Ek İş İlanları

BİLECİK Evlere İş Veren Firmalar ve Ek İş İmkanları

Haberimizin sonunda yer alan aktif ek iş ilanlarından online iş başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca sitemize form doldurarak ek iş arayanlara iş imkanı sunabilirsiniz. Öncelik olarak sizlere Bilecik hakkında bilgiler sunalım.

Bilecik; Bilecik ili Marmara Bölgesinde yer alan eski adı Ertuğrul olan ilimizdir. Tam olarak Marmara Bölgesinin güney doğusunda yer alır. Konum itibari ile oldukça önemli bir yere sahiptir. Marmara‚ Karadeniz‚ Ege ve İç Anadolu bölgelerinin bir kesişimi konumundadır. Konumunda olduğu gibi tarihi olarak da önemli bir yere sahiptir. Osmanlı’nın ilk temelleri bu ilde atılmış‚ Osmanlı burada kurulmuştur. Sahip olduğu öneme rağmen çok gelişip büyüme imkanı sağlayamamıştır. 2015 senesi nüfus sayımı verilerine göre 212.361 kişinin yaşamakta olduğu oldukça küçük bir şehirdir.

Bilecik Ekonomisine Genel Bakış; Bilecik için kereste üretimi oldukça önemlidir. Öyle ki şehrin neredeyse yarısı ormanlar ile kaplı durumdadır. Bu da imalat sektörü için hammadde üretimini sağlamak adına gereklidir. Bunun dışında maden bakımından da zengin bir şehirdir. En bilinen madeni ise kireç taşıdır. Bölgede üretilmekte olan mermerler oldukça zengin ve kaliteli olmakla birlikte kıymet taşır.

Maden rezervleri ve keresteciliğin dışında Bilecik ilini ekonomisi yönünden değerlendirmek istersek karşımıza tarım ve hayvancılık alanları çıkar. Uzun yıllar boyunca sanayisi çok fazla gelişim gösterememiş olsa da son yıllar içerisinde bu açıdan gelişim süreci başlamıştır. Tarım‚ ormancılık ve seramik üretimi ile birlikte sanayideki bu gelişim sürecine giriş de kaçınılmaz olmuştur. Gerek Bilecik’in konumu ve kolay ulaşım imkanları‚ gerekse zengin kaynakları sayesinde kısa süre içerisinde bir sanayi merkezi olacağı beklenmektedir.

Bölgede uzun zaman rutin olarak yapılan hayvancılık faaliyetleri de son zamanlarda gelişim sürecine girmeye başlamıştır. Besi hayvancılığı öncelikli olarak yapılmaktadır. Daha çok keçi‚ koyun ve sığır besiciliği yapılır. Bunun dışında arıcılık ve ipek böcekçiliği de yapılmaktadır. Bir dönem önemini yitirmiş olsa da şu sıralar özellikle ipek böcekçiliği tekrar gözde bir üretim sahası olarak ön plana çıkmaktadır.

İlin ekonomisinde tarımın rolü büyüktür. Sanayi açısından Bilecik’den çok sahip olduğu ilçelerden biri olan Bozüyük gelişim göstermiştir. Sahip olduğu birçok fabrika ile birlikte çok sayıda kişiye istihdam sağlar‚ üretim konusunda da oldukça iyi değerlere sahiptir.

Bilecik Alternatif Ek İş İmkanları; Bilecik merkez ilçesinde‚ Bozüyük‚ Gölpazarı ya da Yenipazar gibi önemli ilçelerinde yaşayanlar için ek iş alternatifleri oldukça fazladır. Bulunduğu konum itibari ile birçok önemli bölgenin arasında kalması daha büyük illere ulaşımını da kolaylaştırdığından ek iş anlamında alternatifleri de artırmıştır. Evde mum yaparak‚ boncuk işlemeleri yaparak‚ kokulu taş ve sabun üretimi sağlayarak ya da kalem montajı‚ davetiye katlama‚ kına süsleri hazırlama gibi işlerle birlikte rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Ek işlere ulaşmak için öncelikli olarak internet üzerinden arayışta bulunmanız gerekiyor. İş veren firmaları tespit etmeli ve bu firmaları sürekli olarak takipte olmalısınız. Bahsetmiş olduğumuz gibi yakın ve daha büyük şehirlerdeki firmaları da göz ardı etmezseniz alternatifiniz çok daha fazla olacaktır. Kısa sürede ek iş elde ederek para kazanmaya başlayabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu