Ek İş Fikirleri

El Emeği Göz Nuru Örgü Modelleriyle Ek Gelir Elde Edin

Her kadın gerek stres atmak için gerekse kazanç sağlamak için el işlerine büyük ilgi duyar. Özellikle son yıllarda el emeği göz nuru iş seçenekleri girerek artmaktadır.

Ev hanımları için oldukça yararlı bir kazanç kapısı olarak kendi yaratıcılıklarıyla ürettikleri ürünlerin satılması oldukça karlı bir iştir. Her kadın kendi hobisini kazanç yönünde kullanabilir.

El Becerisine Güvenen Kadınların Örgü Dünyası
Kadın geliştirdiği el becerilerini çok kolay bir şekilde kazanç elde etmek üzere satışa sunabilmektedir. El becerilerini geliştirmek ve daha yeni fikirlerle bir ürün tasarlayabilmek için hanımlar kurs eğitimi almaktadır. Bu sayede hiç el işi bilmeyen bir kadın bile artık kendi ekmeğini kendi kazanabilmektedir. El emeği göz nuru iş seçenekleri oldukça fazladır. El emeği göz nuru olan ürünler her geçen gün daha çok ilgi görmektedir. Başlı başına büyük bir emek ve sabırla ortaya çıkan ürünlerin fiyatı da diğer hazır ürünlere nazaran daha pahalıdır.  Son dönemlerde el emeği diyebileceğimiz ürünlerin başında yün işlerine oldukça sık rastlamaktayız. Özellikle bebek giysileri olarak örülen örgüler büyük ilgiyle kullanılmaktadır. Kışın modası olan bere ve atkılarda oldukça fazla satış görmektedir.

Örgü furyası herkes tarafından çok sevilse de ne yazık ki bazı kadınlar tarafından bilinmediğinden satış oranı en fazla el işlerindendir. Örgü işlerinde yün patiklerde oldukça fazla rağbet gören ürünlerdendir. Bir başka örgü tekniği olan dantel örgülerde birçok çeyizci ve çeyiz hazırlıkları içindekiler için çok dikkat çekici ürünlerdir.

Bunun yanı sıra el emeği göz nuru olarak hanımların yapıp sattığı, yine hanımlarca ilgi gören ürünlerden biri mefruşat ürünleridir. Çeyizlik olarak her türlü nevresim takımı, pike takımları, masa örtüleri bu dal altında satışa sunulmaktadır. El emeği olarak satışa sunulan bir çok ürün olduğunu söylemiştir. Bunların arasında bez oyuncak bebekler artık günümüz itibariyle anneler tarafından tercih edilmektedir. Tamamen organik olan bez bebekler sevimlilikleriyle her yaştan insana hitap etmektedir.

Son dönemlerin en çok ilgi çeken ürünlerinden biride keçe çalışmalarıdır. Özellikle kapı süsleri, doğum günü, nişan ve kınalarda keçeler önemli bir yer tutmaktadır. Keçelerin kolay yapımı ve göze güzel hitabı herkesin dikkatini çekip satışa yöneltmektedir. Bununla birlikte kadınların yine rahatlıkla satış yapabilecek çalışmalarından biri sabun yapımıdır. Az maliyetle sabundan oldukça büyük karlar çıkarmak mümkündür. Değişik renk ve desenlerde, farklı kokularıyla satılmaktadır. El emeklerinizin herkes tarafından tanınması ve satılması için sosyal medyadan desteklenmesi önemlidir.

Bu Ürünler Nerelerde Satılabilir?
Özellikle Facebook ve Letgo uygulaması üzerinden bu ürünleri satmanız oldukça kolaydır. Yapacağınız örgü modellerini bu konularda destek veren Facebook gruplarında satabilirsiniz ya da kendi grubunuzu kurabilir ve müşterilerinizi gruba davet edebilirsiniz. Facebook dışında aynı şekilde Instagram üzerinden de örgü işlerinizi satabilirsiniz. Letgo ve sahibinden.com siteleri de diğer alternatifler arasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu