Ek İş İlanları

DENİZLİ Evlere İş Veren Firmalar ve Ek İş İmkanları

Haberimizde Denizli’de ek iş ilanlarından bahsedilmektedir. Aktif iş ilanları haberimizin sonunda yer almaktadır. Bu iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca farklı sektörlerde ek iş ilanı vermek isteyen firmalar da “ek iş ilanı verme” formunu doldurarak ücretsiz olarak ek iş ilanı verebilirler.

Denizli Hakkında; Denizli ili Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer almakta olan bir ildir ve büyüklük sıralaması bakımından ülkemizde 15. sırada yer almaktadır. Nüfus sayımlarına göre 2015 verileri değerlendirildiğinde ise 993.442 kişi yaşamaktadır. Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi arasında yer almakta olan Denizli bu iki bölge arasında bir geçit görevi üstlenmektedir. Her iki bölgede de Denizli’nin toprakları vardır. Denizli ili batıda Aydın ve Manisa‚ güneyde Muğla‚ kuzeyde ise Uşak illeri ile komşuluğa sahiptir.

Ekonomisi; Denizli ilinin ekonomisi genel olarak sanayi ve ticaret faaliyetlerine dayanmaktadır. Denizli tam bir sanayi merkezidir. İlde ciddi anlamda ihracat yapılan bir şehirdir. Özellikle son 15 yıl içerisinde sanayi alanında ciddi değişim ve gelişimler gerçekleşmiştir. Sanayide özellikle dokuma ve metal sanayisi ön plandadır.

Tarım alanında da ciddi çalışmalar söz konusudur. Denizli halkının yaklaşık olarak yarısı diğer faaliyetlerle ilgilidir. Tarım‚ balıkçılık‚ ormancılık‚ hayvancılık ve arıcılık da bu dallar arasında yer almaktadır. Üretimi yapılan tarım ürünleri buğday‚ arpa‚ mısır‚ nohut‚ tütün‚ haşhaş‚ üzüm‚ pancar‚ incir ve cevizdir. Sebze ve meyve üretimi de oldukça fazladır. Üzüm başta olmak üzere bunun dışında karpuz‚ kavun‚ vişne‚ kiraz‚ şeftali‚ nar‚ erik ve elma gibi meyvelerin üretimi yapılmaktadır. Bunların dışında antep fıstığı ve zeytin üretimi de oldukça fazladır.

İş İstihdamları; Denizli halkı istihdam açısından oldukça geniş bir ilde yaşadıklarından dolayı iş açısından avantajlı olarak değerlendirilebilir. Özellikle sanayinin gelişmiş olması sayesinde çok sayıda fabrika olduğu için bu fabrikalar çok sayıda kişiye iş şansı olmaktadır. Ayrıca tekstil sanayisi de çok fazla gelişmiş olduğu için tekstilde çalışan sayısı oldukça fazladır.

Tekstil ve dokuma alanları evden çalışmak isteyenlere de iş kapısı sağlamaktadır
Özellikle el işleri konusunda beceri sahibi olan ev hanımları bu sektörde ek işlere sahip olabilir. Denizli el işleri konusunda kendine has ürünleri olan bir şehirdir. Özellikle çeyiz alanında çok çeşitli ürünler vardır. Bu ürünlerin ülke içinde diğer şehirlere de gönderimi yapılmaktadır. Çeyiz alanında ürünlerin üretimini yapan firmalar bu alanda ev hanımlarına evde yapmaları için siparişler vermektedir.

Dantel ve örgü işleri; Dantel ve örgü işleri bu alanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun dışında evde yapılabilecek daha çok sayıda iş imkanı bulunmaktadır. Çeyiz sektörünün gelişimine paralel olarak kına süsleri‚ bebek hediyelik süsleri ve nikah şekeri gibi çok sayıda ürünün de üretimi yapılabilir. Bu ürünlerin birçoğu evlerde ek iş olarak çalışan kişiler tarafından üretilmektedir. Sipariş üzeri toplu şekilde ürünler verilir. Her bir parçadan belirli şekilde ücret talep edilir. Bu şekilde birçok kişi geçimini sağlayabilir.

Kokulu taş‚ mum ve sabun üretimi de Denizli ilinde yapabileceğiniz işler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin üretimi sadece bayanlar değil erkekler ve öğrenciler tarafından da yapılabilir. Denizli öğrenci bakımından çok sayıda kişinin eğitim gördüğü bir ildir ve bu şekilde çalışarak eğitimine katkı sağlayan çok sayıda öğrenci bulunmaktadır.

Denizli’de ek iş arayanlar; Yapabileceğiniz ek iş türlerini ve diğer ayrıntıları alt kısımdan yazarak e-posta adresinizi bırakabilirsiniz. Ek iş imkanı olduğunda sizlere email atılacaktır.

Denizli”de ek iş veren firmalar; Ek iş ilanı verme formunu ücretsiz olarak doldurabilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu