İş ve Para Dünyası
Dünyanın En İyi ve Zevkli Meslekleri
Yazar: - 12 Ağustos 2018
529
0
Dünyanın En İyi ve Zevkli Meslekleri

Herkesin, yaşamını sürdürmek ve isteklerini yerine getirebilecek maddi imkanlara sahip olmak için gerçekleştirmekte olduğu bir mesleği vardır. Bu meslekler, kişilerin yeteneklerine ve imkanlarına göre doğal olarak farklılık gösterebilecektir.

Her insan birbirinden nasıl farklı ise meslekler de kendi aralarında farklılık göstermektedir. Farklı ve güzel olan mesleklerin aday olarak katıldıkları ve Avustralya’ da gerçekleştirilen, dünyanın en iyi meslekleri yarışmasına dünya genelinden, tüm ülkelerden aday meslekler iletilmiş ve 600 binin üzerinde meslek arasından en iyi olabilecek meslekler seçilmiştir. Yazının devamında, bu yarışmada finale kalan meslekler ve bu mesleklerin içerikleri hakkında bazı bilgiler aktarılacaktır. İyi okumalar.

Vahşi Yaşam Koruyuculuğu
Vahşi yaşam koruyuculuğu, gerçek anlamda görülmeye değecek olan, eşsiz, doğal yapısına dokunulmamış ve hala saf kalmış yerlerin görülmesine, buralarda yaşayan hayvanların gözlemlenmesine olanak sağlayan bir meslektir. Bu işle uğraşan Greg Snell, Güney Avustralya’ da vahşi yaşam koruyucusu olarak çalışmaktadır.

Eğlence Şefliği
Bu başlığı okuyan herkes, kesinlikle kendisine bir tane eğlence şefi olan arkadaş edinmeye çalışacaktır. En iyi meslek yarışmasına Amerika’ dan katılmakta oldn Andrew Smith 23 yaşından ve aslen bir Fransız ve Paris doğumlu. Standart olarak herkes gibi gündüzleri ofisinde çalışmakta olan Andrew, akşam saatlerinde, genellikle VIP partilere ve etkinliklere giderek, buradaki insanların daha fazla eğlenmelerini, partiden ve etkinliklerden daha fazla zevk almalarını sağlıyor. Eğlence şefi olarak gece geçirdiği saatler umarız ki ertesi gün kendisine çok fazla sorun çıkarmıyordur.

Doğa Gezginliği
En iyi meslek yarışmasına İrlanda’ dan katılan Allan Dixon doğa gezginliği yapmaktadır. Gezmekte olduğu alanlardaki doğal güzellikleri ve buralarda yaşamakta olan hayvanları kayıt altına almakta, bu alanlarda ve bu hayvanlarla yaşadığı deneyimleri kaydetmektedir. Allan, internet ve youtube üzerinde hayvanlarla selfie çektiren adam olarak da bilinmektedir. İnternet üzerinde, hayvanlarla çektirdiği birçok fotoğraf bulunmaktadır ve bu fotoğrafların tamamına yakınında hayvanlar da en az Allan kadar mutlu poz vermektedirler. Allan, gezdiği yer sayısını ve tanıdığı hayvan sayısını arttırdıkça, hayvanların da kendisine olan güveni artmışa benziyor.


Ada Bekçiliği
2009 yılında katıldığı dünyanın en iyi işi yarışmasını, ada bekçiliği mesleği ile kazanan Ben Southall, gerçekleştirmekte olduğu mesleği ile son derece mutlu gibi görünüyor. Onlarca ülke gezerek bu mesleği devam ettirdiğini söyleyen Ben, hem dünya üzerinde çeşitli ülkelerde gezerken ve yeni yerler görme fırsatı yakalarken diğer taraftan da eşsiz manzaralı adalarda mesleğini icra etmektedir.

Yaşam Fotoğrafçılığı
İnsanların günlük yaşantılarını görüntüleme ve bunları kayıt alma ile zamanını geçiren Roberto Seba, bu işini TimeOut dergisinde devam ettirmektedir. Keşfetmenin, öğrenmenin ve tüm bunları paylaşmanın en iyi yollarından biri olan fotoğraflama ile bir günde ya da bir yılda gerçekleştirmekte olduğu her şeyi, gittiği her etkinliği; konseri, nikah törenini, restoranları, plajları ve diğer görülmeye değer yerleri fotoğraflarla belgelemektedir. Bunun yanında günlük olarak gerçekleştirdiği aktiviteleri de belgelendirerek, yaşantısında bir şeyleri değiştirmek isteyen ve bir parça yenilik arayan kimselere de ilham kaynağı olabilmektedir.

Lezzet Ustaları
Avustralya’ nın Batısında lezzet ustası olarak çalışmakta olan Rich Keam, normal, standart işleri olan kişilerin yalnızca öğle aralarında karınlarını doyurmak için yemek yemelerinin aksine, kendisi yalnızca yemek yeme için işe gitmektedir. Rich’ in işi aslında hazırlanan yemekleri tatmak, hangi dokunuşlar eksik ya da tam olmuş bunları belirtmek.

Tüm dünya genelinden katılımcıların yer aldığı “Dünyanın En İyi Mesleği” yarışması, Avustralya’ da gerçekleştirildi ve dünyanın her yerinden başvuruda bulunan katılımcılar arasından finale yalnızca 18 meslek ve kişi kalmayı başardı. Finale kalan kişiler, Avustralya’ ya gelerek yeni bir ülke görme şansı elde ettiler ve finalde galip olarak ayrılmaya çalıştılar. Dünyanın en iyi mesleği gibi bir yarışma düzenlemek gerçekten güzel bir fikir ama belirtmek gerekir ki insanların severek yaptıkları işlerinde yorulmadan ve azimle çalıştıkları bilinen bir gerçek. Kişinin severek çalıştığı kendi işi kişiye göre dünyanın en iyi işidir.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ