Denizbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Denizbank’ ta mevduat hesabı açmak isteyenler en yakın banka şubesine, T.C. kimlik belgeniz ve ikametgah belgeniz ya da bir dengi şekilde resmi kurumlardan alınan belgeyi bankaya sunarak Denizbank hesaplarını rahatlıkla açtırabileceklerdir.

Açtırılmak istenen hesapların türü ve özellikleri başvuru sırasında belirlenecektir. Hesap kartları ve kredi kartları, bankayla sözleşme imzalanmasından 10 gün sonra banka ve kredi kartları kişilerin adreslerine ulaşacaktır.

Denizbank’ta Hesabı Olanlar Ne Gibi Avantajlardan Faydalanabilir?
Denizbank müşterileri hesapları aracılığıyla elektrik, su, doğalgaz ve internet faturası gibi faturalarını hesaplarına verecekleri otomatik ödeme talimatlarıyla zahmetsiz şekilde ödeyebilmektedirler. Bunun yanında bankadan hesaplarına tanımlı olarak alacakları kredi kartlarıyla, Denizbank’ ın anlaşmalı olduğu firmalarda, özel fırsatlardan yararlanarak alışverişlerine devam edeceklerdir. Alışverişlerinde ve iş hayatlarında birden fazla bankayla çalışan kişiler, zaman içerisinde bir bankayla daha yakın ilişkiler kurarak tüm işlemlerini bir banka üzerinden gerçekleştirmek eğilimindedirler. Durum böyle olunca da kullanmadıkları hesaplar zaman içerisinde ya unutulur ya da bir kenarda dursun da belki daha sonra lazım olur düşüncesiyle atıl şekilde bekletilir. 2013 yılında kişilerin sahip oldukları, belki de sahip olduklarını bile unuttukları hesaplar için hesap işletim ücreti ödemeleri üzerine bir düzenleme getirildi. Düzenlemenin içeriğine göre hesap sahipleri, 180 gün ve daha fazla süreyle kullanmadıkları ya da varlığını bile unuttukları banka hesapları için hesap işletim ücreti ödemek zorunda kalacaklardı. Deniz bank müşterilerinden hesaplarını kullanmayanların ve hesabını kapatmak isteyenlerin hesaplarını kapatabilmeleri adına izleyebilecekleri birkaç alternatif yol bulunmaktadır. Aşağıda bahsettiğimiz bu yollar detaylı şekilde anlatılmaktadır.

Açıkdeniz İnternet Şubeleri Aracılığıyla Banka Hesaplarının Kapatılması
Hesaplarını kapatmak isteyen Denizbank müşterileri, Açıkdeniz internet şubesi üzerinden hesaplarını kapatabilirler. Yapmaları gereken Açıkdeniz üzerinden sisteme giriş yapmaları ve hesaplar üzerinden hesap kapatma sekmesine ulaşmalı ve kapatmak istedikleri hesapları üzerinde kapatma işlemini yapmaları gerekmektedir. Açıkdeniz internet bankacılığına giriş yapabilmeleri için kişilerin internet şubesi kullanıcı adı ve şifrelerini biliyor olmaları gerekmektedir. Sisteme giriş bilgilerini bilmeyen banka müşterileri 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak giriş bilgilerini edinebilirler.

Denizbank ATM Cihazları Aracılığıyla Hesap Kapatma İşlemleri
Hesaplarını kapatmak isteyen Denizbank müşterileri, Denizbank ATM cihazlarını kullanarak da hesaplarını kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirler. ATM cihazlarına kartlarını yerleştirmeleri ve şifrelerini girmeleri sonrasında hesap işlemleri menüsü altından kullanılmakta olunan hesaplar üzerinde kapatma işlemleri gerçekleştirilebilir.

Çağrı Merkezleri Aracılığıyla Banka Hesaplarını Kapatma
Denizbank hesaplarını kapatmak isteyenlerin başvurabilecekleri yollar içerisinde çağrı merkezlerini aramak da bulunmaktadır. Hesaplarını kapatacak olan Denizbank müşterileri 444 0 800 ya da 0850 222 0 800 numaralı çağrı merkezlerini arayarak kapatmak istedikleri hesapları için gereken işlemleri başlatabileceklerdir. Verilen talimat sonrasında kişilerden telefon bankacılığı şifrelerini tuşlamaları istenebilir. Bu yüzden çağrı merkezinden bu gibi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için telefon bankacılığı şifresinin de biliniyor olması gerekmektedir.

Denizbank Şubeleri Aracılığıyla Hesapların Kapatılması
Hesap kapatma işlemi gibi bankalarıyla ilişkilerini ciddi şekilde etkileyecek işlemleri daha önce verilen yollarla yapmak yerine yüz yüze gerçekleştirmek isteyenlerin başvurabilecekleri hesap kapatma yolu banka şubelerine başvurmaktan geçer. Denizbank şubelerine yapılacak hesap kapatma başvurularında, hesaplarını kapatmak isteyenlerin konuyla alakalı olarak dilekçe hazırlamış olmaları beklenebileceği için banka şubesine gitmeden önce kişilerin aşağıda verilecek olan dilekçeyi doldurmaları veya bir benzerini hazırlamaları işlemleri hızlandıracaktır.

Denizbank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği
Denizbank BANK A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

…………….. Bank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …./…./..

Ad – Soyad

İmza

Yorum yapın