Bolu Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve kariyer imkanlarından bahsedilmektedir. Makalemizde Bolu Devlet Hastanesi tarihçesi, iletişim adresleri ve çalışma, iş olanakları anlatılmaktadır.

Bolu Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesi Hakkında
İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ünitesi (1943), Merkez Ünite (1994) ve Köroğlu Ünitesi (18.02.2005) olmak üzere toplamda üç ünite üzerinden Sağlık Bakanlığı çalışmalarının yürütülmesi neticesinde 26 Eylül 2006’da Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi çatısı alındığı bilinmektedir. 02.11.2012 tarihinden sonraysa Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği adı altında hizmet sağlamaktayken değişen koşullardan ötürü tekrardan İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlanmıştır.

Hastanede yer alan hizmet birimleri kendi resmi sitesinde şu şekilde belirtilmiştir:
– Acil Servis
– Cerrahi Branşlar
– Dahili Branşlar
– Diğer Branşlar
– Özelleştirilmiş Hizmetler

Hastaların ve ziyaretçilerin sağlığı ve rahatı için aşağıda yer alan hususlara dikkat edilmesi gerektiği hastane yönetimi tarafından belirtilmiştir:
– Hastanede her gün ziyaret imkanı bulunmaktadır.
– Ziyaretçi saatleriyse öğlen için 13.00 ile 15.00 arasındayken akşam da 18.00 ile 20.00 arasında gerçekleşmektedir.
– Hastanın kendi sağlığı hakkında bilgi alması noktasında eğer ki şuuru açıksa kendisiyle değilse de birinci derece yakınına bilgi verilmesi doğru olacaktır.
– Çocuk olması halinde sorumlu olan anne ve babaya bilgi verilmektedir.
– Bilgi güvenliği ve hasta mahremiyetinden dolayı üçüncü kişilere bilgi verilmesi söz konusu olmamaktadır.
– Doktorun ziyarette sakınca gördüğü kişilerin ziyaret edilmemesi gerekmektedir.
– Genel, yeni doğan, yoğun bakım ve anestezi yoğun bakım ünitelerinde yer alan hasta ziyaretlerinde birimin işleyişi noktasında bir karar verilmektedir.
– Hasta ziyaretinde bulunmaması gereken kişilerse 10 yaş altı çocuklar, ateş, öksürük, aksırık, balgam çıkarma şikayetinde bulunanların yanı sıra mevcut bir enfeksiyonu olanlar. İlave olarak kronik yorgunluktan şikayet edenlerin de gitmemesi uygun görülmektedir.
– Hasta ziyareti noktasında hasta için bir sorun olacağını doktor ortaya koymuşsa eğer ısrar edilmemesin de yarar vardır.
– Gerek kendi hastanızın gerekse de diğer hastanın rahatsız olmaması için 30 dakikayı aşmayan bir ziyaret olmasına dikkat edin.
– Hastalar için dışardan yiyecek ve içecek getirilmemesine özen gösterin.
– Enfeksiyona neden olabileceğinden çiçek alınmamasına özen gösterin.
– Hastaların yataklarına oturmayın ve eşyalarını kullanmayın.
– Hastaların sağlıkları göz önüne alaraktan hastanede sigara içmeyin ve yüksek sesle konuşmayın.
– Ziyaretten evvel ellerinizi yıkayın.

Bolu Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Sağlık Mahallesi, Şehitler Cd., No:20 14300 Bolu/Merkez
Telefon Numarası; +90 374 270 45 75
İletişim & Web Sayfası; https://izzetbaysaldh.saglik.gov.tr/TR,272610/iletisim.html

Bolu Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bolu Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

Yorum yapın