Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili mevduat hesapları (KMH), tüketicinin vadesiz hesabına tanımlanmış kredi limiti şeklinde açıklanabilir. Kredili mevduat hesapları, kişilerin mevduat hesaplarına tanımlanarak oluşturulur ve bu hesaplar, tüketicinin hesabında para kalmadığı durumlarda kendisinin önceden belirlemiş olduğu limitler dahilinde nakit çekimine devam edebilir ve bu hesap üzerinden istediği ödemeleri gerçekleştirmeye devam edebilir. Kullanıcısına bu gibi kolaylıklar sunarken faiz ödeme zorunluluğunu da getirmektedir.

Kredili mevduat hesaplarına uygulanacak faiz oranları, oluşabilecek diğer masraflar, KMH’ lerle alakalı mevzuat müsaade ettiği için bankalar tarafından serbestçe belirlenebilmektedir. Bu sebepten dolayı kredili mevduat hesabı oluştururken hesaba uygulanacak faiz oranları ve diğer masraflarla ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmak tüketici açısından faydalı olacaktır. Bu oranlar bankadan bankaya göre değiştiği için de bankaların bu hesaplara uyguladıkları faiz oranları karşılaştırılıp en avantajlı teklif veren banka tercih edilebilir.

Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu: Kredili Mevduat Hesabı başvurusu için, mevduat hesabına sahip olunan bankanın şubelerine de gidilebilir. Aynı şekilde maaş hesabının olduğu bankaya ya da otomatik ödeme talimatı verilmiş hesapların bulunduğu bankalara gitmek, hem başvuru sürecini hızlandıracaktır hem de onay ihtimalini yükseltecektir.

Kredili Mevduat Limiti Neye Göre Belirlenir?
Başvuru için öncelikle bir sözleşme imzalanır ve bunun yanında bankanın istemiş olduğu bazı evraklar vardır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, bankada maaş hesabının bulunmaması durumunda da gelir belgesi istenir. Başvuru ardından banka tarafından kredili mevduat hesabına tanımlanacak bir limit belirlenir. Bu limit genellikle kişinin bankaya sunmuş olduğu gelirinin belirli bir bölümü kadar olmaktadır. Aynı zamanda kişilerin bu bankalarda belirli bir portföyleri varsa kredili mevduat hesapları için belirlenecek olan limitler bunlara göre ayarlanabilir. Genel itibarıyla kredili mevduat hesaplarının limitini belirleyen kişilerin sunmuş oldukları gelir belgeleridir.

Kredili mevduat hesabının limiti konusunda bankaların karar almasında yardımcı olan parametrelerden biri de Kredi Kayıt Bürosu’ nun sunduğu raporlar ve bu raporlarla birlikte bankanın kişi hakkında oluşan görüşüdür.

Denizbank’ ın Sunmuş Olduğu Kredili Mevduat Hesapları
İnsanların devamlı şekilde artan ihtiyaçları doğrultusunda bankaların sundukları kredi fırsatlarına olan talepleri de artmaktadır. Bu talep karşısında bankaların kredi ve kredili mevduat hesapları için sundukları teklifler tüketicilerin ihtiyaç anlarında yardımına koşmaktadır. Denizbank’ ın sunmuş olduğu avantajlı Kredili Mevduat Hesabı teklifleri aşağıda açıklanmaktadır.

Denizbank’ ın sunduğu kredili mevduat hesapları, müşterilerine anlık ihtiyaçlarında, hesaplarında para kalmamışsa dahi sorunlarının üstesinden gelmelerini sağlıyor. Bu hesabın sahipleri, kredili mevduat hesaplarının limitleri doğrultusunda harcama yapabiliyorlar ve kullandıkları paraya uygulanan faiz, paranın kullanıldığı gün sayısı üzerinden hesaplanıyor. Faiz oranları ay sonu ekstresinde görülebilir.

Tüm Borçlarınızı Kolayca Ödeyebilirsiniz; Kişilerin hesaplarında paraları kalmasa bile sahip oldukları Denizbank kredili mevduat hesapları ile elektrik, su, internet, ve diğer işlemleri için ödemelerini beklemeden gerçekleştirebiliyorlar. Tüm bu işlemlerden sonra bu hesaplara para yatırıldığı anda hiç beklenmeden borç bakiyesinden düşülüyor.

  • Kullanılan gün kadar hesaplanan faiz ay sonunda hesaba yansıtılır.
  • Bu hesapların asgari ödeme tutarları, anaparanın ve tahakkuk eden faiz oranının toplamının % 10’ u kadardır.
  • Hesaba para yatırıldığı anda, hiç beklemeden borç kapatılır.
  • Bu hesap sayesinde beklenen alacaklar zamanında gelmese dahi ödenmesi gereken borçlar zamanında ödenmiş olur.
  • Mevduat hesabında yeteri kadar bakiye bulunmasa dahi fatura ve diğer ödemeler geciktirilmeden yatırılır.
  • Aylık olarak işletilen faiz % 1,84’ tür.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bu hesaba başvurabilmek için yapılması gereken ilk iş, bizzat banka şubelerinden birine giderek vadesiz mevduat hesabı açtırılmasıdır. Bunun ardından kredili mevduat hesabı formu ister internet üzerinden doldurularak ister fiziksel olarak doldurularak şubelere iletilmelidir. Bu formun yanında bankanın isteyeceği bir takım evrak bulunmaktadır.

Gelir durumunu belgeleyen evrak ve nüfus cüzdanın fotokopisi; Tüm bu aşamalar sonrasında gerekli incelemeler banka tarafından gerçekleştirilecektir. İncelemeler ardından herhangi bir engel teşkil edecek hususa rastlanmazsa kredili mevduat hesabı açılacak ve başvuru sahibi de bu hesabın tüm ayrıcalıklarından faydalanmaya başlayacaktır.

Yorum yapın