Burdur Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Makalemizde Burdur Devlet Hastanesi  hakkında genel bilgiler verilmektedir. Burdur Devlet Hastanesi  iş ve kariyer imkanlarından da bahsedilmektedir. Konu sonunda yer alan linklerden faydalanabilirsiniz.

Burdur Devlet Hastanesi Hakkında
İlde yer alan hastane ilk olarak 1920 ile 1921 senelerinde kurulmuştur. Kurulmasında öncülük eden isimlerse Opr. Dr. Zekai ÖZKAN (Emekli Binbaşı) ve yardımcısı olan pansumancı İdris Bey, bir idare memuru ve bir hademe olarak belirtilmektedir. Şu anki Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait olan yerde Memleket Hastanesi adıyla kurulmuştur. O zamanın şartlarında 25-30 yatak bir kapasitesi mevcuttu. Bunlara ilave olarak 01.11.1923 tarihinde Opr. Dr. Zekai Özkan’ın hastaneye baştabip olarak atandığı ilave etmek gerekli olacaktır.

1933-1934 yıllarında  ikinci bina olarak devlet hastanesinin inşasına başlanmıştır. O zamanlarda Burdur’da yer alan yöneticilerden belediye başkanı merhum Dr. Ahmet YEŞİLYURT ve Burdur milletvekili merhum Mustafa ŞEREF Bey’in sayesinde temelinin atılması sağlanmıştır. Burdur halkı ve devletin de katkıları sayesinde 29 Ekim 1940’da  merhum Opr. Dr. Mustafa KANTEMUR başhekimliğinde hizmete sağlamaya başlamıştır. Aynı yıllarda devlet hastanesinde bir dahiliye uzmanı, bir idare memuru ve yetecek düzeyde hemşire tayini yapılmıştır. 1945-1946 yıllarından bu yana o dönemdeki adıyla Sıhhat ve İçtimai Muavenet (Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı) Bakanlığına bağlı olacak şekilde hizmet sağlamıştır. Bunların yanı sıra çeşitli dallarda hekim tayinleri de gerçekleşmiştir.

1948-1949 yıllarında Dr. Cevdet AKIN‘ın gayretleri sayesinde Verem Savaş Derneği’nin katkılarıyla ek pavyon servisi olacak şekilde göğüs servisi yaptırılmıştır. 1952’de 100 yataklı Devlet Hastanesi özelliğine sahip hizmet sağlayan bir hale gelmiştir. Bunların yanı sıra zaman içinde servis ilaveleri de olmuştur. 1966’da 300 yatakla hizmet sağlamakta olan Devlet Hastanesi’nin 12.05.1971 tarihinde gerçekleşen Burdur depreminde oldukça fazla bir bölümü yıkıldığı için kullanılmaz bir hal almıştır. Yıkılan hastane binasının yenilenmesine değin geçici olacak şekilde Sağlık Koleji yapılmıştır. Şu anki SDÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu binasında yetersiz yapısal imkanlar, prefabrik poliklinik barakalarıyla hizmet sağlanmıştır.

Burdar’da ki üçüncü hastanenin temelinin atılmasıysa 1976’da olmuştur. Bu hastane 400 yatağa sahiptir. Bunların yanı sıra hastanenin inşaatı oldukça yavaş ilerlemiştir. Proje tadilatından ötürü yatak sayısı 300’e inmiştir. Bunlara ilave olarak temelin atılmasından 15 sene sonra hastane hizmet sağlamıştır. Hastane binası 37,931 metrekare arsa üzerine kurulmuştur. 4,841 metrekare kapalı olacak şekilde inşa edilmiştir. Toplam olarak yapı alanıysa16,314 metrekaredir. 300 yatak kapasitesiyle 09.08.1991’de halka hizmet sağlamaya başlamıştır. Hastanenin kendi resmi sitesi üzerinden edindiğimiz bilgiler neticesinde vizyonlarını, “Güvenilir, kaliteli sağlık hizmeti veren, tercih edilen bir hastane olmak.” şeklinde ifade etmişlerdir. Bunların yanı sıra misyonlarınıysa, “ Mevzuata uygun, güvenli, ulaşılabilir, bilimsel ve sürekli kendini yenileyen sağlık hizmeti üretmek” olarak dile getirmişlerdir.

Burdur Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yeni Mahallesi, Eski Antalya Cd. No:6, 15030 Burdur Merkez
Telefon Numarası; (0248) 233 13 34
İletişim & Web Sayfası; https://burdurdh.saglik.gov.tr/TR,32097/iletisim.html

Burdur Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Burdur Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşebilirsiniz.

Yorum yapın