Çankırı Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı hakkında genel bilgiler. Hastanenin tarihçesi ve insan kaynakları politikası dışında iş olanaklarından da bahsedilmektedir. Hastane taşeron firmaların iş imkanları ve diğer bilgiler.

Çankırı Devlet Hastanesi Tarihçe
Çankırı Devlet Hastanesi 1946’da hizmet vermeye başladığı zamanda Memleket Hastanesi’ydi. 1994’te ilde yer alan Kamu Hastaneler Genel Sekreterliği’nin olduğu binada hizmet sağlamaya başlamıştır. O dönemin şartlarıyla 350 yatağa sahipti. Bunların yanı sıra daha sonrasında Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliklerinin de kapatıldığını belirtmek gerekli olacaktır. Diğer bir önemli gelişmeyse 2011’de olmuştur. 250 yatak sayısına geçilmesine karar verilmiştir. 2011’de Kırkevler Mahallesinde yer alan Başhekimliğinde olduğu binada poliklinik ve yataklı servis hizmeti verilmesi nedeniyle 2014’te yapımı biten 100 yatağa sahip ek bina da hastane bünyesine eklenmiştir. Şu anki mevcut şartlar adına konuşmak gerekirse eğer 250 yatağı olan servisler ve diğer hizmetleriyle Kırkevler Mahallesinde yer alan iki binada hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Hastanenin kendi resmi sitesi üzerinde misyon  kısmında, “İnsan ve Hasta Haklarına saygılı, gelişime açık, çağdaş bir sağlık hizmetini, güvenli ve huzurlu bir ortamda etkin, verimli, saygın, kaliteli, kolay ulaşılabilir ve güler yüzlü bir anlayışla topluma sunmak.” ifadeleri yer almaktadır.

Bunun yanı sıra aynı şekilde vizyon kısmındaysa, “Ekip anlayışı ile personelin aktif katılımını, sürekli gelişim için sürekli eğitimi, motivasyon ve iletişimi, çağdaş bir çalışma ortamını, sürekli, etkin ve hakkaniyetle, uygun hizmet, bireysel ve toplumsal memnuniyeti arttırmak, sektörler arası işbirliğini, yukarıdaki ilkeler doğrultusunda ve yürürlükteki mevzuat  çerçevesinde hizmet sunumu.” olarak belirtilmiştir.

İnsan Kaynakları Politikası
Hastanenin resmi sitesi değerlerini, “ Etkililik, etkinlik, verimlilik, sağlıklı çalışma yaşamı, hasta güvenliği, hakkaniyet,  hasta odaklılık, uygunluk, zamanlılık, süreklilik, insana saygı.” olarak sıralamıştır. Kalite politikalarınıysa, “Hastanemizden hizmet alan herkesin ve çalışanlarımızın memnuniyetini esas alan kalite anlayışı ile kalite standartlarına uygun sürekli iyileşmeyi sağlamak temel politikamızdır.” şeklinde ifade etmişlerdir.

Çankırı Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Kastamonu Caddesi Kırkevler Mahallesi Çankırı
Telefon Numarası; 0376 213 27 27
İletişim & Web Sayfası; http://cankiridh.saglik.gov.tr/TR,90995/iletisim.html

Çankırı Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Çankırı Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşme yapabilirsiniz.

Yorum yapın