Hastane İş İlanları

Çanakkale Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler. Hastanenin tarihçesi ve insan kaynakları politikası dışında iş olanaklarından da bahsedilmektedir.

Çanakkale Devlet Hastanesi Tarihçesi
Hastane ilk olarak 1 Mart 1920 tarihinde o dönemin donanma komutanı olan Hasan Rahmi Paşa ve Alman asıllı eşi Hadiye hanımın olan bugün de 18 Mart İlkokulu olarak kullanılan binada hizmet sağlamaya başlamıştır. İlk başladığı zaman itibariyle 25 yatak kapasitesine sahipti.  Hastane binasının yetersiz olmasından ötürü 1935’te ile merkezinde yer alan bölgede 50 yatak kapasitesine sahip Memleket Hastanesi yapımına başlanmıştır. 1938 senesinin aralık ayında da hizmet sağlamaya başlamıştır. 2005’te SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinden ötürü 18 Aralık 2005’te 1990 yılından bu yana100 yatağa sahip olan Çanakkale SSK Hastanesi adı yerine Bahattin ve Huriye Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Binası şeklinde bir düzenleme yapılmış hastanenin bünyesine katılmıştır.

26 Ağustos 2016 tarihindeyse TSK’dan Sağlık Bakanlığına devri gerçekleşen Asker Hastanesi’nin bünyesine katılması neticesinde yeni isim olarak Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar Binası şeklinde bir düzenleme yapılmıştır. 2014Ete temeli atılmış olan Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi binasının 30 Ekim 2017 tarihinde inşaatı bitmiştir. Bu sayede hastane tüm birimleriyle halkına hizmet sağlamaktadır. Çanakkale Devlet Hastanesi merkez binasında hala mevcut olan fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü, ameliyathane, göz servisi ve göz merkezi, intaniye kliniği, psikiyatri kliniği branşlarının yanı sıra diğer kliniklerde de hizmet sağlanmaktadır. Bir diğer ek bilgiyse Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar ek binasında da poliklinik hizmetleri sürdürülmeye devam edilmektedir.

Vizyon ve Misyon
Hastanenin kendi resmi sitesinde misyon kısmı; “Bir hizmet hastanesi olarak hastalarımızın sağlık sorunlarını mevcut kaynaklarımızla ve çağdaş tıbbın olanakları dahilinde en kısa zamanda gidermek.” olarak dile getirilmiştir. Bunun yanı sıra vizyonlarınıysa, “ Bölgemizde çağdaş tıbbın tüm olanaklarını kullanan uluslar arası standartlarda tanı, tedavi ve bakım hizmeti veren bir sağlık merkezi konumuna gelmektir.” diye ifade etmişlerdir.

Hastanenin Genel Kuralları

 • Hasta ziyaretleri her gün 13.00-14.00 ve 18.00-20.00 arasında yapılmaktadır.
 • Ziyaretçi olabilmek için kimliğinizi bırakarak ziyaretçi kartı almanız gerekli olacaktır.
 • Hasta ziyareti için saatinde gelmeye önem verin.
 • Süresiyse tercihen kısa yanı 5 ile 7 dakika arasında olmalıdır.
 • Hasta yataklarına dokunmamaya özen gösterilmelidir.
 • Her hasta adına ikiden fazla ziyaretçi olmamasına özen gösterilmelidir.
 • Hastalarla oldukça yakın temastan kaçınılmalıdır.
 • Hastanın yanında ya da koridorda yüksek sesle konuşulmamalıdır.
 • Hastaya getirilecek gıdalar noktasında doktorun izni olmasına dikkat edilmelidir.
 • Hastaya armağan içinse kitap, kolonya ve çiçek gibi alternatifler düşünülmelidir.
 • Hastanın mahremiyeti noktasında özen gösterilmelidir.
 • Ziyaret saatinin bitmesi halinde ısrarlı ya da gereksiz tutumlar sergilenmemelidir.
 • Eğer ki ziyaret saati bitmişse görevlilerin uyarmasına gerek kalmadan hastanenin terk edilmesi yararlı olacaktır.

Çanakkale Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; İsmetpaşa mah. İnönü cad. No: 123 Çanakkale
Telefon Numarası; 0 (286) 217 10 98
İletişim & Web Sayfası; http://canakkaledh.saglik.gov.tr/TR,211488/iletisim–adres-bilgileri-.html

Çanakkale Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Çanakkale Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşme yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu