Dükkan Kiralayarak Veya Sokakta Çorap Satarak Para Kazanmak

Sokak satıcısı olarak ya da bunun yerine küçük bir dükkan kiralayarak yapılacak olan çorap satıcılığı, kişilerin kazanç sağlamaya devam etmekte oldukları meslekler arasındadır.

Günlük yaşantısında ayakkabı kullanmayı tercih eden herkesin sağlığı ve konforu için her gün kullandığı giysilerden ve aksesuarlardan olan çorap, neredeyse herkesin vazgeçilmezleri arasındadır. Giyilen kıyafetleri kombinlerken tamamlayıcı aksesuar olarak kullanılırken soğuk kış günlerinde de hasta olmamak için kalın kalın giyilen giysilerdir.

Her işe başlamadan olduğu ve yapılması gerektiği gibi bu işe başlamadan önce de bir yol haritası çizilmelidir. Nasıl bir iş kurulmak ve gerçekleştirilmek isteniyor, kurulacak olan işin büyüklüğü ne olacak, nerede faaliyet gösterilecek ve dükkan mı kiralanacak, eş dost arasında olan samimi ve küçük tutarlı satışlar mı gerçekleştirilecek ya da sokak satıcısı olarak mı çalışılacak. Tüm bunlara ve diğer değişkenlere karar verdikten sonra geriye kalan şey satılacak olan çorapları üretmek ya da temin etmek kaldı.

El Yapımı Çorap Satmak
El yapımı, patik tarzı çoraplar, kışın gerçek anlamda hayat kurtarıcı olabilmektedirler. Yün iplerle örülen bu çoraplar soğuk kış günlerinde ayaklarınızı son derece sıcak tutmaktadır. Bunun yanında hazır olarak alınacak olan kışlık çoraplarda kış aylarında tüketim oranı artan ürünlerden olduğu için satışı kolay olacaktır. Kış aylarında kışlık çorapların satış oranında artış yaşanması gibi yaz aylarında da patik çorap ve daha ince çorapların satışında artış yaşanmaktadır. Yaz aylarında tercih edilmekte olan renklerde ve desenlerde çorapları bulmak, satış oranlarını sürekli olarak yüksek tutmak için yapılması gerekenler arasındadır. Satılacak olan çorapları doğal olarak toptan almak ve daha ucuza mal etmek gerekecektir ki üzerine kar payı koyunca, insanlara fazla pahalı gelmesin ve insanlar da ihtiyaçları olduğu kadar belki de daha fazla çorap alabilsin. Ancak bu şekilde kar durumuna geçilecektir. Toptan olarak alınacak olan çoraplar iyi şekilde muhafaza edilmeli ve başlarına nemden ya da tozdan bir zarar gelmesinin önüne geçilmelidir.

Çoraplar Nerede Nasıl Satılacak?
Satılacak olan çorapları ürettikten ya da satın aldıktan sonra geriye kalan şey, bu çorapların nerede satılacağıdır. Bazı kişiler bu iş için küçük birer dükkan açmayı düşünürken bazı kişiler de sokak satıcısı olarak bu işe devam etmeyi tercih etmektedirler. Her iki durum için de alınması gereken bazı izinler ve takip edilmesi gereken kurallar vardır. Sokak satıcısı olarak çorap satma işinde bulunurken içinde bulunulan belediyeden, satış işlemini gerçekleştirmek için izin almak gerekmektedir. İçinde bulunulan belediyeden izin alındıktan sonra belediyenin satış yapmak için müsaade verdiği yerlerde satış yapılabilecektir. Dükkan kiralamak ve bir de dükkan giderleriyle uğraşmak yerine sokak satıcısı olarak satışta bulunmak bazı durumlarda daha kazançlı olabilecektir. Belediyeden izin almadan sokak satıcısı olarak çalışmak isteyen kişileri de uyarmak gerekirse, başları belediye ve zabıta görevlileri ile derde girebilir ve tezgahları ellerinden alınabilir. Bu nedenle belediye ve belediye görevlileri ile sorun yaşamamak adına her şeyi kitabına uygun olarak yapmakta fayda olacaktır.

Evde hazırlanacak olan bebek çorapları ve patikleri satılarak da güzel gelirler elde edilebilecektir. Bebek tenine zarar vermeyecek hassaslıkta iplerin kullanıldığı ve bebekleri sıcak tutacak, onları soğuktan koruyacak tarzda üretilen patikler ve çoraplar, kısa süre içerisinde tükenecektir. Bu gibi ürünler, ister evden ister tezgahtan olsun, kısa süre içerisinde tükenecektir.

Yorum yapın