İş ve Para Dünyası
Deniz Avans Nedir ve Nasıl Başvuru Yapılır?
Yazar: - 03 Haziran 2018
397
0
Deniz Avans Nedir ve Nasıl Başvuru Yapılır?

Anlık olarak meydana gelen nakit ihtiyaçlarında kişilerin kendilerini finanse etmede başvurdukları yolların başında bankalar gelmektedir. Zamanında oluşturulmaya başlanmayan acil durum fonu gibi birikimlerin yokluğunda, oluşan ihtiyaçların ve nakit gereksiniminin giderilmesinde başvurulacak tek yol bankalar gibi gözükmektedir.

Bu konuda, Deniz Bankası’nın müşterilerine sunduğu Deniz Avans ile Denizbank müşterileri, ani olarak meydana gelen nakit ihtiyaçlarını giderebileceklerdir.

Deniz Avans İçin Kredi Kartı Gerekiyor Mu?
Deniz Avans’ tan faydalanmak isteyen Denizbank müşterilerinin öncelikle Denizbank kredi kartlarına sahip olmaları gerekmektedir. Denizbank kredi kartlarından birine sahip olan banka müşterileri bankaya yapacakları çeşitli Deniz Avans başvurularıyla, kısa süre içerisinde ihtiyaç duydukları nakit paraya ulaşabileceklerdir. Nakit ihtiyaçların gidermede genellikle ihtiyaç kredisi kullanımına gidilse de bu kredilerin alınabilmesi için bir süreç gerekmektedir ve nakit ihtiyacı olan Denizbank müşterilerinin ihtiyaçları acil ise bu finansman yöntemine başvurmaları daha hızlı sonuç almalarını sağlayacaktır.

Deniz Avans Nasıl Kullanılır; Denizbank’ ın sunduğu Deniz Avans’ tan faydalanmak isteyen banka müşterileri, bankaya çeşitli başvuruda çeşitli başvuru yöntemlerine sahiptirler. Örnek vermek gerekirse; Denizbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 800 olan numaranın aranmasıyla Deniz Avans’ tan faydalanılabileceği gibi banka ATM cihazlarından da bu işlemler gerçekleştirilebilecektir. Denizbank’ ın internet bankacılığı sitesinden de Deniz Avans başvurusunda bulunulabilecektir. İnternet bankacılığı aracılığıyla avans başvurusunda bulunacak olanların internet bankacılığı şifreleri ile kullanıcı adlarını biliyor olmaları ya da telefon bankacılığı, banka şubeleri aracılığıyla yeniden edinmeleri gerekmektedir.  SMS şeklinde yapılacak Deniz Avans başvuruları için de yapılması gereken; PARA yazarak arada boşluk bırakılacak ve devamında kullanılmakta olan kredi kartının son 6 hanesi girilecektir. Oluşturulan mesaj SMS formatında 3280’ e gönderilecektir.


Deniz Avans Başvurusu
Deniz Avans talebinde bulunan Denizbank müşterileri maksimum olacak şekilde 10 bin TL’ ye kadar avans başvurusunda bulunabilmektedirler. ATM’ den yapılacak olan Deniz Avans başvurularında maksimum olarak kullanılabilecek olan avans miktarı 3 bin TL olmaktadır. Deniz Avans’ tan faydalanmak isteyen Denizbank müşterilerinin Denizbank’ ın sunmakta olduğu kredi kartlarına sahip olmaları gerekmektedir. Onaylanan ve kullanıma sunulan Deniz Avans’ lar, kişilerin kullanmakta oldukları kredi kartı limitleriyle orantılıdır. Avansların geri ödemeleri kredi kartı ekstrelerine yansıtılmaktadır ve avans kullanıcılarının kullandıkları Deniz Avans’ ın geri ödemesi için yalnızca kredi kartı aylık ödemelerine devam etmeleri yeterli gelecektir.

Deniz Avans Faiz Oranları
Deniz Avans faiz oranları ise 2,02 şeklinde olmaktadır. Deniz Avans’ tan faydalanacak olanlar 1500 ile 10 bin TL arasındaki bir değerden avans kullanımında bulunabileceklerdir. Avansların vade sayısı 9 ay olmakla birlikte 1500 TL’ lik avans kullanılması durumunda aylık ödenmesi gereken avans geri ödemesi 187 TL olacaktır.

Deniz Avans kullanma niyetinde olanlar, ancak çok acil nakit ihtiyaçlarında bu yola başvurmalıdırlar. Bankaların nakit avans hizmetleri, normalde sundukları ihtiyaç kredilerine oranla daha fazla faiz içermektedir ve ödenecek tutarlar, ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda geri ödenecek tutarlardan daha fazla olmaktadır. Fakat, nakit avans alırken bankaların kişilere sigorta masrafı, dosya masrafı gibi giderleri yüklemedikleri gerçeği de göz önüne alınınca, acil ihtiyaçlar için seçilebilecek bir finansman yöntemi olarak banka müşterilerinin karşısına çıkmaktadır.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ