Cep Telefonu İle SMS (Mesaj) Atarak İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cep telefonu ile SMS atarak ihtiyaç kredisi alınabilecek birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalardan ilki Akbank’dır. Akbank hem esnaf kredisi hem de bireysel kredi verebilen bir bankadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Son Günlerde Popüler; Akbank’ın en fazla tercih edilen ihtiyaç kredisi ise 20.000 TL’lik ihtiyaç kredisidir. Bu kredi 48 aya kadar vadeye bölünebilmektedir. Bu sayede kredi alan kişilerin ödeme zorluğu çekmesi gibi bir durum da yaşanmamaktadır. Akbank’ın 20.000 TL’lik ihtiyaç kredisine cep telefonundan SMS ile başvuru yapabilmek için “Kredi” yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı da ekleyip 4425’e göndermeniz yeterlidir. Bu mesajı gönderdikten sonra Akbank tarafından 60 saniye içerisinde mesajınıza cevap gelecektir. Cevabın olumlu ya da olumsuz olması da bundan sonraki adımı belirlemektedir.

Akbank 48 Aylık Geri Ödemeli İhtiyaç Kredisi
Akbank’ın 48 aya kadar vadelendirdiği bu ihtiyaç kredisini oldukça kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Vade seçeneği de Akbank tarafından müşterilere bırakılmış durumdadır. Örneğin vade süresini 3 yıl yapmak isteyen ve 5 bin TL kullanmak isteyen kişiler 195 TL geri ödeme yapmak durumundadır. Vade süresini 36 ay yapmak isteyip para miktarını da 10 bin TL kullanmak isteyen kişiler aylık 391 TL ödeme yapmak  durumundadır. 15 bin TL’yi 36 ay boyunca çekecek olan kişilerin de aylık 586 TL ödeme yapması gerekmektedir. Tüm bu seçenekler içerisinde en üst seçenek olarak görülen 20 bin TL’nin de 782 TL’lik aylık ödemesi olacaktır.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu; Cep telefonu ile SMS atarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak dışında internet uygulamaları aracılığı ile de ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak mümkündür. Bu şekilde başvuru yapılabilecek bankalardan birisi de Akbank’dır. Akbank ihtiyaç kredilerinden faydalanabilmek için Akbank şubelerine gitmek gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Cep telefonunuzdan Google Play’e girerek Akbank mobil uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamayı indirdikten sonra Akbank müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinden alınan şifre uygulamaya giriş için gerekli olacaktır. Uygulama şifresinin de oluşturulması ile uygulama konusunda herhangi bir eksik nokta kalmamaktadır. Akbank mobil uygulamasına bu şekilde kolay bir şekilde giriş yapılabilir. Uygulamaya girildikten sonra ekranda ana menü butonu belirmektedir. Ana menü içerisinde yer alan kredi işlemlerine tıklayarak kredi başvurusu oluşturmak mümkündür. Eğer daha önce Akbank’dan ihtiyaç kredisi almamış iseniz ekranda “Herhangi bir kredi başvurunuz bulunmamaktadır.” yazısı belirecektir. Bu yazının alt kısmında kredi başvurusunu tamamlamak için “Başvur” butonu vardır. Bu buton ile kredi başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Mevduat Hesabı Zorunlu; Akbank’dan ihtiyaç kredisi alırken dikkat edilmesi gereken bir nokta daha bulunmaktadır. Bu nokta mevduat hesabı açılmasıdır. Mevduat hesabı oluşturulmadan ihtiyaç kredisi alımı gerçekleştirilememektedir. Mevduat hesabı almış olduğunuz kredinin hesaba otomatik aktarılmasını da sağlayacaktır. Bu yönü ile oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Akbank’dan ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler bu yöntemler ile kredi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Finansbank İhtiyaç Kredisi; Finansbank ve ING de cep telefonu aracılığı ile ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Finansbank’ın QNB adlı sistemi ile kolay bir şekilde kredi almanız mümkündür. Finansbank’dan ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin 0850 222 0 900 numarasını araması durumunda gerekli işlemler başlatılmaktadır. Finansbank ihtiyaç kredisi ile ilgili bilinmesi gereken başka bir durum ise ihtiyaç kredisinin Findeks kredi notuna bağlı olarak verildiğidir. Ayrıca kredinize uygulanacak olan faiz oranı da Findeks kredi notu ile bağlantılı olmaktadır. Finansbank’ın ihtiyaç kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı % 1.24’den başlamaktadır. En yüksek faiz oranı ise % 1.64’dür. Finansbank ihtiyaç kredisine telefon ile başvuru yapacak olan kişilerin alabileceği minimum kredi miktarı 1.000 TL, maksimum kredi miktarı ise 30.000 TL’dir. 30.000 TL için % 1.24 faiz oranı uygulandığı zaman 48 ay vadeli ödeme miktarı 879 TL olmaktadır. Fakat faiz oranı % 1.64’e çıktığı zaman aylık ödeme miktarı da 972 TL’ye çıkmaktadır.

ING İhtiyaç Kredisi; ING’nin ihtiyaç kredisi için de şunları söyleyebiliriz: ING ihtiyaç kredisi 48.000 TL’ye kadar alınabilmektedir. Cep telefonu ile SMS atarak ING ihtiyaç kredisine başvurmak için KOBİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaranızı ekleyip mesajı 2205’e göndermeniz gerekmektedir. Bankadan alacağınız cevabın olumlu olması halinde kredi için istenen evraklar ile birlikte en yakın ING şubesine gidebilirsiniz. Siz de cep telefonu ile SMS atarak ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın