Bankalar

Burgan Bank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Düşük katkı payı ödemeleriyle birikim yapmayı tercih eden bireyler için Pozitif Plan adıyla sunduğu emeklilik; sigortacılık; tüketici kredisi, taşıt kredisi, konuk kresisi ve süper kredi adı altında sunduğu kredi paketleri yer almaktadır.

Burgan Bank’ ta mevduat hesabı oluşturulması için gereken evraklar; kişilerin T.C. kimlik belgeleri, son 3 ayda oluşturulmuş ikametgah belgeleri ya da kurum tarafından oluşturulmuş denk belge,

Burgan Bank’ın Diğer Bankalardan Avantajları Var Mı?
Elektrik, doğalgaz, su, telefon gibi abonelik isteyen hizmetlerden, bankada görülecek işlem tarihine kadar en eski 3 ay olan, kişilerin adına düzenlenmiş faturaların asıl kopyaları. Burgan Bank, müşterilerine sunduğu mevduat hesaplarının çeşitliliği sayesinde müşterilerinin doğru kararlarda bulunabilmesini ve kısa sürede bile birikimlerini güvenli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse; Düzenli Mevduat hesabında, müşterilerin bankayla hesap oluştururken belirledikleri ara dönemlerde hesaplarına işlenecek faiz gelirini vade sonuna kadar beklemeden çekme hakları bulunmaktadır. Ara dönemlerde düzenli mevduattan kazanılan faiz gelirleri kişilerin vadesiz mevduat hesaplarına aktarılmaktadır. Ara dönemler 3 aylık ve 6 aylık olacak şekilde belirlenebilmektedir.

Yöneten hesap sayesinde kişilerin bankadaki paralarını, günlük kullanım için bir kısmının ayrılmasından sonra banka piyasa üzerinden değerlemeye başlar. Kişiler, bankaya yatırdıkları paraları profesyoneller aracılığıyla değerlemiş olurlar. Endeksli Mevduat hesapları; TRLIBOR ve LIBOR oranlarına endeksli hesaplar oluşturulur ve ara dönemlerde elde edilen karların çekilebildiği, değişken faizli hesaplardır. Banka, sunduğu bunca hizmet için kişilerden yıllık 92 TL hesap işletim ücreti talebinde bulunmaktadır. Hesaplara verilecek ödeme talimatı sayesinde ödenmesi gereken hesap işletim ücretlerinden muaf olunabilir.

Burgan Bank Hesap Kapatma İşlemleri
Günümüzde, insanlar genellikle birden fazla bankayla çalışırlar. Zaman ilerledikçe bankalardan biriyle kurulan ilişki diğerlerinin önüne geçer ve diğer hesaplar çok da kullanılmaz olurlar. Bu durumda bankalar, atıl halde beklemekte olan banka hesapları için hesap işletim ücreti tahsil etme hakkına sahiptirler. 2013’ de konuyla ilgili yapılan düzenlemeye göre 180 gün boyunca hiç kullanılmamış hesaplara bankalar tarafından hesap işletim ücreti yansıtılabilecekti fakat bu işlem öncesinde de bankanın müşterilerini uyarması gerekiyordu. Düzenlemenin yapılmasından sonra kişiler, kullanmadıkları banka hesaplarını kapatmak için bankalarda uzun kuyruklar oluşturdular. Hesap sahiplerinin böyle hareket etmesi akıllıcaydı çünkü boşu boşuna kullanmadıkları banka hesapları için masraf ödeyeceklerdi. Burgan Bank hesaplarının kapatılması için de kişiler, birkaç kanal yoluyla bu başvurularda bulunabilirler.

Telefon Bankacılığı Aracılığıyla Hesap Kapatma İşlemleri
444 8 222 nolu bankanın müşteri hizmetleri telefonu aranarak konuyla başvuruda bulunulabilir. Müşteri temsilcisiyle yapılan görüşmeden sonra banka hesaplarının kapatılıp kapatılmadığını denetlemek kişilerin faydasına olacaktır çünkü bazı zamanlar hesap kapatma işlemleri doğru şekilde yürütülmeyebiliyor.

Banka Şubeleri Aracılığıyla Hesap Kapatma İşlemleri
Hesaplarını kapatmak isteyen Burgan Bank müşterileri, aynı zamanda banka şubelerine başvurarak da işlemlerini başlatabilmektedirler. Bankaya gitmeden önce hesapları içerisinde para kalmadığından emin olmalıdırlar çünkü içerisinde para bulunan hesaplar banka tarafından kapatma işlemine tabi tutulmayacaktırlar. Bunun dışında bankaya giderken kişilerin yanlarında, banka hesaplarının kapatılmasına dair dilekçe götürmüş olmaları işlemleri hızlandırabilecektir. Aşağıda örnek olarak verilen dilekçe doldurularak ya da bir benzeri yazılarak bankaya teslim edilebilir.

Burgan Bank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği
Burgan Bank BANKASI A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Banka adı…. …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …./…./..

Ad – Soyad

İmza

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu