Borç Transfer (Refinansman) Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç transferleri, en basit anlatımıyla kredi kartı borçlarının bir çeşit ihtiyaç kredisi ile yeniden yapılandırılmasına verilen isimdir.

Tüketicilerin değişik bankalardaki kredi ya da kredi kartı borçlarını isterlerse tek bir bankada toplayarak yeniden yapılandırmalarını ve düzenli bir ödeme planına sahip olmalarını sağlayan sisteme borç transfer kredisi adı verilmektedir.

Borç Transfer Kredi Kampanyaları
Bankalar, belirli dönemlerde borç transfer kredilerini kampanyalı şekilde sunmakta ve bu dönemleri tüketicilere duyurmaktadır. Bu avantajlı dönemler yakalanarak borç transfer kredilerinden faydalanılırsa daha düşük faiz oranlarından yararlanma imkanına kavuşulabilir. Borç transfer kredilerinden faydalanmak isteyenler, kredi alımında bankaya başvurduklarında bankanın kendilerinin kredi notlarını incelemesi gibi bir incelemeye tabi tutulurlar. Sonuç olarak borç transfer kredisi verecek olan banka kişilerin diğer kurumlardaki borçlarının ödenmesini sağlayacak ve bu borçları kendi üzerinde toplayacaktır. Borcuna sadık olmayan ve sistemde bu şekilde gözüken kişilerin borç transfer kredisi almaları kolay olmamaktadır.

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?
Türkiye’ de borç transfer kredisi veren bankalar içerisinde düşük faiz oranı uygulayan bankalar içerisinde birinci sırada Finans Bank yer almaktadır ve %1,37 oranında faiz oranına sahiptir. Finans Bank’ ın borç transfer kredilerinden faydalanacak olanlar maksimum olarak 36 aya kadar vadeli kredilerden faydalanabilirler.

Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transfer Kredisi
Diğer bankalardaki kredi kartlarında biriken kredi kartı borçlarını Akbank Axess kredi kartında toplayabilmektesiniz. Akbank’ ın sunduğu hizmete göre diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı Akbank Axess kredi kartınız üzerine geçirip buradan ödemelerinize devam edebiliyorsunuz. Vade sayısı 2 ay ile 12 ay arasında değişim gösteren Akbank kredi kartı taksitli borç transferleri minimum olarak 200 TL maksimum olarak 20 bin TL lik borç aktarımına müsaade etmektedir. Akbank, bu krediler için%1,84 oranında faiz uygulamaktadır.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi
Yeni yüzüyle karşımızda olan QNB Finansbank, diğer bankalardaki borçların kendi bünyesinde toplanmasına müsaade etmektedir. Diğer bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarının QNB Finansbank’ ta toplanmasından sonra banka, 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Banka, taşınan borçlara %1,21 ile %1,64 oranında faiz uygulamaktadır. QNB Finansbank’ a diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri, kredi kartı borçları taşınabilirken konut kredileri, ek hesap borçları ve QNB Finansbank’ taki diğer hesaplardaki borçlar transfer edilememektedir.

Odeabank Borç Transfer Kredisi
Odeabank, diğer bankalardaki tüm kredi kartı ve kredi borçlarının kendi bünyesinde toplanmasına müsaade etmektedir. Yeni krediye uygulanacak faiz oranı %1,55 şeklinde belirlenmiştir. Oluşturulan yeni kredinin vade sayısı 36 civarındadır. Odeabank’ a borçlarını taşımış olanlar borlarını 36 aya yayarak rahat bir şekilde ödeyebilmektedirler. Odeabank, kredi tahsis ücreti olarak yeni oluşturulacak kredinin binde beşi oranında müşterilerine masraf yansıtmaktadır.

Denizbank Emekliler İçin Oluşturulmuş Borç Transfer Kredisi
Denizbank, emekliler için özel bir kredi imkanı sunmaktadır. Emekli maaşlarını Denizbank’ a taşıyanlara diğer tüm bankalardaki borçlarını yine kendi bünyesine taşınmasına müsaade etmektedir. Emeklilere özel hazırlanan bu kredi imkanında kefil şartı aranmamaktadır. Diğer bankalardaki borçlarını Denizbank’ a taşıyanlar 48 aya kadar vadelenen yeni kredilerini ödemeye başlayabiliyorlar. Emeklilere özel hazırlanan bu kredi imkanında faiz oranı ise yalnızca %1,09 dur. Emekli kimselerin diğer bankalardaki borçlarını Denizbank şubesine taşıyabilmeleri için hayat sigortası yaptırmaları, emekli maaşlarını Denizbank’ a taşımaları yeterlidir. Bu kredinin üst limiti 70 bin TL olduğundan daha fazla borcu kapsamasına almayacaktır.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi
Kişilerin diğer bankalardaki borçlarını Şekerbank’ ta toplamalarına olanak sağlayan kampanya ile borçların ödeme karmaşasından kurtularak yalnızca tek bir bankaya kalan ödemelerin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Borçlarını Şekerbank’ a taşıyanlar 48 aya kadar vade imkanından faydalanabilmekte, minimum vade sayısı da 3 ay olmaktadır. Kişilerin Şekerbank’ a taşıyabilecekleri maksimum borç tutarları 100 bin TL olabilmektedir ve borçlarını taşıma işlemini gerçekleştirdikten sonra yeni borçlarına işleyecek olan faiz oranı %1,47 olmaktadır.

TEB Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi
Birçok bankada kredi kartı borcu bulunan ve bunların takibinde zorlanan kişilerin borçlarını tek bir bankada toplamaları için gidebilecekleri adresler arasında TEB de yer almaktadır. TEB’ de tüm borçların toplanmasının ardından bu borçlara uygulanacak faiz oranı %1,84 oranındadır ve kişilerin faydalanabilecekleri vade sayısı en fazla 9 olmaktadır. Transfer edilecek en düşük miktar 250 TL olmalıdır ve maksimum 10 bin TL olmalıdır.

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi
Kredi kartı borçlarını takip etmede zorlananların borçlarını tek bir merkezde toplamaları için başvurabilecekleri bankalar arasında olan Vakıfbank, müşterilerine oluşturulacak olan yeni borç transfer kredisiyle 18 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Dileyenler ödemelerine 3 ay sonra başlayabilmektedir.

Yorum yapın