Hastane İş İlanları

Bitlis Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Devlet Hastanesi hakkında çeşitli bilgiler yer almaktadır. Bitlis Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve bu konu hakkında ipuçları verilmektedir.

Bitlis Devlet Hastanesi Hakkında
Hastane 1985’te kurulmuştur. 50 yatak kapasitesi ile ilk hizmete başlayıp daha sonrasında 20 sene bu şekilde devam etmiştir. Daha sonra 1980’li senelerde 100 yatağa ulaşmıştır. 2004’te yeni hizmet binasının yapımının tamamlanması neticesinde 5 yıla yakın bir süre hizmet sağlayan uzman doktorlarıyla kapasite artırma yoluna gidilmiş ve neticede 2009’da 150 yataklı yeni bir ek bina hastaneye katılmıştır. Bu sayede bütün birimlerin oldukça modern bir binada olması da sağlamış oldu. 2018 senesinden beri 200 olan yatak kapasitesi 235’e yükselmiştir. Hastanenin yer aldığı mevki ise Beşminare Mahallesi 160 Evler Karşısı olarak geçmektedir.

Mevcut durumu ele alındığında hastanenin ana ve ek bina olmak üzere iki ayrı yerde hizmet sağladığı bilinmektedir. Bunlara ilave olarak bir adet semt polikliniği de mevcuttur. Toplamda 52 poliklinik odasında hastalara hizmet sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra hastane 57.200 metrekarelik alan üzerinde kurulmuştur. Gün içinde sağlanan poliklinik sayısı 1500 iken acile başvuru yapan hasta sayıysa 350’dir. Hastanenin misyonu; çağdaş, kaliteli, süratli ve verimli hizmet sunan bir merkez konumuna getirmek olarak ifade edilmiştir kendi resmi sitesinde.

Vizyon ve Misyon
Aynı şekilde hastanenin vizyonu ise, hastalara uluslararası standartlarda kaliteli, kolay, ulaşılabilir ve hakkaniyetli bir sağlık hizmeti sunmak. Çalışan bütün personelin sürekli eğitim almasını sağlamak, hastaların ve çalışanların memnuniyetini artırmak. Hastanenin kalite politikası ise; hastaların memnuniyeti ve mutluluğunu çağdaş eğitimle bilimsel kurallara uygun sağlık hizmeti sunarak en üst seviyeye ulaştırmak. Bilim ve teknolojide olan gelişmeleri yakından takip ederek yenilikleri en kısa zaman içinde hizmete sunmak. Ülkede kaliteli sağlık hizmeti sunan seçkin sağlık hizmeti kurumları ile iş birliği yapmak.

Bitlis Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Beşminare Mah. 160 Evler Mevkii Bitlis Devlet Hastanesi Merkez/  Bitlis
Telefon Numarası; 0434 246 84 20
İletişim & Web Sayfası; http://bitlisdh.saglik.gov.tr/TR,8449/iletisim.html

Bitlis Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bitlis Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu