İş ve Para Dünyası
Ek Gelir Elde Ederken Müşterilerinize Karşı İzleyeceğiniz 8 Adımla Kazancınızı Arttırın
Yazar: - 01 Mart 2019
176
0
Ek Gelir Elde Ederken Müşterilerinize Karşı İzleyeceğiniz 8 Adımla Kazancınızı Arttırın

Bu yazımızda ek gelir kazanmak için yapılan her türlü işte, müşterilerinize karşı nasıl davranmanız gerektiği ve onların ihtiyaçlarını, sorunlarını nasıl çözmeniz gerektiği hakkında tüyolar verilmektedir.

Günümüz Koşullarında Ayakta Kalmak İçin Ek Gelir Şart
Bir ek gelir kaynağına sahip olmak ve düzenli işle birlikte bu uğraş sayesinde daha fazla para kazanmak, günümüzün gerekleri arasına yavaş yavaş girmeye başlamaktadır.

Maaşların sabit kalırken tüketim ürünlerinin ve hizmetlerin fiyatlarının günden güne artması, enflasyonun yüksek olması ve bunlara benzer onlarca sebep, kişilerin sahip oldukları hayat standartlarını korumaları ve daha iyi şartlarda yaşamaya başlamaları için kendilerine ek işler edinmelerine neden olmaktadır.

Ek Gelir Edinme Fikri Zaman Kaybı Mı?
Bazı kişiler ek işte çalışmaya zaman kaybı, enerji kaybı ve sonuç alınamayacak bir uğraş gözüyle bakarken, geriye kalan ve ek işini severek, emek vererek yapan kişiler işlerinden oldukça yüksek kazançlar sağlayabilmektedirler.

Hayal alemlerinde, her şeyin daha iyiye gideceğini beklemek ve dünyanın daha güzel, daha yaşanılası bir yer olmasını beklemek, insanların düştükleri en büyük hataların başında gelmektedir. Daha iyi işler başarmak, daha iyi yaşam standartlarına ulaşmak ve daha fazla para kazanmak için yapılacak olan ilk şey harekete geçmek olmalıdır.

Ek Gelir Sizi Zor Dönemlerinizde Ayakta Tutacaktır
Maddi anlamda, kendini tamamlanmış hissetmek isteyen ve istediği çoğu şeye ulaşabilecek durumda olmak isteyen kişiler, düzenli olarak gelir elde ettikleri işlerinin yanında en azından bir tane ek gelir kazanacak oldukları işle uğraşmalıdırlar. Düzenli işlerinde ortaya çıkabilecek olan herhangi bir olumsuzluk durumunda hem maddi hem de duygusal anlamda boşluğa düşmemek için kişiler, en azından bir tane ek işe sahip olmalıdırlar.

Piyasalardaki durmak bilmez dalgalanmalar, fiyatların sürekli olarak yükselmesi, kişisel ve ailenizin ihtiyaçlarının sürekli olarak değişmesi ve artması gibi etmenler karşısında ayakta dik bir şekilde durmanız gerekmektedir. Düzenli işe sahip olmak ve aylık olarak düzenli bir gelir elde etmek, oldukça iyi bir durumdur ve herkesin istediği bir şeydir.

Fakat, işinizde meydana gelebilecek değişmelere ya da işsiz kalmanız durumuna karşın hazırlıklı olmalı ve farklı bir gelir kaynağına daha sahip olmalısınız. İşinizin ve ekonominin gerçekten kötü gittiği zamanlarda ek işinizin yoğunluğunu arttırabilir ve kazanç yollarınızı genişletebilirsiniz.

Ek Gelir: Müşteri Kazanmanın ve Potansiyelinizi Arttırmanız İçin 8 İpucu
Alt kısımda sizlere verdiğim 8 ipucuyla ek gelir kazandığınız ya da ek gelir kazanacağınız sektörde daha fazla nasıl ilerleyebilirsiniz, müşterilerinizi nasıl arttırabilirsiniz ve müşterilerinize ne gibi yenilikler sunarak onların ilgisini çekebilirsiniz gibi fikirler verilmektedir.

Ek Gelir: Ekonomik Anlamda Kendinizi Güvene Alın
Ek iş yaparak para kazanmak gerçekten çok güzel ve çok anlamlı bir harekettir. Tembel ve miskin bir hava yerine sürekli olarak aktif olmayı ve hareket halinde olarak üretici tavır sergilemeyi tercih eden insanların yapabilecekleri işlerdir.

Ek iş ile kazanç sağlamak, kişilerin sürekli olarak erteledikleri ihtiyaçlarını karşılamaları ya da para biriktirmeleri için mükemmel fırsatlardır. Fakat, asıl gelir kaynağını oluşturan düzenli işlerin de garanti altına alınması gerekecektir.

Asıl gelir kaynaklarının güven altına alınmaması halinde bu alandan gelecek olan kazançlar düşebilir hatta işinizi kaybedebilirsiniz. Daha fazla para kazanmak için ana gelir kaynağınızdan olmayı istemeyeceğiniz için ilk olarak ana gelir kaynağınızı güvence altına almak son derece akıllıca bir hareket olacaktır.

Ek Gelir: Üreteceğiniz Ürünler ya da Bilgi Birikiminiz
Üretmekte olduğunuz değerleri ve ürünleri satın alacak insanların neden sizi ve sizin ürettiğiniz ürün ve hizmetleri tercih etmeleri gerektiğinin cevabını arayın. Bu cevabı ararken ne kadar samimi ve rasyonel olursanız aynı oranda başarılı olursunuz.

Uzman olduğunuz, bilgi birikimine sahip olduğunuz uzmanlık ve ilgi alanlarınızın, başarılı ve azimli olduğunuz, sıkılmadan yapacak olduğunuz alanların ve işlerin listesini oluşturun. Sahip olduğunuz bilgi birikimi, sizi diğer insanlardan farklı kılan en büyük etmendir. Diğerlerinde olmayanın sizde olması, diğer kişilerin dikkatini çekmenizi ve bu kişilerde, sunmakta olduğunuz hizmetlerden faydalanma isteği uyandırmanızı sağlayacaktır.


Ek Gelir: Pazarınızı İyi Tanıyın
Üretecek olduğunuz hizmet ve ürünlerin tüketilecek olduğu toplum kesimini belirleyin. Ürünlerinizi satacak olduğunuz kişiler, sizin hizmetinizden ve ürünlerinizden faydalanmak için gereken mali güce sahip mi ya da hizmet ve ürünlerinizden faydalanmak istiyorlar mı? Bu gibi sorulara cevap arayarak hedef kitlenizi ve pazarlama stratejinizi oluşturabilirsiniz.

Ek Gelir: E-posta Toplulukları Oluşturun
Ürettiğiniz hizmetlerin ve ürünlerin tüketilmesi ve talep edilmesi için insanlara ihtiyaç duyacaksınız. Resmi anlamda size insanlara ulaşma bakımından en fazla yardımcı olacak ve sizin de en fazla kullanacak olduğunuz araçların başında e-posta gelmektedir.

Potansiyel müşterilerinizin e-posta adreslerini biliyor olmanız size daha yolun başından çok büyük avantajlar sağlayacaktır. E- posta topluluğu oluşturmak için yapabilecek olduğunuzun işlemler aşağıda açık şekilde anlatılmaktadır.

Önerim AWeber; İlk olarak bir e-posta pazarlama programı satın alabilirsiniz. AWeber ya da Infusionsoft gibi programlar bu iş için idealdirler. Potansiyel müşterilerinizin faydalanabilecek olduğu ücretsiz içerikler, başlangıç aşaması için size ve sizden gelen maillere sadakatlerini arttırmak için faydalanabilecek olduğunuz pazarlama tekniklerindendir.

İnsanlara sizden ve ürünlerinizden fayda görebilecek olduklarını bu şekilde gösterirseniz, sizden gelecek olan her türlü mesaja ve hizmete açık olacaklardır. Sunabilecek olduğunuz ücretsiz içerikler; e-kitaplar, audio kitaplar ya da bilgilendirme klipleri, raporlar gibi çeşitlendirilebilir.

Ek Gelir: Topluluğunuzun İsteklerini Öğrenin
Oluşturduğunuz topluluğun isteklerini ve arzularını tahmin ederek bu alanda çalışmaya başlayabilir ve geri bildirimleri, işin getirisine göre öğrenebilirsiniz. Başka bir yolla, daha profesyonel olarak, SurveyMonkey gibi ücretsiz hizmetlerden faydalanarak topluluğunuzun sizden beklediklerini, ihtiyaç duyduklarını öğrenebilirsiniz.

Bu ve benzeri uygulamalar ile soracak olduğunuz sorular, o anda ve ilerisi için nasıl bir üretim ve pazarlama stratejisi izlemeniz gerektiğini anlamanızı sağlayacaktır.

Ek Gelir: Anketlerle Çözüm Sunun
Yukarıda verdiğimiz gibi ücretsiz olarak bulabilecek olduğunuz anket uygulamaları sayesinde, topluluğunuzun ihtiyaçlarını tespit edebilirsiniz. İnsanların ihtiyaçlarını bilmek ve bu anlamda çalışmada bulunmak son derece akıllıca bir hamle olacaktır. İnsanlar, sonuç alabilecek ve işlerine yarayacak çözüm önerilerine zamanlarını ve paralarını ayıracaklardır. Bu nedenle, kaliteli ve uygulanabilir çözüm önerileri sunun.

Ek Gelir: Lansman Planlaması Yapın
Büyük ve kurumsal şirketlerin yapmakta olduğu gibi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha arz etmeden önce ufak ip uçları verin, sizi takip eden kişilerin heyecanlanmalarını ve meraklanmalarını sağlayın.

Ek Gelir: Deneyimli Birisini Bulun
İzlediğiniz yoldan daha önce geçmiş birisinin deneyimlerini ve başına gelenleri dinlemek, sizin yolculuğunuzda aynı olumsuzluklardan sakınmanız için son derece etkili olacaktır. Deneyim, bazı durumlarda sahip olunabilecek en güçlü silah haline gelebilmektedir.

Sizin şimdi faaliyet gösterdiğiniz alanda faaliyette bulunmuş ve başarı yakalamış kişilerin kariyer öykülerini, günlük rutinlerini, çalışma prensiplerini öğrenmeye çalışın. Bu kişilerin blog sayfalarından ya da sosyal medya uygulamalarından paylaştıkları paylaşımlarla az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazının başından beri verilmekte olan ekmek kırıntıları takip edilerek, ek iş aşamasında yaşanabilecek zorlu ve stresli dönemler çok küçük sıyırıklarla atlatılabilecektir. Disiplinli çalışma ve yapılan işe özen göstermek sahip olunan sürekli işlerde olduğu gibi gerçekleştirilecek olan eş işlerde de son derece önem taşımaktadır.

En Basit Yoldan Ek Gelir Elde Etmek İçin Hangi İşlerden Başlanabilir?
Makale yazarak, Tweet atarak ya da oyun oynayarak ek gelir elde etmek isteyenlerdenseniz bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

Basit ve Yaratıcı Ek Gelir Fikirleri
Online ders vererek, kullanmadığınız eşyaları satarak, internet sitesi test ederek, bionluk ya da benzeri sitelerde işler yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Detaylar için başlığa tıklayınız.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ