İnternetten Para Kazanma

E-Mail Okuyarak Para Kazanmak (Ödeme Yapan Firmalar)

İnternetin kişilere sunmakta olduğu faydaların bir listesi tutulsa bu listenin ucu bucağı belli olmazdı. Hergün faydalanılan internet gerek araştırma, gerek bankacılık işlemleri, gerek alışveriş ve gerek de eğlence alanlarında kullanılmakta ve kullanıcılarının hayatını büyük oranda kolaylaştırmaktadır.

İnternetin yaygınlaşması ve herkesin kullanımına girmesi sonucunda yavaş yavaş herkes bir e-posta hesabı sahibi olmaya başladı. Günlük olarak alışveriş sitelerinden ve arkadaşlardan gelen maillerin okunması dışında iş hayatında da maillerin önemi büyüktür ve resmi yazışmaların büyük bölümü mailler aracılığı ile yapılmaktadır. Üye olunması gereken sitelere ve diğer platformlara üyelik sırasında kişilerden istenen bilgiler arasında artık a-mail adresleri de kalıcı şekilde yer etmiştir.

E-maillerin insanların hayatında bu kadar yer etmesiyle birlikte e-postalar ile yapılan işlemlerin sayısında da otomatik olarak bir artış yaşanmakta ve kişilerin sahip oldukları e-posta adresleri ile yapabileceklerinin sınırları genişlemeye devam etmektedir. E-posta hesapları ile yapılabilecekler arasında, kişilerin internet başında geçirdikleri süre boyunca para kazanmaları da bulunmaktadır. Şu şekilde olacak ki kişiler, üyelik esasına göre çalışmakta olan ve kendilerine reklam, mail ve benzeri içerik gönderecek olan sitelere üye olacak, bu sitelerden gelen mailleri okuyarak ve gelen iletileri- reklamları açarak para kazanmaya başlayacaklardır. Yazının devamında internetten, mail adresleri üzerinden mail okuyarak ve gelen mesajlara bakarak para kazanılabilecek olan siteler aktarılacaktır.

Matrixmails ile Para Kazanmak
Siteye üye durumda olan mail adreslerine gönderilen mesajların ve videoların açılması karşılığında para kazanılabilecek olan siteler arasında yer alan Matrixmails, uzun zamandır bu iş üzerinde devam etmektedir. Siteye yapılacak üyeli işlemi sonrasında site tarafından kayıtlı mail adreslerine çeşitli mesajlar gönderilecektir. Sitenin gönderimiş olduğu mailler açılarak ve yönlendirilen sitelerdeki reklamlara tıklanarak para kazanılması mümkün olan bir sisteme sahiptir Matrixmails. Sisteme üye olan mail adreslerine gönderilen reklamlardan ve videolardan birim başına 1 sent ile 4 sent kazanılmaktadır. Aynı zamanda sitede bulunan reklamlara tıklanılması karşılığında da 05 ile 1 sent kazanılacaktır. Birikimlerin 3 gün içerisinde 2 dolar seviyesine ulaşması durumunda para aktarımı gerçekleştirilecektir. Aktiviteler sonucunda birikmiş olan bakiyeler PayPal ve Alertpay aracılığıyla aktarılmaktadır. PayPal’ ın Türkiye’ de hizmet sunmayı bırakmasından dolayı geriye sadece Alertpay kalmaktadır. Hesaplarda biriken bakiyelerin 10 dolar seviyesine ulaşmasından sonra kişiler herhangi bir komisyon masrafı ödemeden paraları hesaplarına aktarabileceklerdir.

Üyelik şekli bakımından diğer sitelerle benzerlik göstermektedir. Mail okuyarak para kazanılabilecek olan çoğu sitede aynı kayıt olma şekli geçerlidir. Kayıt olmak için register ya da join yazan butonlara tıklanacak, sonrasında da kişilerden istenen bilgilerin doldurulması sonrasında mail adreslerine gönderilen onaylama kodları açılacaktır. Üyelikler, onaylama kodlarının doğrulanmasından sonra aktif olacaktır ve mail okuyarak para kazanmak ancak bu aşamadan sonra imkanlı olacaktır. 2002 yılında kurulan platform hala çalışmalarına devam etmektedir ve internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin ziyarey edebilecekleri siteler arasında yer almaktadır.

Paisalive ile Para Kazanmak
Mail okuyarak para kazanılacak olan platformların arasında paisalive da yer almaktadır. Paisalive ile para kazanmak için yapılması gereken ilk şey sisteme üye olmak ve mail adreslerine gelen aktivasyon maillerini onaylamaktır. Yabancı kaynaklı bir site olan Paisalive ile para kazanmak için sitenin kişilere gönderdiği maillerin açılması, videoların izlenilmesi ve reklamlara tıklanılması gerekmektedir. Aynı zamanda sitede geçerli olan ve kişilerin yapmış oldukları tüm işlemlerden kazanmakta oldukları Rs adında, sitenin kendi bakiye birimi vardır. Yapılan tüm işlemlerden dolayı kişilerin bakiyesine Rs puanları eklenmektedir ve Rs puanlarının 1000 puana ulaşmasından sonra kişilerin siteye yapacakları istek sonrasında takip eden bir ay içerisinde kişilere ödeme yapılmaktadır. Aynı zamanda Paisalive ile para kazanmanın bir diğer yolu da kişilerin halihazırda üye oldukları sisteme arkadaşlarını da kendi referanslarıyla üye etmeleri, kendilerinin Rs kazanmalarını ve doğal olarak da reel para kazanmalarını sağlayacaktır.

Sisteme kayıt oluş sırasında kişiler 99 Rs kazanırlar. Başka kişilere sitenin önerilmesi durumunda da kazanç sağlanacak olup 10 kişiye yapılacak olan öneri karşılığında anında 10 Rs kazanılacaktır. Sistem tarafından kişilere gönderilmekte olan mesajların okunması halinde 0.25 ile 5 Rs arasında puan kazanılacak olup kişilerin biriken puanlarını almaları için 15 gün beklemeleri gerekmektedir. Ödemeler sistem tarafından 15 günde bir gerçekleşmektedir.

Moneymail ile Para Kazanmak
Aylık olarak düzenli şekilde ek gelir elde etmek, internet başında geçirdikleri vakitlerde bile kazanç elde etmek isteyen kimseler, aylık düzenli şekilde gelir sağlayabilecek oldukları Moneymail’ e üye olabileceklerdir. Yapılan üyelik işleminden sonra üyelik işleminde belirtilen mail adreslerine onaylama mailleri gönderilecektir. Gönderilen maillerin onaylanmasından sonra üyelik işlemleri nihayete varacaktır. Moneymail adresinden üye mail adreslerine gönderilen reklam videolarının izlenmesi ile kişilerin 50 sent ve üzeri kazanç elde etmeleri mümkün olmaktadır. Sitede birikmekte olan bakiyenin belirli bir seviyeye ulaşmasından sonra kişilerin paraları çekmeyi talep etme hakları bulunmaktadır. Aynı zamanda sisteme, referans olarak başka kişilerin de dahil edilmesi durumunda kişilerin bakiyelerinde artış olmaktadır.

Sendearnings.com ile Para Kazanmak
İnternet üzerinde geçirilen vakti değerlendirmek isteyen fakat bu sırada ne gibi bir işle meşgul olup bu sırada yapılacak işler hakkında pek bir bilgisi olmayanların yapabilecekleri işler arasında Sendearnings.com’ a üye olmak ve buradan gelecek olan mailler, reklamlar, videolar üzerinden para kazanmak gelmektedir. Kişilerin sisteme üye olurken girdikleri mail adreslerine düzenlü şekilde mail gönderilecektir ve kişilerin bu mesajları açmaları, sistemden gelen reklamlara tıklamaları ve gelen videoları izlemeleri karşılığında sistemdeki hesaplarının bakiyelerine puan eklenecektir. Sistemde gerçekleşmekte olan döngü aslında çok basit, sistem tarafından üye olan kişilerin mail adreslerine çeşitli içeriklerde mailler gönderilmektedir ve bu maillerin içerisinde çeşitli reklamlar bulunmaktadır. Reklam bağlantılarına tıklanarak açılacak sayfalardaki videoların izlenmesi, reklamlara tıklanması ve mesajların okunması ile kişilerin Sendearnings üzerindeki bakiyelerine puan eklenecektir. Puanlar belirli seviyelere kadar ulaştıktan sonra sistem ile iletişime geçilerek buradaki puanların reel para olarak banka hesaplarına aktarımı gerçekleştirilebilecektir.

Bu Siteler Nasıl Ödeme Yapıyorlar?
Yukarıda aktarılan ve bunların benzeri sitelerin tamamında benzer bir mantık işlemektedir; sisteme üye olan kişilerin mail adreslerine düzenli şekilde mailler gönderilmektedir ve gelen mailleri okuyarak burada yer alan videoları izeleyen ve diğer reklam bağlantılarına tıklayan kişilerin sistemdeki bakiyeleri artmaktadır. Sitelerin bazılarında kendi puanlama birimleri olmaktadır “Rs” gibi ve bu puanların biriktirilmesi gerekmektedir. Puanların biriktirimi ve ödemelerin yapılması için yine siteden siteye göre değişen limitlere ulaşılması gerekmektedir. Bu limitlere ulaşılması durumunda sistem ile iletişime geçilecek, daha sonra kişilerin hesaplarına yaptıkları işlemlerden kazandıkları bakiyeleri aktarılacaktır.

Bazı siteler bir limite ulaşılması durumunda ödemede bulunurken bazı siteler de 15 günden 15 güne ödemede bulunmaktadırlar. Sitelerin puanlamaları ve ödeme politikaları birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir.

Sitelerin Güvenilirliği
Mail okuyarak para kazanmak isteyen kimseler, iletişim kuracak oldukları siteler hakkında derinlemesine araştırmada bulunmalıdırlar. Sahte sitelere yapılacak olan üyelikler yalnızca vakit kaybı olacak ve bu sitelerin kazanmasına, hatta sitelerden gelecek olan mesajların kötü niyetli mesajlar olması durumunda kişilerin bilgisayarları ve mail adresleri tehlike altına düşecektir. Bu gibi durumlardan kaçınmak adına yapılacak üyelik işlemlerinde önce sitelerin güvenilirlikleri hakkında sağlam bir kanıya varılmalıdır.

Diğer Yorumlar
İnternette yer alan bazı yorumlara göre de mail okuyarak para kazanılması için üye olunan ve bu sitelerden gelen mesajların okunması, gelen videoların izlenmesi ve gelen reklam bağlantılarının açılması sonucunda sitelerde anlatıldığı gibi yüksek meblağlarda para kazanılmamaktadır.

Bu sitelerin genel mantığı hakkında ulaştığımız bilgileri paylaşacak olursak, bu siteler reklamlarının izlenme sayısını arttırmak isteyen firmalardan ödeme almaktadırlar ve bu ödemelerin büyük çoğunluğunu kendilerine ayırarak geri kalan kısmı da sisteme üye olan yüzlerce kişi arasında paylaştırmaktdırlar. Bu şekilde kendileri büyük kazançlar elde ederken sisteme üye olan ve sistemden gelen videoları izleyerek para kazanmayı amaçlayan kimselere de çok düşük oranlarda para aktarmaktadırlar.

Mail başına kazanılacak olan tutarların daha işin başından itibaren çok düşük tutarlarda olması, bilgisayar başında geçirilen uzun vakitler sonrasında bile kişilerin tatmin edici kazançlar elde edememelerine neden olacaktır. Bu işe uzun zamanlarını ayıran kişilerin kabaca bir hesaplama ile aylık kazanabilecek oldukları ek gelirler de 200 TL’ yi geçmeyecektir. Bu durum derinlemesine analiz edilmeli ve bu alanda çalışmakta olan sitelerden birine üye olmadan önce internet üzerinden para kazanılabilecek olan diğer yöntemler de araştırılarak aralarından akla en yatkın olanı seçilmelidir.

Ama mail okuyarak para kazanacağım, bu iş ek gelir elde etmek için aslında çok basit diyen kimseler de deneme amaçlı açacak oldukları yeni bir mail adresi ile bu alanda çalışmakta olan sitelerden birine üye olabilirler ve bir aylık bir deneme sürecinden sonra kazandıkları paraların tamamını hesaplarına alabilirler ve tatmin edici düzeyde bir gelir elde edebilirlerse bu işe devam etmelerinde mantıksız bir taraf bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu