Hastane İş İlanları

Bingöl Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Devlet Hastanesi hakkında derlediğimiz yazımızda yer alan bilgileri hastanenin kendi resmi sitesi üzerinden edindik. Aynı zamanda Bingöl Devlet Hastanesi iş olanaklarından da bahsedilmektedir.

Bingöl Devlet Hastanesi Tarihçesi
Bu hastane 30.06.1967’de ilde yer alan Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde 4221 metrekare arsa üzerinde kurulmuştur. İlk olarak hizmet vermeye başladığı vakitte 50 yataklıydı. Daha sonrasında 1997’de Düzağaç Mevkii Saray Mahallesinde 18.240 metrekare arsa üzerinde 11.708 metrekarelik kapalı alana inşa edilmiştir. Yatak kapasitesiyse 200’dü.

Şu an itibariyle hizmet veren ana binanın SSK’ya devredilmesinin neticesinde SSK Hastanesi olmuştur. Daha sonrasında SSK Hastanesi’nin 2005’te Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmiştir. Aynı zamanda hastaneye bağlı olan Yenişehir Ek Binası şeklinde hizmet sağlamaya devam etmiştir. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 11.10.2005 tarih ve 8461 sayılı olurları neticesinde Bingöl Devlet Hastanesi ile birleşmesi neticesinde ana bina toplamda 239 yatak ve ek binada yer alan 62 yatakla beraber toplamda 301 yatakla hizmet sunmaya devam etmiştir. 30.11.2016 tarihinde geçici kabulü gerçekleşen ve 08.04.2017 tarihinde resmi açılışı yapılmış olan 250 yatağa sahip olan Bingöl Devlet Hastanesi yeni hizmet binası  o dönemin Sağlık Bakanı olan Prof. Dr. Recep AKDAĞ tarafından açılıp hizmet vermeye başlamıştır.

Bunların yanı sıra 3. Seviye 10 Yataklı Anestezi Yoğun Bakım, 2. Seviye 10 Yataklı Genel Yoğun Bakım, 1. Seviye 4 Yataklı Koroner Yoğun bakımı bulunmaktadır. İlave olarak 10 adet Palyatif Yoğun Bakım yatağı ve toplam 15 adet vantilatörle hizmet sunulmaktadır. Hastanede yer alan acil servis 2. Seviye özelliğe sahiptir. Acilde yer alan yeşil poliklinik, sarı müşahede odasında 13, sarı müdahale odasında 6, kırmızı resüsitasyon odasında 2, kırmızı monitörlü gözlem odasında 4, çocuk gözlem odasında 6, monitörlü gözlem odasında 9 adet yatak olduğu da eklenmelidir. Bunların yanı sıra acilde tomografi, röntgen ve USG hizmetleri de kesintisiz olacak şekilde sağlanmaktadır. Hastanede yer alan ameliyathaneler özelliği bakımından 7 genel 1 lokal olmak üzere toplam 8 modern ameliyathane odasıdır. İlave olarak Merkezi Laboratuar, Kan Transfüzyon Merkezi, Patoloji Laboratuarı ve Acil Laboratuar olmak kaydıyla toplamda 4  laboratuar ünitesi bulunmaktadır. Görüntüleme ve Radyoloji merkezlerinde bulunmakta olan 4 konvansiyonle röntgen, 2 adet tomografi, 1 adet MR, 1 adet kemik dansitometre, 4 adet Ultrasonografi cihazıyla hizmet sağlanmaktadır. 3 adet seyyar röntgen cihazı yoğun bakımlara ve kliniklere hizmet sağlamaktadır. Son olarak da hastanede 4 tane EKO, 1 tane göz anjiografi,  1 tane EEG, 2 tane eforlu EKG, 9 tane tansiyon/ritim holter, 2 tane EMG, 1 tane ESWL, 1 tane ESWT,  2 tane Odiyometri, 3 tane Otorefraktometre, 2 tane spirometre, 1 tane ürodinami, 3 tane krioterapi, 1tane mamografi cihazıyla kesintisiz hizmet sağlamaya özen gösterilmektedir.

Vizyon ve Misyon
Hastanenin kendi sitesi üzerinden yer alan vizyon kısmında, “Hastalarımıza, gelişen tıbbi teknoloji ve uzman kadrosu ile doğru teşhis , hızlı tedavi sağlayarak ; deneyimli , güler yüzlü yaklaşımı ilke edinmiş , uluslararası kalite standartlarında hizmet veren personelimizle hastalara üstün hizmet sunarak , bizden memnun olan hasta ve hasta yakını sayısı artırmak.” şeklinde dile getirilmiştir. Son olarak misyonlarını ise, “Çağdaş bilgi ve son teknolojiyi kullanan uluslararası standartları ve meslek ahlakını benimseyen ; hastanın , ailesinin ve yakınlarının memnuniyetini önemseyen haklarının ve sorumluluğunun bilincinde , öncü ve yenilikçi uygulamaları ile “örnek bir hastane” olma özelliğini sürdürmek.” olarak belirtmişlerdir.

Bingöl Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Saray Mahallesi Hasan Basri Caddesi No:66  Merkez/  BİNGÖL
Telefon Numarası; +90 426 213 10 43
İletişim & Web Sayfası; http://bingoldh.saglik.gov.tr/TR,129833/iletisim.html

Bingöl Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bingöl Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu