Emeklilere Kredi Kartı Veriliyor Mu? Hangi Bankalar Bu İmkanı Sunuyor?

Aktif iş yaşamından ayrılan ve genellikle, artık sakin bir yaşam sürmek isteyen emekliler, genel olarak maaşlarından başka gelir kaynağına sahip değildirler. Bankalardan alınacak olan hizmetler için bankanın şart koştuğu durumlar arasında sürekli gelirlerin bulunması gerekmektedir. Emekli kimseler de bankalardan, emekli maaşlarıyla orantılı olarak hizmet alımında bulunabileceklerdir.

Bankalardan alınacak olan kredi kartları ya da küçük çaplı krediler ile halledilmesi gereken işler kolaylıkla çözülebilecek olup kredilerin ve kredi kartı borçlarının borçları da aylık olarak ödenerek kapatılacaktır. Emekli kimseler de bankalardan hizmet alabileceklerdir ve hatta bazı bankalar, emekli kişilerin emekli maaşlarını kendi şubelerinden çekmeleri koşuluyla özel kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalardan faydalanan emekliler çok avantajlı şekilde ihtiyaçları olan hizmeti elde etmiş olacaklardır. Yazının devamında emeklilerin kredi kartı alabilecek oldukları bankalar ile kredi kartı verme sırasında bu bankaların aradıkları şartlara değinilecektir.

Emeklilere Ziraat Bankası Maximum Kart
Kamu kaynaklı bankalardan olan Ziraat Bankası, kamuda çalışanlar ve memurluktan emekli olanların özellikle çalıştıkları bankalar arasında yer almaktadır. Maaşlarını Ziraat Bankası maaş hesabından çekmekte olan kimseler ile maaşlarını Ziraat Bankası şubelerinde açacak oldukları maaş hesaplarına taşıyan kimseler Ziraat Maximum kredi kartlarından faydalanabileceklerdir. Ziraat Maximum kredi kartı ile alışveriş yapan emekliler, üye işyerlerinde indirimli alışveriş fırsatları, alışveriş puanı toplama fırsatı ve harcamalarını taksitlendirme fırsatlarından faydalanacaklardır. Ziraat Bankası Maximum kredi kartı sahibi olmak isteyen emekli kimseler, maaşlarını Ziraat Bankası şubelerindeki hesaplarına taşıyabileceklerdir. Bu şekilde gerçekleştirilecek olan kredi kartı başvurusundan daha yüksek oranda olumlu sonuç alınmaktadır. Kredi kartı başvurusu için de 0850 220 00 00 nolu çağrı merkezine bağlanılabileceği gibi en yakındaki Ziraat Bankası şubesine gidilebilmektedir.

Emeklilere Yapı Kredi Bankası World Eko Kredi Kartı
Yapı Kredi Bankası’ nın sunmakta olduğu kredi kartında, normal kredi kartlarının  kullanımından doğan yıllık kart kullanım ücreti bulunmamaktadır. Emekli kişilerin alışverişleri sırasında kullanabilecek oldukları bu kart için yıllık olarak ödenmesi gereken bir kart ücreti bulunmayıp bu kişilerin mali kayba uğramaları önlenmiş olmaktadır.

Yapı Kredi bankasının müşterilerine sunduğu World kartların genelinde olduğu gibi World Eko kartların kullanımından da daha sonra faydalanılabilecek olan World puanlar kart hanesine yazılmaktadır. World Eko kredi kartları ile 35 TL sınırına kadar olan alışverişler temassız kart ödeme seçeneği ile ödenebilmektedir. World Eko kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen emekliler 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarından birini arayarak kart hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve kart başvurusunda bulunabilir. İsteyen kimseler de Yapı Kredi şubelerine giderek World Eko kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir. Maaşlarını Yapı Kredi bankasında açacak oldukları mevduat hesaplarına aktaracak olan kimselerin World Eko başvurularının onaylanma olasılığı daha yüksektir.

Emeklilere Akbank Free Kredi Kartı
Yıllık kredi kartı kullanım ücreti ödenmeyecek olan kredi kartlarından olan Free Kart ile bir kredi kartından beklenen her şey gerçekleştirilebilecektir. Free kredi kartına sahip olan emekliler kredi kartlarına verecek oldukları fatura ödeme talimatları ile elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları ödemek için fatura sıralarında beklemeye bir son vereceklerdir. Dahası, kira, aidat gibi ödemelerin yapılması için düzenli talimatlar verilebilecek, ödemelerin unutulması ya da aksatılması gibi sorunlarla karşılaşılmayacaktır. Free kredi kartı sahibi olan kimseler, özellikle emekliler, aylık harcama tutarlarını kontrol altında tutabileceklerdir. Kartlarına koyacak oldukları harcama limitleri ile belirli sınırlara gelen harcamalarda banka tarafından kişilerin telefonuna bilgilendirme SMS’ i gönderilecektir. Free Kart başvurusunda bulunmak isteyen kimseler Akbank şubelerine başvuruda bulunabileceklerdir.

Emeklilere QNB Finansbank ve CardFinans Kredi Kartı
Emeklilere yönelik olarak avantajlı teklifler sunan bankalardan olan QNB Finansbank, CardFinans Emekli kredi kartı ile birlikte emekli olan kimseleri banka şubelerine çekmek için gayet çekici teklifler sunmaktadır. Banka bünyesinde zaman zaman yalnızca emeklilerin faydalanabilecek oldukları bazı kampanyalar duyurulmaktadırlar ve Finansbank müşterisi olan kimseler SMS ve diğer kanallar aracılığıyla bu kampanyalar aracılığıyla bilgilendirileceklerdir.

Yapılacak olan eczane ve market harcamalarında toplamda %5’ e varacak oranda indirimden faydalanma şansı bulunmaktadır. Emekli kişiler, maaşlarını QNB Finansbank’ tan çekmeye devam ettikleri süre boyunca tek seferde çekilen 50 TL ve üzeri eczane ve market harcamalarında %5 oranında, 15 TL’ ye kadar indirimden faydalanabileceklerdir. İndirimler alışveriş sırasında yansıtılacaktır. Kartlarda Parapuan biriktirilmesi mümkün olup Parapuan ile yapılan harcamalar bu kampanya dahilinde sayılmayacaktır.

Aynı zamanda sağlık ve eğitim kurumlarından yapılacak olan (Kurumların üye işyeri olmasına gerek bulunmamaktadır.) tek seferde 100 TL ve üzerindeki alışverişlerde 8 TL ücret ödemeyi kabul etme durumunda vade farksız 3 taksit imkanından faydalanılması mümkün olmaktadır.

Maaşlarını QNB Finansbank’ tan alan emekli kimseler, Finansbank’ ın sunmakta olduğu CardFinans Emekli kartından faydalanabileceklerdir. Kart başvurusunda bulunmak isteyen emekliler en yakın QNB Finansbank şubesine başvuruda bulunabilecek oldukları gibi banka çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 900’ ü arayarak da başvuruda bulunabileceklerdir.

Emeklilere Denizbank Emekli Bonus Kart
Denizbank’ ın sunmakta olduğu Bonus Kart’ ların sahip olduğu tüm özelliklerin kullanılabilecek olduğu bir emekli kartıdır Deniz Emekli Bonus Kart. Yapılacak olan harcamalardan biriktirilecek olan bonus puanlar daha sonrasında bonus üye işyerlerinde yapılacak olan harcamalarda kullanılabilecektir. Alışverişler sırasında taksitlendirme seçeneklerinden faydalanılabilecek ve fatura ödemeleri için de otomatik ödeme talimatı vererek fatura ödemelerinin aksatılması ya da unutulmasının önüne geçilecektir. Emekli Bonus kartları ile düzenli olarak yapılacak olan fatura, kira, aidat ve benzeri ödemelerde havale işlemleri için ücret ödenmesine gerek bulunmamaktadır.

Denizbank Emekli Bonus kartlarını kullanan emeklilerin 7 gün 24 saat faydalanabilecek oldukları Asistanlık Hizmeti ile emekli kişilerin özel yaşamlarında karşılaştıkları sorunlar için hızlı şekilde çözüme ulaşmaları mümkün olmaktadır. 0850 222 0 800 numaralı telefon ile bağlantıya geçilmesinden sonra evde yaşanan su tesisatı arızası, evin anahtarını kaybetme gibi durumlarda banka tarafından üretilecek olan çözümler ile kısa sürede rahata kavuşulacaktır.

Faydalanılabilecek olan kampanyalar bakımından da zengin bir kart olan Emekli Bonus Kart kullanıcıları, resmi ana sayfada yayınlanan kampanyalardan faydalanabileceklerdir. Yayınlanan kampanyalar arasında ilk su faturası ve elektrik faturası bizden başlıklı kampanyalar bulunmaktadır ve bu kampanyalar zaman içerisinde güncellenmektedirler.

Emekli Bonus Kart başvurusunda bulunacak olan emekliler en yakın Denizbank şubesine başvuruda bulunabilecek oldukları gibi bankanın 0850 222 0 800 numaralı çağrı merkezi ile iletişime geçilebilecektir.

Yorum yapın