Çorum Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Devlet Hastanesi kariyer olanakları ve hastane hakkında genel bilgiler. Alt kısımdaki linklerden hastane iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Öncelikle hastane hakkında genel bilgiler verelim.

Çorum Devlet Hastanesi Tarihçesi
Hastane ilk olarak 1918’de hizmet vermeye başlamıştır. İlk kurulduğu zamanlar itibariyle tek bina şeklinde hizmet sağlamaktayken daha sonrasında 1973,1989 ve 2007’den bu yana ilave edilen on birer katlı iki adet ana bina sayesinde genişletilmiştir. 2017 senesinin başında da yeni binalarla hizmet sağlanmaya devam edilmektedir. Bu yeni binalar adına konuşmak gerekirse eğer ileri teknolojiyle donatılmış olan 30 ameliyathane bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak hastanede dâhili, cerrahi, genel yoğun bakım ünitesi, koroner, kvc, çocuk yoğun bakım ünitesi ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri hastaların hizmetindedir. 2004’ten bu yana uygulamada olan klinisyenlerin her birine bir poliklinik tahsis edilmesi sayesinde hastaların hekim seçme hakkı da sağlanamış olmaktadır. 2005’te günümüze değin 2 adet MR, 2 adet Bilgisayarlı Tomografi cihazıyla Çorum halkına hizmet sağlanmaktadır.

Daha evvelde ifade ettiğimiz üzere 2017’de yeni hizmet binasına geçilmesi neticesinde yatak sayısı toplamda 750’ye ulaşmıştır. Bunlar içinde 301 adet tek yatağa sahip oda ve 115 çift yatağa sahip oda olduğu bilinmektedir. Hastane bünyesinde 2011’den bu yana Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmet sağlamaktadır. Mevcut olarak Bahçelievler ve Hasan Paşa Semt poliklinikleri olmak koşuluyla 2 ek binada hastalara poliklinik hizmeti sağlanmaktadır. 2015’te hizmet vermeye başlayan 14 yatağa sahip AMATEM birimi de hasta kabulüne başlamıştır.

İlin coğrafi özellikleri bakımından Karadeniz Bölgesi’nde yer almasını yanı sıra aynı zamanda İç Anadolu ile de yakın sınırlar içinde olmasından ötürü ortak özellikleri bir arada barındırmaktadır. Çorum denince akla gelen ilk ürün elbette ki leblebi olacaktır. Diğer bir önemli ürünse ilde yer alan pirinçtir. Toprak ve makine endüstrisi nedeniyle de gelişim sağlamış olan bir ildir. İklim olaraksa Karadeniz İklimine ait özellikleri sergilemektedir. Yazların sıcak ve kurak geçmesinin yanı sıra kışları da soğuk ve genel itibariyle kar yağışlı geçmektedir. halkın geçimini sağladığı tarım, hayvancılık, sanayi ve ticarettir. İlde yetiştirilen tarım ürünleriyse buğday, şeker pancarı, arpa, soğan, domates, patates, kavun, karpuz, üzüm, nohut,  pirinç, ayçiçeği, yeşil mercimek, ceviz, elma ve kiraz olarak geçmektedir. Hayvancılıksa ikinci derece bir öneme sahiptir. Özellikle de yumurta, deri, süt, arıcılık, tavukçuluk gibi alanlarda ilde üretim sağlanmaktadır.

Çorum Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Çepni Mah.İnönü Caddesi No:176 Merkez ÇORUM
Telefon Numarası; 90 (364) 219 30 00
İletişim & Web Sayfası; https://corumeah.saglik.gov.tr

Çorum Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Çorum Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşme yapabilirsiniz.

Yorum yapın