yatağın yanı sıra133 fiili yatak hizmet sağlamaktadır. Hastanede mevcut olarak hastalara hizmet vermekte olan 54 uzman hekim ve 364 kadrolu ve 157 sözleşmeli işçi kadrosuna sahip olan toplamda 482 personel yer almaktadır. Hastanenin kendi resmi sitesi üzerinden edindiğimiz bilgiler neticesinde kalite politikalarını şu şekilde ifade etmişlerdir: “Hastanemize başvuranların memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek için, kalite standartlarına uygun, zamanında, güvenilir ve güler yüzlü sağlık hizmeti vermek, uygulanan kalite yönetim sisteminin şartlarına uymak, sürekli iyileştirmek, çalışanların memnuniyetini esas alan ekip çalışması anlayışıyla hizmet vermek, mevcut kaynaklarımızı yerinde ve etkin kullanmak, fiziki ve sosyal çevremize yönelik sorumluluklarımızı yerine getirmek.”

Aynı zamanda yine kendi resmi sitelerinden misyonlarını ise, “T.C. Sağlık Bakanlığı’nın politikaları ve mevzuatı doğrultusunda, etik ilkelere bağlı kalarak uluslararası standartlarda mevzuatlara uygun, ulaşılabilir, bilimsel, sürekli, kendini yenileyen ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir kuruluş olmaktır.” olarak dile getirmişlerdir. Son olarak da vizyonlarını, Çağdaş yönetim ilkesi ile insan odaklı sağlık hizmeti veren, modern tıbbın tüm imkanlarını kullanarak sunduğu sağlık hizmetleriyle ve üstlendiği misyonda hasta ve çalışanların beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı hedefleyen model bir hastane olmaktır.” diye belirtmişlerdir.

Bilecik Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Ertuğrulgazi Mah. Tarlabaşı Sok. Pk: 11040 Merkez/BİLECİK
Telefon Numarası; +90 228 212 63 41
İletişim & Web Sayfası; http://bilecikdh.saglik.gov.tr/TR,77614/iletisim.html

Bilecik Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bilecik Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

Yorum yapın